Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    W takim razie jakiej stabilizacji używać, skoro glidecam jest taki niewygodny? Powiem szczerze, że wolałabym uniknąć kamizelki. Wydaje mi się, że ogranicza ruchy. Poza tym jak to będzie wyglądać: mała milka + wielka kamizelka ze sprzętem na około

  2. #12
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    powiem tak, jeśli jesteś filigranową kobietką to nie masz szans utrzymać stabilnie jakiegokolwiek zestawu z 5d, eLką i monitorem - dla faceta to już jest nie lada wyczyn... przykre ale prawdziwe i powtórzę to co napisałem wcześniej, policz ile ważyłby taki zestaw (łącznie z ciężarkami do wyważania) i spróbuj pochodzić z takim ciężarem w dłoni, tak jakbyś trzymała stabilizator, podejrzewam że minuty nie dociągniesz.... wyjścia są dwa, albo leciutki zestaw (np. merlin + kompakcik) albo kamizelka ale weź pod uwagę że zestaw to koszt min 7-8 tys ......
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Jestem raczej filigranową kobietką... Co w takim przypadku zrobić? Może powinnam wynająć wielkiego i silnego operatora do realizacji moich filmowych pomysłów?

  4. #14
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    to jest jakieś rozwiązanie...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  5. #15
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    W takim razie jakiej stabilizacji używać, skoro glidecam jest taki niewygodny? Powiem szczerze, że wolałabym uniknąć kamizelki. Wydaje mi się, że ogranicza ruchy. Poza tym jak to będzie wyglądać: mała milka + wielka kamizelka ze sprzętem na około
    Glide jest tak samo niewygodny jak każdy inny stabilizator o podobnej konstrukcji.
    Różnica jest taka że Glida zwłaszcza w wersji HD bardzo łatwo jest wyważyć w przeciwieństwie do hinduskiej konkurencji.
    Nie mówię że hindusów się nie da, ale często jest to niemożliwe (wadliwe partie gimbala, kiepskie spasowanie i trwałość konstrukcji).

    Pożycz albo wynajmij Glidecama i sama sprawdź ile dasz radę z tym polatać.
    Ja swojego używam bez kamizelki, bo to już bardzo duży wydatek a filmy robię amatorsko i nie potrzebne mi to.
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    Jestem raczej filigranową kobietką... Co w takim przypadku zrobić? Może powinnam wynająć wielkiego i silnego operatora do realizacji moich filmowych pomysłów?
    I to takiego który z tym pracował.

    Cytat Zamieszczone przez punky Zobacz posta
    Pożycz albo wynajmij Glidecama i sama sprawdź ile dasz radę z tym polatać.
    To niezłe rozwiązanie. Spróbuj. Ja jestem dość wątłej postury i z kamerą ok. 3 kg nie podjąłbym się zbyt długo z tym walczyć. Moim zdaniem w przypadku wątłych osób to i kamizelka niewiele pomoże - po kilku minutach kręgosłup pęka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Czy to znaczy, że mam odpuścić sobie filmowanie? ;(

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Filmowanie to nie tylko Steadicam/Glidecam itp


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  9. #19
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    Czy to znaczy, że mam odpuścić sobie filmowanie? ;(
    tz że masz przed zakupem sprawdzić czy podołasz zadaniu a nie tak jak mój kumpel który po miesiącu sprzedał stabilizator za 40% ceny bo nie mógł tym nawet sfilmować 1 tańca weselnego
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    nie przesadzajcie z tą wagą aparatu i flycama / glidecama.
    Z tego co pamiętam, zdarzyło mi się dużo cięższy zestaw (flycam + kamera sony vx2100) utrzymywać przez godzinę, z krótkimi przerwami (fakt, że potem plecy bolały tak, że nie dało się spać bez środków przeciwbólowych).
    Oczywiście, z aparatu należy zdjąć gripa, załączyć najlepiej jakiś lżejszy, szeroki obiektyw (20/2.8 lub 24/2.8, wcale nie trzeba L-ki do filmowania - na takim stabilizatorze filmuje się na przymkniętej przysłonie, przecież nikt nie będzie łapał ostrości podczas filmowania), można pominął wymysły w postaci monitorków.
    I trzeba trochę poćwiczyć, co raz że wzmocni mięśnie, a dwa pozwoli uzyskiwać bardziej stabilne ujęcia. Do tego program do stabilizowania w postprodukcji i efekty mogą być ciekawe.

    Polecam też slidera - takich ujęć nie uzyskasz z flycama/glidecama.
    Canon 5dm2, C 100/2.0, C35/2.0, Tamron 28-75/2.8, Sigma 50/1.4, S14/2.8, 580EX II

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •