Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

  1. #1

    Domyślnie Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Witam.
    Od dawien dawna jestem fanem fotografii samochodowej. Moim "mentorem" jest tan Pan: Łukasz Dawczk | Hidden Lucas - automotive photography
    Już moją starą cyfróweczką próbowałem "coś tam" działać w tym kierunku.
    Jednak niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem canona eos 1100d, dlatego chciałbym zrobić krok w przód i zainwestować coś w sprzęt.
    Tu moje pytanie: jaki obiektyw jest mi potrzebny do robienia chociaż troche podobnych to tych j/w.
    Powiem odrazu że nie zamierzam inwestować "milionów" w mój pierwszy taki sprzęt, bo poprostu nie jestem profesjonalistą, narazie się uczę, więc nawet jakbym kupił taki "kombajn" to potrzebowałbym rok na samo ogarnięcie jego obsługi :P

    Krótko mówiąc, potrzebuję niedrogi obiektyw, który wspomoże/ułatwi mi robienie ciekawych fotek samochodów.
    Kwoty jaką mogę przeznaczyć niepodaję, zdję się na Waszą intuicję.

    Dzięki.

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Obawiam sie, ze na jednym obiektwie sie nie skonczy. Potrzebujesz na pewno cos z dluzsza ogniskowa. Z jasnych szkiel Canon 85/1.8. Jesli jeszcze dluzsza ogniskowa moze Tamron 70-300? Do wyboru masz tez starego Canona 70-210/3.5-4.5 lub swietnego optycznie Canona 70-200L f/4. Przyda sie tez cos szerokiego do dynamicznych ujec, wiec moze jakas Tokina 11-16?

    Spory wybor na rynku, ale i sporo musisz zainwestowac jesli sprzet ma nie ograniczac Ja bym zaczal od 85mm i szerokiego kąta.



    PS. Poszukaj moze tez kogos innego na mentora, bo poziom tego nie jest jakis mocno rewelacyjny

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    ehhh, wszystko w granicach 1500-2000zł. Trzeba sie mocno zastanowić co kupić najpierw, jednak z tego co zdążyłem wyczytać z googlów, większość proponuje szeroki kąt i tak chyba zrobie. Canon odpada, bo to narazie poza moim zasięgiem finansowym. Może znajde jakąś używke, a właśnie na co zwracać uwagę przy zakupie takich rzeczy?

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    statyw+lampa. długie czasy naświetlania+ operowanie błyskiem lampy zewnętrznej. spróbuj w jakieś galerii wieczorem. umiejętność obróbki i łączenia zdjęć w PS też się przyda. A co do poziomu Pana wyżej rzeczywiście nie am rewelacji w tych granicach nie znajdziesz przyzwoitego szerokiego. Jedynie tamron 10-24 wchodzi w gre ale to średnie szkło. ale statyw+lampa to też obowiązek i filtr polaryzacyjny
    Ostatnio edytowane przez SkowronWro ; 17-01-2013 o 10:16

  5. #5

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    To może lepiej kupić narazie statyw, jakąś lampe i pokombinować coś ze standardowym obiektywem?

    Tylko że o lampach nie mam już zielonego pojęcia, więc może jakieś rady?

    Tak mi teraz przyszło dogłowy... może jakieś ciekawe filtry?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Jeśli chcesz zacząć od szerokiego szkła typu UWA, to można upolowac w dobrej cenie np. Sigma 10-20.
    Ja swego czasu swoje, niewiele używane sprzedałem za 1200zł - na początek wystarczy do body, którego używasz.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    Tak mi teraz przyszło dogłowy... może jakieś ciekawe filtry?
    Filtry w fotografii jakiejkolwiek to rzecz normalna i oczywiście potrzebna..
    Do samochodów polaryzacyjny na pewno.Lśniący lakier i odbicia w nim, nie zawsze są pożądane.

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    na początek :
    IDEALNY Canon EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS jak nowy (2930584193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    zrobisz nim nie tylko szeroki plan ale i zbliżenie na detal autka
    nie jest jasny ale za to ma stabilizację

    masz przekrój ogniskowych

    do fotografowania aut potrzebujesz filtr polaryzacyjny kołowy - poczytaj o nim

    miłej zabawy



    Ostatnio edytowane przez zoomi ; 17-01-2013 o 11:22

  9. #9
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    18mm na cropie nie jest szerokie

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotografia samochodowa - Jaki obiektyw?

    No i już zgłupiałem....
    To co najlepiej zrobić?
    1. Statyw+lamp+ew. filtr
    2. Używany szeroki obiektyw?
    3. Inna opcja?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •