Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Czy warto dokupić 50mm

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Zyska się jedynie mniejszą GO i światło
    Jedynie?

  2. #22
    Coś już napisał Awatar efbiaye
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Moim zdaniem nie warto.
    Jeżeli chcesz dać żonie lekkie i w miarę uniwersalne szkiełko rozważ wcześniej poleconą Simgę 30 1.4, ew. C 28 1.8.
    Oba te szkła doskonale dadzą radę w mieszkaniu, ale także na wycieczce oraz przy luźniejszym portrecie.
    5DM3, C24-105/4L, C50/1.4, C70-200/2.8L IS II, C85/1.2L II i inne graty

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Absolutnie nie warto. Chyba że chcesz oszczędzić miejsce na dysku i denerwować małżonkę.
    Na razie dziecko się może mało porusza. Za kilka miesięcy zwiększy szybkość kilkukrotnie. AF w 50/1,8 nie wydoli co zwiększy zdenerwowanie małżonki a nietrafione zdjęcia trafią do kosza co zaoszczędzi miejsca na dysku.
    Stałka do fotografowania małych dzieci w mojej opinii nie sprawdza się. Dziecko zbyt szybko się porusza zarówno w stronę fotografującego jak i przeciwną - nie ma szans żeby dorosły dotrzymał mu kroku trzymając aparat przy oku. zoom obiektywu da radę zoom nóg nie ma szans. Złośliwy los powoduje wtedy to że najlepsze miny, najlepsze pozy będą uwiecznione na zdjęciach nieostrych, zbyt wąsko skadrowanych (np z uciętymi nóżkami lub połową głowy) lub zbyt szeroko skadrowanych (to jest w sumie do odratowania dzięki kadrowaniu )
    A przysłona 1,8 czy 2,0 w przypadku poruszających się obiektów zmniejsza znacznie liczbę udanych zdjęć. Co z tego że zrobisz zdjęcie dziecku z grymasem, którego nigdy nie powtórzy, jak ostrość znajdzie się za uszami, co przy tej głębi ostrości pięknie rozmyje całą twarz.
    Jeżeli możesz to lepiej pożycz stałkę i sprawdź czy będzie użyteczna. moja 50 leży na półce a ja stanowczo wolę znaaaacznie cięższe 24-70.
    Ostatnio edytowane przez bebesky ; 21-01-2013 o 13:03
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    witam, dzięki wszystkim - myślę, że faktycznie wstrzymam się z zakupem i poradzimy sobie z tym ciężarem jakim jest C17-55.
    C28 czy S30 pewnie była by to jakaś alternatywa, ale droga .... w gruncie rzeczy mam te ogniskowe tylko trzeba pokręcić.
    Jeśli chodzi o kompakcika to mamy nawet fajny (sony DSC WX-100 - różowy ), ale to nie to samo co lustro ...

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Warto kupić 50mm ale 1.4 . Mam akurat oba szkła czyli 17-55 oraz 50mm 1.4 i różnica w obrazku jest olbrzymia na korzyść 50mm. 17-55 nie ma żadnej plastyki obrazka. Po prostu jest ostry i tyle.Dobty do filmowania . Zresztą żadem zoom nie dorówna nawet 50mm 1.8 - tej plastikowej w jakości obrazka .

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Zresztą żadem zoom nie dorówna nawet 50mm 1.8 - tej plastikowej w jakości obrazka .
    Wybacz ale nie zgodzę się. Po zakupie 50/1,8 robiłem testy z 24-70 (z głupiej ciekawości). Może mam problemy ze wzrokiem ale przy tych samych ustawieniach i tym samym kadrze różnicy nie widzę. 50 jest jaśniejsza i to robi różnice ale tylko w pewnych bardzo specyficznych ustawieniach. 1,8 daje fajne rezultaty ale moim zdaniem do fotografowania dziecka w ruchu, z powodu minimalnej głębi ostrości i dość wolnego AF, nie nadaje się.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Pirx
    Dołączył
    May 2006
    Wiek
    54
    Posty
    485

    Domyślnie Odp: Czy warto dokupić 50mm

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    może canon 35mm f/2.0
    To chyba najrozsądniejsza propozycja, biorąc pod uwagę ogniskową (na cropie to klasyczny standard), dobre światło, dobrą jakość obrazka od pełnego otworu, szybki i celny AF (mimo braku USM), małe rozmiary i wagę oraz niewygórowaną cenę.
    Pozdrawiam,
    Pirx

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •