Cytat Zamieszczone przez rysiaczek
Ok ok - 'osoby starsze, niekoniecznie dzieciate':rolleyes: Charytatywność prywatna - super, też tak uważam, tyle, że nie w tym kraju - gdzie każdemu dla siebie brakuje.
Przecież teraz utrzymują tych starszych, więc brakuje. Gdy socjalizm się skończy, to każdy będzie miał ca. 2x więcej pieniędzy (na początku, potem będzie co raz wiecej), które wyda na:
1. swoje potrzeby - stworzy mnóstwo miejsc pracy w usługach, produkcji i handlu
2. charytatywność - pomoże tym starszym.

Ponadto: likwidacja obciążeń budżetowych umożliwi mocne dofinansowanie ZUS i zwiększenie emerytur! Na to właśnie powinno być przeznaczone pozostałe mienie posocjalistyczne: kopalnie, stocznie, elektrownie trzeba sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na wypłaty z ZUS.

[...]a młodsze nauczyć, żeby sobie samo zapewniło opiekę na starość (czyniąc ZUS nieobowiązkowym).
Młodsze uczy się tego błyskawicznie, gdy tylko wyjedzie na zachód do nielegalnej pracy , a więc i w kraju się tego nauczy. O ile przestanie czytać Wyborczą i słuchać pajacy w stylu Kuronia.

Spróbuj przestawić górnika, żeby asfalt klepał... To jest łatwe, jak się ma 20, 30 lat, a nie 50 kilka... Nie da się w prosty sposób przekwalifikować osób, które całe swoje życie pracowały w jednym zawodzie (były zdaje się próby - górnicy podostawali odprawy i co - najbardziej przedsiębiorczy warzywniaki otworzyli, ci troche mnie jeździli fajnymi samochodami...)
Chyba żartujesz? Przestawienie górnika do pracy na budowie to żaden problem, przecież to nie jest praca wysokiej specjalizacji. A jeśli ktoś woli prowadzić warzywniaki, to też dobrze. Odprawy to oczywiście tragiczny błąd, to oznaka słabości rządu i ustępstwo przed terrorystami (górnik z kilofem pod sejmem czy na drogach to terrorysta).

Ponadto trzeba pamiętać, że wszelkie pieniądze idące przez budżet są w ogromnym procencie (złośliwośc mi podpowiada, że pewnie ca. 80%) rozkradane lub marnowane. Wystarczy spojrzeć na ciągłe skandale z refundacją leków, receptami, zwolnieinami, przyznawaniem rent, dotacji, przetargami, itp.itd. Jeśli dobrze pamiętam, to rekord padł w akcji pomocowej UNESCO w Somalii (bodajże) - tam do potrzebujących trafiło mniej niż 1% pieniędzy.

EDIT:
EDIT: nie da się 'wyskoczyć' z socjalizmu...
Wprost przeciwnie! Z socjalizmu nie da się wyjść małymi kroczkami, bo to grozi tym wszystkim, co opisywałeś. Z socjalizmu da się tylko wyjść jednym szybkim kontr-rewolucyjnym posunięciem.