Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Glidecam HD2000 + teleobiektywy = jakie filmowanie ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Glidecam HD2000 + teleobiektywy = jakie filmowanie ?

    Jeszcze nie miałam w rękach Glidecama, ale przymierzam się do wersji HD2000. Do tego będzie 5dmk2 i obiektywy, w tym planuję kupić 85mm lub 135mm. W związku z tym mam pytanie czy da się z takimi teleszkłami podziałać na Glidecamie i uzyskać pozytywne efekty? Nie mam na myśli ujęć w biegu, ale takie w miarę statyczne.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Glidecam HD2000 + teleobiektywy = jakie filmowanie ?

    Nigdy nie miałem z tym styczności ale zawsze jak widzę w pracy kamerzystów to do dłuższych szkieł używają monopodów z takim "trójnikiem" na koncu

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Glidecam HD2000 + teleobiektywy = jakie filmowanie ?

    Może będę w błedzie nie wiem, ale ja do filmowania z jakimkolwiek steady uzywałbym szerokich i standard obiektywów. Jeśli coś długiego jak np. wspomniane 85 i 135 to wówczas baardzo wolne ruchy i jakoś to bedzie
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: Glidecam HD2000 + teleobiektywy = jakie filmowanie ?

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    Nie mam na myśli ujęć w biegu, ale takie w miarę statyczne.
    Do ujęć statycznych służy statyw. 85mm dla mnie to taka maksymalna ogniskowa na glide i wymaga już trochę wprawy. Napisałem to już wcześniej w innym Twoim wątku. Mam wrażenie, że szukasz tu potwierdzenia dla swojego planu wydania kilku tysięcy, nie czytając odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania. Możesz mi zobrazować koncepcję użycia 135mm M42 (tak wnioskuję po innych wątkach) na glide z 5D2? Najlepiej przykładowe ujęcie.
    Ostatnio edytowane przez zaitsev ; 19-01-2013 o 01:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •