Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 212

Wątek: Pytanie: Wybór telefonu?????

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez bartek_ Zobacz posta
    Musze na dniach kupić nowy aparat. Nowy lub używany. Co wybrać? Rozważam Iphone 4s i samsunga galaxy sIII. Nigdy nie używałem iphona. Ten samsung jest zachwalany. W sumie telefon ma mi słuzyć do dzwonienia i przeglądania internetu. Nigdy nie uzywałem smartphona, a wyłącznie tradycyjnych aparatów. Zachwalają samsunga z uwagi na androida i duzo tanich lub pirackich aplikacji ale w sumie dla mnie nie jest to jakieś super ważne. Skłanaim się chyba ku iphone. Co wy na to?

    Na Twoim miejscu ani chwili bym się nie zastanawiał.
    Między iphonem a resztą konkurencji jest przepaść.

    Inni konkurenci to samsung galaxy III i sony xperia S ale jeśli je porównasz z iphonem, to decyzja będzie oczywista.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 277

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y Zobacz posta
    Na Twoim miejscu ani chwili bym się nie zastanawiał.
    Między iphonem a resztą konkurencji jest przepaść.
    dokładnie.
    iphon był dobry pięć lat temu, teraz dał się sporo wyprzedzić i w zasadzie zbyt wielu wyróżniających cech już nie posiada.


    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y Zobacz posta
    Inni konkurenci to samsung galaxy III i sony xperia S ale jeśli je porównasz z iphonem, to decyzja będzie oczywista.
    dokładnie.
    jeżeli znasz się na rzeczy, jesteś, jak tu już wspomniano, poweruserem, wiesz o co chodzi i nie lubisz, jak producent telefonu kroi cię na prawo i lewo - wybierasz smartfona z androidem.
    poza tym nie xperia S, tylko już T albo nawet Z.
    ale jednak brałbym galaxy S3 (droższy), albo nawet S2 (trafia się już chyba od złotówki).

    natomiast jeżeli, jak napisałeś, chcesz tylko dzwonić i przeglądać sieć (choć z ograniczeniami) i lubisz jak producent telefonu decyduje za ciebie, bo nie za bardzo ogarniasz tę technologię (a zapewne tak jest, skoro pytasz) - to bierzesz iphone.

    proste? proste.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  3. #13
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Pytanie: Wybór telefonu?????

    Zdecydowanie polecam telefon z jabłuszkiem.

    Sent from my iPhone whilst on a toilet.
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  4. #14
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez subbar Zobacz posta
    ja bym nie zapominał o możliwości obsługi flash - na iphone będziemy się stale denerwować że coś nie działa.
    Mozesz spokojnie zaczac zapominac o flashu - Adobe przestalo wspierac flasha na Androida. Ten przezytek nie jest juz rozwijany i zastepuje go HTML5.

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar subbar
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Mozesz spokojnie zaczac zapominac o flashu - Adobe przestalo wspierac flasha na Androida. Ten przezytek nie jest juz rozwijany i zastepuje go HTML5.
    Super - w takim razie mam chyba jakąś paranoję nie widząc filmików czy np fishki i dziesiątek innych na IOS widząc je jednocześnie na androidzie. Zdalne przeglądanie komputera przez popularne serwisy w internecie udostępniające taką możliwość czy setki innych narzędzi które mogę obsłużyć przez androida na którym mam telefon a nie ma opcji przez ipada. O udostępnieniu internetu i odpłatności użytecznych aplikacji na ios nie wspomnę - co również nie jest problemem w androidzie.

    Jeśli jesteśmy aktywnym użytkownikiem i mamy możliwość na co dzień używać obu systemów to przy konieczności wyboru odpowiedź jest tylko jedna = android. Jeśli używamy do dzwonienia i lubimy się bawić w iTunes to cokolwiek wybierzemy będzie ok z przewagą na stronę IOS. Jeśli chcemy szpanować jak tępe dzieci neostrady to iPhone będzie do tego idealny - dostajemy jednocześnie wstęp do elity fanatyków, którzy nie widzą świata bez zgnitych owoców a cała reszta świata nie używająca jabłuszka to wieśniaki.
    Ostatnio edytowane przez subbar ; 20-01-2013 o 10:23
    "Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."
    A. Greenspan

  6. #16
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez subbar Zobacz posta
    Super
    Od 4.1.4 Android nie ma zaimplementowanej obslugi Flasha.
    flash, flash player, adobe, android, jelly bean, android 4.1


    Cytat Zamieszczone przez subbar Zobacz posta
    Jeśli chcemy szpanować jak tępe dzieci neostrady to iPhone będzie do tego idealny - dostajemy jednocześnie wstęp do elity fanatyków, którzy nie widzą świata bez zgnitych owoców a cała reszta świata nie używająca jabłuszka to wieśniaki.
    A jak widać na powyższym przykładzie kupując Androida wchodzimy do grona hejterów którzy nie mogą znieść że ktoś wybrał coś innego .. sam nie wiem co gorsze

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar subbar
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    A jak widać na powyższym przykładzie kupując Androida wchodzimy do grona hejterów którzy nie mogą znieść że ktoś wybrał coś innego .. sam nie wiem co gorsze
    Nie wiem jak można być hejterem mając oba urządzenia i je porównując na codzień. Ja odnoszę się jedynie do postów mówiących że jedynie iPhone nadaje się do użytkowania - jeśli do tego celem jest oglądanie internetu to podaję dowód na to że chwalenie przy niewiedzy jest cokolwiek dziwne i zalatuje fanatyzmem. iPhone i iPad to nie złe urządzenia - to urządzenia dedykowane dla innego grona odbiorców - np posiadających mac'ki. Czy jednak to ma być wyznacznikiem wyboru czy indywidualne potrzeby po analizie wad i zalet każdego rozwiązania.

    Gdyby kryterium było: stabilność przy instalacji nowych programów i gmeranie w oprogramowaniu - niewątpliwym zwycięzcą byłby iPhone - lecz to nie to kryterium było podstawą tematu. Rozróżniaj proszę hejterstwo od analizy wad i zalet. Jak poszukasz na forach - szczególnie amerykańskich to zrozumiesz dlaczego taką mam opinię o użytkownikach - wydaje mi się że 90% piszących o iPhone to dzieci bezrozumne i bez podstawowej wiedzy informatycznej używające telefonu do smsów i ustawienie dzwonka z mp3 ich w większości przerasta więc powstają dowody że fabryczne są jedynymi dedykowanymi i nie wolno zmieniać ...

    Edit - literówka

    Edit 2 - Link: http://flash-player.softonic.pl/android and http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/23...-inwencji.html
    Ostatnio edytowane przez subbar ; 20-01-2013 o 10:48
    "Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."
    A. Greenspan

  8. #18
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Rzeczywiście aż przykro czytać posty napisane takim językiem. iPhone pod wieloma względami jest lepszym telefonem. Choćby kontakt z urządzeniem sam w sobie jest niezwykle przyjemny. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to andek jest dla młodszych ludzi, którzy mają czas na customizację i częstszy kontakt z gadżetem niż czysto praktyczny.
    Wtyczka flash rzeczywiście zniknęła z google play. Ale nie mówiłbym jednoznacznie, że nie ma sposobu na obsługę flasha w nowszych wersjach systemu. Polecam wyszukiwarkę,... co jest kolejnym dowodem na to, że android jest dla ludzi z zapałem do kombinowania. Można na nim zrobić niemal wszystko, o ile ma się ochotę poczytać i popróbować.
    Ostatnio edytowane przez homesicalien ; 20-01-2013 o 10:48

  9. #19
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    Cytat Zamieszczone przez subbar Zobacz posta
    Nie wiem jak można być hejterem mając oba urządzenia i je porównując na codzień.
    Ja tym bardziej, ale popatrz na slowa jakich uzywasz piszac o produktach apple oraz ich uzytkownikach.. jesli to nie hejterstwo to moze brak kultury i dystansu?

    Cytat Zamieszczone przez subbar Zobacz posta
    Jak poszukasz na forach - szczególnie amerykańskich to zrozumiesz dlaczego taką mam opinię o użytkownikach - wydaje mi się że 90% piszących o iPhone to dzieci bezrozumne i bez podstawowej wiedzy informatycznej używające telefonu do smsów i ustawienie dzwonka z mp3 ich w większości przerasta więc powstają dowody że fabryczne są jedynymi dedykowanymi i nie wolno zmieniać ...
    Samochod, sprzet foto czy agd tez sam sobie naprawiasz? Umiesz tez tynkowac, cerować i klasc glazure? Programy tez sobie piszesz? Super, ale ja nie potrzebuje konczyc MIT zeby moc obslugiwac komputer lub tym bardziej telefon! Liczy sie prostota. Chce wyjac telefon z pudelka i zaczac go uzywac, a nie wgrywac modyfikacje i narazac sie na niepowodzenie lub utrate gwarancji. Nie mam na to ani czasu, ani checi - z bycia domoroslym informatykiem wyroslem 10lat temu. Nawet jesli tego nie rozumiesz to to uszanuj, a nie wyzywaj od bezrozumnych dzieci.
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 20-01-2013 o 11:09

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Pytanie: Wybór telefonu?????

    iPhone jest ładny, ma stabilny, przejrzysty system i to wszystko. Jeśli masz zamiar wgrywać nań filmy, muzykę, zdjęcia itp. zaczynają się schody. No i w przeglądarce nie działają strony flashowe.

    Ja osobiście używam SGS3, ale teraz jednak trochę mi przeszkadzają jego gabaryty. Wolałbym raczej coś mniejszego troszkę, może jakaś Xperia. Wcześniej miałem SGS2 i chyba był optymalny, leciutki, bateria trzymała 3 dni. W S3 bateria trzyma 2 do 3 dni. Aha - S3 nie ma optymalnego ustawienia nasycenia koloru - w trybie standard jest przekolorowany, w trybie neutral kolory są blade. Obydwa telefony bardzo stabilne - praktycznie w ogóle się nie wieszają.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 20-01-2013 o 11:25
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •