Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Pomoc w zakupie

  1. #1

    Lightbulb Pomoc w zakupie

    Witam wszystkich

    Postanowiłem zakupić sobie aparacik Wybór padł na Canon EOS 650D i mam problem (pewnie jak większość) z doborem obiektywów
    Wiem że trzeba sprecyzować co będzie się fotografowało itd wiem (domyślam się) że takich tematów jest sporo ale... Naprawdę proszę o pomoc większość osób kupując swój pierwszy aparat ustanawia limit 3000 zł może 3700 i oczekuje cudów
    Ja limit mam spory ok 8000 - 9000 zł Zdaje sobie sprawę że zasada powinna byc taka - kupić pobawić się i dopiero określić czego się oczekuje od sprzętu, ale ja chcę kupić raz a dobrze tym bardziej że później może nie być pieniążków

    Szukam obiektywu do ogólnego zastosowania (wycieczka, spacer, dom. zdjęcia rodzinne, zabawa) wybór a w zasadzie dylemat mam między standardowym Canon 18-135 IS STM a lepszym Canon EF 24-105mm f/4,0 L IS USM
    Przeglądam różne fora testy itd i jak zwykle ... wiele opinii skusiłbym się na Canon 18-135 IS STM ale jak zobaczyłem m.in jakość wykonania itd to przeraża z drugiej strony za ponad 3000 zł 24-105mm f/4,0 L IS USM obawiam się że może brakować trochę szerokiego kąta, niektórzy mówią że szkoda pieniędzy, inni chwalą

    Kolejnym obiektywem którego szukam to jakiegoś jasnego do zdjęć na imprezach wesela, chrzest itd ( do zastosowań domowych - rodzinnych - nie zamierzam otwierać zakłądu foto tutaj wybór padł na Canon EF 50mm f/1.4 USM

    No i ostatni obiektyw który by się przydał to jakiś w zakresie 70 -200 albo 70-300mm może bardziej do zabawy pasowałby jakiś jaśniejszy ale tutaj koszt zakupu Canona od 4000 zł w górę może ma ktoś dośwwiadczenia z Sigmą lub Tamronem

    Proszę o doradzenie czy tą stałkę 50mm f/1.4 USM warto kupować do takiego zastosowania oraz pomoc szczególnie w doborze obiektywu uniwersalnego mógłbym np do tego 24-105mm f/4,0 L IS USM dokupić jakiś o szerszym kącie ale nie wiem czy ma to sens poza tym wiąże się to z częstą zmianą obiektywów
    Jeżeli ma ktoś się wypowiadać bez sensu krytykując mnie to proszę o wstrzymanie się Nie mam zamiaru się wymądrzać itd chcę tylko poznać opinię kogoś dużo bardziej doświadczonego

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Re: Pomoc w zakupie

    Mam 50/1.4 i uważam, że o ile jest to bardzo fajny obiektyw, to na cropie do tych zastosowań co napisałeś się nie nadaje, bo będzie za wąsko. Mieszkanie to nie pałac i nie będzie gdzie się cofnąć by objąć scenę. Mam, wiem co mówię

    Jeśli masz do wydania 9 tysięcy i boisz się, że później nie będzie - włóż tę pieniądze na lokatę, serio.
    Kup body i do tego jeden obiektyw, zobaczysz co Ci będzie potrzebne.
    Jak kupowałem aparat, myślałem, że bardzo szybko kupię 70-200. A po roku fotografowania okazało się, że absolutnie tego nie potrzebuje, bo raz tylko żałowałem, że mi się kończy obiektyw na 55.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Mylkes
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    36
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    Widać napalenie z Twojej strony :P
    fakt faktem 50 mm jest za wąski do Twoich potrzeb, zamiast tych 2 tele polecałbym 17-55 mm 2.8 IS jako kit i 70-200 2.8 L w takiej kwocie się zmieścisz bez problemu na samych używkach bo w nowe nie warto pakować kasy jak nie wiem ile będziesz się bawić a obiektyw od razu traci na wartości a więc pieniądze idą w błoto... i na to wydasz 5500 zł

  4. #4
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    Skoro wiesz, że potrzebujesz trzech szkieł to proszę bardzo:
    1. spacerzoom - dobrze mierzysz, 24-105 F4 IS, używany wytargasz w dobrym stanie za 2500 PLN
    2. jasna stałka do cropa- sigma 35 1.4 = cena nowaj w okolicach 3600 PLN. Canon 50 1.4 będzie na cropie trochę ciasny.
    3. tele - tamron 70-200 2.8, lub canon 70-200 f4 IS
    Zmieścisz się w tym co masz.
    Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    70
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    Piszesz że zawodowo nie będziesz pracował na sprzęcie.To proponuję Ci C 24-105 f4 L IS i C 70-200 f4 L tymi szkłami można dużo zdziałać . Jasna stałka dobra jest ale czy będzie Ci aż tak potrzebna przecież masz w tym aparacie lampę.Szkła są super nawet na pełną klatkę jak kiedyś przejdziesz .A przejdziesz, jak będziesz dalej pstrykał to na pewno przejdziesz.Koszt zakupu tych szkieł to 4.000 zł lub ponad 5,5 za nowe.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    Zawodowo nie ogólnie to amatorka póki co może lekkie hobby Mówisz że 24-105 f4 L IS wystarczy ??? nie będzie brakowało ... szerokości ? Co prawda widziałem zdjęcia robione na 18-135 i są nawet niezłe ale tak jak mówicie wolę lepszy sprzęt bo nie wiem jak długo na tym d650 pociągnę.
    Ogólnie boje się kupować obiektywy używane bo wydaje mi się że zasada jest w większości taka że jak coś nie działa prawidłowo to lepiej sprzedać i wcisnąć komuś Wiem że są okazje że ktoś kupi przemyśli sprawę i okaże się że mu nie pasuje (nie potrzebny) i sprzedaje ale pewnie to rzadkość
    Co obiektywu na "imprezy" tak właśnie myślałem że może być za ciasno w tym Canon 50 1.4 szczególnie w mieszkaniu ale na imprezach salach weselnych pewnie dałby radę (widziałem zrobione zdjęcia portretowe - super) ale trochę za duże zbliżenia z tym się zgodzę i rzeczywiście lepiej może wsiąść coś szerszego ale równie jasnego
    Co do lampy to znajomy - niestety nie chce zbytnio doradzić ( może z zazdrości ) wspomniał tylko że ta lampa nie powala
    Ogólnie Canon 24-105 F4 IS pasował by co do tele to zawsze można się wstrzymać ale nie ukrywam widziałem zdjęcie zrobione tele szczególnie przyrody i świetna sprawa (robił je ten znajomy) ale nie dość że nie wiem jaki obiektyw to i tak nie chce powiedzieć to pewnie poszukam sigmy
    Najgorzej z tą stałką - są jakieś sklepy do którym można wejść poprosić, zagadać i porobić parę fotek wiem że jest fotojoker ale ... strasznie drogi. Najgorzej iść pobawić się zająć sprzedawcy godzinę i powiedzieć że dziękuje

    Jeśli znajdą się osoby które chcą się jeszcze wypowiedzieć to proszę - temat otwarty może ktoś podsunie jeszcze sporo rozwiązań

  7. #7
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    ja mam 24-70/2,8 i 70-200/4 z tym, że na FF i jak dla mnie cud, miód, malina

    Używki - teraz ludzie powoli wyprzedają bardzo dobry sprzęt, w fajnych cenach. A jak kupisz od forumowca to jest duża szansa kupienia świetnego okazu
    Jak kupisz używkę, a nie spasuje Ci to odsprzedaż z niewielką stratą
    Ostatnio edytowane przez Hom_er ; 17-01-2013 o 23:25
    Fiu fiu

  8. #8

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    Trochę strach moim zdaniem że trafi się na coś kiepskiego Ładnie tobie się pokrywają te obiektywy zakres od 24 do 200

  9. #9
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    oczywiście z używkami jest różnie, ale ludzie i samochody kupuję "na placu" po 100 000 i żyją
    Fiu fiu

  10. #10

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie

    No tak ale .... kosz obiektywow ktore podales jest... spory lekko mowiac. pierwszy 24-70 ponad 8000zl drugi 70-200 ponad 4000 mowie o nowych. Jak dla mnie to zdecydowanie za drogo. chodzi mi o troche przyziemne ceny Ja majac taki zestaw tez bym byl zadowolony ale poki co poczekam na inne propozycje

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •