Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Spokojnie, przeciez ja nie twierdze ze on zdjec nie umie robic, tylko ze nie podobaja mi sie foty ktore sa w kalendarzu. Nie oceniam ich przez pryzmat nazwiska, tylko przez to co widze.
    domyslam sie i nie mowie, ze nie masz racji

    tak naprawde to diabli wiedza w ktorym miejscu fotograf mial wolna reke i sam cos wybral a w ktorym armia ludzi odpowiedzialnych za marketing sie wpierniczala.
    sam McCurry mogl, owszem, przylozyc sie do takich potworkow jak 09, bo on w ostatnim czasie ma tendencje do malej przesady w obrobce, ale jednak stopien tego spotworzenia
    mi nie pasuje.

    poza tym, o ile te foty do kupy sie kleja i razem opowiadaja jakas historie, o tyle jednak wybor fot nie jest idealnie spojny. a w normalnych okolicznosciach ten wybor kolekcji jest
    silna strona wyzej wymienionego.


    IMHO: jest fajnie, moglo byc lepiej...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 18-01-2013 o 10:58
    www albo tez flickr

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Kosmo
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    312

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Nie ważne jak i czym. Ważne że zrobił i ma + do sławy :-)

    Nie ma co się jeżyć, bo niestety zdjęcia nie są jakieś mega super, a wg mnie takie właśnie powinny być. Te x godzin zdjęć powinno zaowocować 12-toma wciskających w fotel obrazkami, a tak niestety nie jest. Wrażenie robi tylko obróbka.

  3. #13
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Formula kalendarza sie zmienia, ta nowa mi nie odpowiada za bardzo. Wczesniej byly tam przede wszystkim mniej lub bardziej wystylizowane portrety modelek (oprocz 2004 gdzie pojechali z fotoszopem ). To co teraz pokazali to portret z domieszka reportazu, fotografia niby-sytuacyjna. Nie przemawia do mnie ta koncepcja.

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Kosmo Zobacz posta
    Wrażenie robi tylko obróbka.
    to ja odwrotnie. McCurry podobal mi sie duzo bardziej, kiedy obrobki nie bylo widac
    www albo tez flickr

  5. #15

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to ja odwrotnie. McCurry podobal mi sie duzo bardziej, kiedy obrobki nie bylo widac
    Też wolę jego zdjęcia sprzed epoki cyfrowej. Jeśli mogę zboczyć z tematu i pozwolić sobie na refleksję, to ostanio zauważyłem u siebie, że uwielbiam oglądać zdjęcia zrobione na filmie. Zawsze lubiłem, ale po zachłyśnięciu się fotografią cyfrową, doceniam je jeszcze bardziej. Muszę przyznać, że brakuje mi tego, że zdjęcie zrobione na filmie, po wywołaniu i wykonaniu odbitki (chyba, że to był slajd), było zdjęciem skończonym. Oczywiście można było jeszcze raz zrobić odbitkę i coś przy nim pogmerać, ale było to pracochłonne i nie zawsze się chciało lub opłacało. Dzisiaj zdjęcie można przedstawić na wiele sposobów i niekoniecznie wizja tego co trzymał aparat w rękach będzie tą właściwą. Wracając do McCurry, to chłop może został wynajęty jedynie to ustawienia modelek, ustawienia oświetlenia i naciśnięcia spustu migawki. Resztą zajął się sztab edytorów-grafików :-)

  6. #16
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Wychodzisz z blednego zalozenia, ze w czasach analogowych zdjec nie obrabiano

  7. #17

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Obarabiano. Ale nie na taką skalę i nie tak łatwo jak teraz. Niedawno słuchałem audycji o Beethovenie, facet nigdy nie był zadowolony ze swoich dzieł i wiecznie przy nich majstrował. W dobie fotografii cyfrowej bardzo łatwo zostać takim Beethovenem.

  8. #18
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Dla nas, zwyklego i prostego ludu obrobka w tamtych czasach byla czyms czego nie znalismy, bo nie bylo za bardzo do tego narzedzi. Ale dal bym se uciac malego palca, ze tam gdzie byly kalendarze, wydawnictwa czy kolorowa prasa wszystko bylo mocno obrabiane i przerabiane, wcale nie slabiej niz dzis. Ot chocby slynne piramidy z okladki NG z 1982 roku! Poczytaj o tym - Znikający ludzie, czyli jak się manipuluje zdjęciami. Robiono nie tylko obrobke, ale wprowadzane znacznie wieksze "korekcje"

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Dla nas, zwyklego i prostego ludu obrobka...
    Dlaczego tak bardzo egzaltujesz się obróbką? Przepraszam, że tak osobiście i wprost...ale...zwykła kobieca ciekawość.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  10. #20
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Kalendarz Pirelli 2013 - obróbka zdjęć

    A czytales dyskusje w tym watku? I skad pomysl ze sie czyms podniecam? Gdzie to wyczytales? Odpowiadam jedynie koledze Luke_sil.
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 19-01-2013 o 10:39

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •