Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Maver - polar to mu się bardzo przyda, błyszczący samochód to dość specyficzny obiekt

    palin - nie widzę sensu inwestowania zbyt wiele w statyw, taki wystarczy : ST6 TRÓJNÓG STATYW FOTOGRAFICZNY 199cm + FUTERAŁ (2938221351) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    co do filtra polaryzacyjnego - kup dopiero jak będziesz już widział jakiego będziesz używał obiektywu

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    260

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez palin Zobacz posta
    Mówiąc "kit 18-55" macie na myśli to szkło które dają w zestawie przy zakupie aparatu?

    Myślę że zdecyduję się na statyw + filtr narazie, bo to zawsze się przyda i nie wyrzuce pieniędzy w błoto. No chyba że uda mi sie gdzieś pobawić tym 18-135, widze że dałoby rade znaleźć coś w cenie 1000pln, a poza tym fajnie byłoby móc zoomować, nie jestem specjalistą, ale chyba na zoomie jest lepszy efekt rozmycia tła.
    MZ masz rację i tak zrób. Proponuję jednak (w miarę) solidny statyw a nie taki "plastik-fantastik", jak powyżej - kiedyś kupiłem taki z plastikową głowicą i niestety do zdjęć kiepsko się nadaje - głowica trzeszczy, ciężko ją precyzyjnie ustawić, aparat z cięższym obiektywem (tele) opada pod ciężarem szkła - same problemy. Kup aluminiowy (nie musi być węglowy ) z metalową głowicą kulową (ok 300 zł) i na pewno będziesz zadowolony.

    Ew. rozważ dokupienie obiektywu C50/1,8 (ew. jak pisałem Helios M42 + przejściówka) - tani a możesz pobawić się małą głębią ostrości przy otwartej przysłonie - jak Ci się spodoba, to wtedy kupisz coś droższego i solidniejszego (ew. z inną ogniskową).

    Na razie poczytaj, porób zdjęcia i zobaczysz czego Ci brakuje.

    Pozdrawiam, Alex
    Ostatnio edytowane przez Aleximov ; 18-01-2013 o 19:41

  3. #33
    Coś już napisał Awatar Mylkes
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    36
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    Maver - polar to mu się bardzo przyda, błyszczący samochód to dość specyficzny obiekt

    palin - nie widzę sensu inwestowania zbyt wiele w statyw, taki wystarczy : ST6 TRÓJNÓG STATYW FOTOGRAFICZNY 199cm + FUTERAŁ (2938221351) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    co do filtra polaryzacyjnego - kup dopiero jak będziesz już widział jakiego będziesz używał obiektywu
    Mimo wszystko też odradzam, takich statywów bo to tylko wyrzucenie kasy w błoto i plus kilka siwych włosów na głowie mimo wszystko... zainwestuj w używany statyw nawet za 150 zł możesz dostać dobrą sztukę mf velbon albo i z tańszych hama, digipod, nawt camrocka posiadają ciekawe statywy w przyzwoitych cenach...

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    jak szukałem taniego w miarę solidnego statywu to najlepsze opinie zbierał
    HAMA TRAVELLER COMPACT PRO (199zł)
    dołożyłem i kupiłem velbon sherpa 800r za 250zł + przesyłka
    kumpel kupił hame - zrobiliśmy porównanie i velbon go troszkę zjada jest bardziej solidny, nie żałuję tych 75zł które musiałem dołożyć.

  5. #35
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    Maver - polar to mu się bardzo przyda, błyszczący samochód to dość specyficzny obiekt
    Chyba ze bedzie chcial zeby mu samochod blyszczal. Nie ma jedynie slusznego sposobu fotografowania, wiec nie koniecznie musi go kupowac na poczatek, zwlaszcza ze wyda na niego pare stówek a potem okaze sie ze uzywa i sam nie wie po co.
    Jak mu bedzie potrzebny to moze go wtedy dokupic.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  6. #36
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    parę stówek ? bez przesady, zacząć z polarem może za parę dyszek - tym bardziej że nie będzie to ani 77mm ani 82mm
    z polarem będzie błyszczał nadal - tyle że będzie miał nad tym kontrolę

  7. #37
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    parę stówek ? bez przesady, zacząć z polarem może za parę dyszek - tym bardziej że nie będzie to ani 77mm ani 82mm
    z polarem będzie błyszczał nadal - tyle że będzie miał nad tym kontrolę
    Niech Ci bedzie, tylko w jednym poscie piszecie mu zeby nie kupowal taniego statywu bo to bez sensu, a w drugim zeby kupil polar za pare dyszek bo go potrzebuje...
    Ot... z pewnym sprzetem wiadomo ze latwiej i lepiej sie pracuje, ale jak sie nie ma worka pieniedzy to sensowniejsze sa rady ktore nie wymagaja biegania do sklepu zeby zrobic kilka fajnych zdjec, a tak to chlopak nakupuje wiadro sprzetu i nie bedzie widzial co z tym zrobic, a na zdjeciach nie bedzie zadnego efektu widac.
    No ale co kto lubi, nie ma jednego slusznego sposobu fotografowania. Niech sobie sam rozwiazanie dobierze do siebie.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  8. #38
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    ja pisałem żeby kupił tani statyw bo do takiej fotografii i aparatu nie potrzebuje niczego wymyślnego i umiarkowanie tani polar (nawet używany)
    to początki drogi, to co zaoszczędzi na drobiazgach dołoży do szkła musi od czegoś zacząć

    reasumując - polecałem mu jeden obiektyw + niedrogie polar & statyw

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •