Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Czy warto dokupić 50mm

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    25

    Domyślnie Czy warto dokupić 50mm

    Cześć Wam,

    mam pytanie - obecnie posiadam 550D oraz C17-55 2.8 IS USM, ponieważ zestaw jest troszkę ciężki dla żonki chciałbym dokupić obiektyw o stałej ogniskowej i miała by to być 50mm głównie do robienia zdjęć dziecku
    Pytanie czy może to być to Canon 50 mm f/1.8 (z tego co wiem jest lekki) czy nie warto dozbierać do f/1.4 (ale to 1000 PLN różnicy), a może innej firmy obiektyw, czy może w ogóle nie kupować ponieważ pokrywa się zakresem mojego obiektywu i przemęczyć się z wagą obecnego zestawu. Dzięki

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    SR
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    W jakim wieku jest dziecko?
    Powyżej 1,5 roku to ciężko z AF w 50mm f/1.8(wiem to po sobie-dlatego go sprzedałem)
    jeżeli powyżej 1,5 roczku i (takie dzieci nie chodzą a zapier...- moja córka ma 2latka) to jeżeli żona jest w standardzie wyposażona w turbo doładowanie w nogach to stałka może być ale 1.4 , chociaż w pomieszczeniu będzie .trochę wąsko z pięćdziesiątką na cropie.

  3. #3
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Cytat Zamieszczone przez axidus821 Zobacz posta
    [...] chociaż w pomieszczeniu będzie .trochę wąsko z pięćdziesiątką na cropie.
    Otóż to, może brakować szerokości.

  4. #4
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Myślę, że z 50/1,8 II będą problemy z szybkością i dokładnością AF. I chyba będzie za wąsko (ale to sprawdzisz analizując ogniskowe zdjęć, które masz z 17-55).
    Stąd IMO lepsza byłaby stałka w okolicach 28-35. Z dobrym światłem i AF-em masz Sigmę 30/1,4.
    Ale jeszcze raz - to moja opinia. Decyzja będzie Twoja
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Dziecko do 1,5 roku (śpiące i spokojne )
    Ostatnio edytowane przez samir ; 20-01-2013 o 22:18

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Cytat Zamieszczone przez samir Zobacz posta
    Cześć Wam,

    mam pytanie - obecnie posiadam 550D oraz C17-55 2.8 IS USM, ponieważ zestaw jest troszkę ciężki dla żonki chciałbym dokupić obiektyw o stałej ogniskowej i miała by to być 50mm głównie do robienia zdjęć dziecku
    Pytanie czy może to być to Canon 50 mm f/1.8 (z tego co wiem jest lekki) czy nie warto dozbierać do f/1.4 (ale to 1000 PLN różnicy), a może innej firmy obiektyw, czy może w ogóle nie kupować ponieważ pokrywa się zakresem mojego obiektywu i przemęczyć się z wagą obecnego zestawu. Dzięki
    witam
    nie jestem zawodowcem ale zdecydowanie warto dozbierać na 1.4, sam taki posiadam i jestem zadowolony, jest szybki i celny , ja używam z 5d mark III na APSC możesz mało widziec w pomieszczeniach.

  7. #7
    Bywalec Awatar Arni
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Rumia
    Posty
    136

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Swój sprzęt kupiłem głównie do focenia dzieci, a pierwszym szkiełkiem, które nabyłem kupując 60D był właśnie 50/1.8. To szkło nie nadaje sie jednak do focenia dzieci: jest za wąskie, za wolne i za czesto pudłuje. Proponuję Ci więc zainwestować trochę więcej i kupić C28/1.8 lub Sigma 30/1.4. Nie będziecie wówczas żałować tylu straconych ujęć.
    EOS 60D + C50/1.8 + C24-105/4.0 L + S10-20/4.0-5.6 EX DC HSM + S30/1.4 EX DC HSM + T70-300/4.0/5.6 SP Di VC USD
    Metz 50 AF-1 + Hama Traveler Pro
    E-system przeszedł do historii ...

  8. #8
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Nie warto. Tym co posiadacie jesteście w stanie wykonać świetne foty. Prędzej kup 85 1.8, z tym zoomem to parktycznie kompletny zestaw na cropie. Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  9. #9

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    50'tki używam bardzo często ale mam starsze dzieci i FF Jeśli dużo pstrykasz na 50 to sam sobie odpowiesz czy za ciasno. Ja dodam jedynie, że NIEWARTO kupować używanej 50'tki serii II - raz kupiłem na allegro i po prostu rozpadła się po paru pstrykach a drygą kupiłem tu na bazarku i...ogromne rozczarowanie, po 3 dniach to samo - ma plastikową budowę i urywają się takie delikatne zaczepy w środku, a w naszym kraju ciężko o uczciwego sprzedawcę. Przekląłem parę razy i kupiłem 50'kę serii I. Solidna budowa, metalowy bagnet. Alledrogo 500zł.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    SR
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Bosiek mialem 50tke ver.II i nic sie nie rospadlo,nie rozsypalo.nie wiem jak sie obslugujesz z obiektywami ale moją po roku uzytkwania swoja sprzedalem z zyskiem i z tego co wiem to nadal od pol rku nadal jest w czestym uzytku.plastik to fakt,problem z AFem to fakt,problemy z ostroscia to fakt ale jezeli chodzi o wytrzymalosc plastik-fantastik jest "twardzielem;-) "

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •