Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Co potrzeba do tego typu zdjęć

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Co potrzeba do tego typu zdjęć

    Witam zostałem poproszony przez znajomego o zrobienie zdjęcia drinków a ze jestem dopiero początkującym amatorem potrzebuje pomocy. Chodzi mniej więcej o takiego typu zdjęcie (niekoniecznie musi być czarne tło i pluski)
    http://hdmax.pl/obrazy/3/10/hdmax.pl...e_napoje19.jpg
    Teraz zastanawiam się co jest potrzebne.Głównie chodzi o oświetlenie obiektu jak dobrze myślę, tak więc wbudowana lampa błyskowa pewnie odpada..
    Obecnie posiadam C30D +S30 1.4.
    za każdą sugestie i pomoc będę wdzięczny
    pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć

    Zdjęcie nie działa
    Regulamin pkt 8.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć


    nie wiem czemu się przedtem nie wyświetlało.. teraz wszystko ok?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez christoo Zobacz posta
    http://hdmax.pl/obrazy/3/10/hdmax.pl...e_napoje19.jpg

    nie wiem czemu się przedtem nie wyświetlało.. teraz wszystko ok?
    Jeśli tak ma wyglądać zdjęcie to jest OK
    A na poważnie to nie ma zdjęcia.

    Internal Server Error

    The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

    Please contact the server administrator, postmaster@hdmax.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

    More information about this error may be available in the server error log.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć

    Nie mam pojęcia czemu zdjęcia nie ma..
    a to-->
    Ostatnio edytowane przez christoo ; 17-01-2013 o 12:58

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć


  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wlkp
    Wiek
    45
    Posty
    176

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć


  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć

    ok dziękuje, w wolnym czasie zakupie i będę czytał.
    Hmm namiot bez cienowy na początek dałby radE?

  9. #9
    Coś już napisał Awatar workinger
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Sierpc
    Wiek
    36
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez christoo Zobacz posta
    Witam zostałem poproszony przez znajomego o zrobienie zdjęcia drinków a ze jestem dopiero początkującym amatorem potrzebuje pomocy. Chodzi mniej więcej o takiego typu zdjęcie (niekoniecznie musi być czarne tło i pluski)
    http://hdmax.pl/obrazy/3/10/hdmax.pl...e_napoje19.jpg
    Teraz zastanawiam się co jest potrzebne.Głównie chodzi o oświetlenie obiektu jak dobrze myślę, tak więc wbudowana lampa błyskowa pewnie odpada..
    Obecnie posiadam C30D +S30 1.4.
    za każdą sugestie i pomoc będę wdzięczny
    pozdrawiam

    tu prawdo podobnie zostały zastosowane dwie lampy z prawej i z lewej, więc lampą na body mało zdziałasz.
    CO ZA LUDZIE !!!
    5DII / 5D / S 14 / 24L / 50 1.4 / 24-70 L / 85 1,8

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Co potrzeba do tego typu zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez christoo Zobacz posta
    Witam zostałem poproszony przez znajomego o zrobienie zdjęcia drinków a ze jestem dopiero początkującym amatorem potrzebuje pomocy. Chodzi mniej więcej o takiego typu zdjęcie (niekoniecznie musi być czarne tło i pluski)
    http://hdmax.pl/obrazy/3/10/hdmax.pl...e_napoje19.jpg
    Teraz zastanawiam się co jest potrzebne.Głównie chodzi o oświetlenie obiektu jak dobrze myślę, tak więc wbudowana lampa błyskowa pewnie odpada..
    Obecnie posiadam C30D +S30 1.4.
    za każdą sugestie i pomoc będę wdzięczny
    pozdrawiam
    Link cos mi sie nie moze otworzyc, ale jesli potrzebujesz zrobic cos gdzie musisz zamrozic obrac (rozpryski itp...) to potrzebujesz lampy blyskowej. Wbudowana w aparat bedzie ciezko cokolwiek zrobic, owszem, mozesz prbowac zrobic pare "odbłysnikow" czy lusterkiem skierowac blysk w bok a potem z powrotem na obiekt, ale bedzie mega trudno.
    Jesli zdjecia mialy by byc bez "zamrazania obrazu" a nie masz sprzetu zeby to zrobic, to polecam ustawic aparat tak zebys mogl robic zdjecia na dlugim czasie naswietlania i swiecic latarką, telefonem, czymkolwiek i "pomalować sobie światłem" zdjecie.
    Ustawiasz parametry ekspozycji tak zeby wyszlo ci powiedzmy 10s i przy tym czasie wyszla czarna klatka (bez oswietlenia).
    Potem otwierasz migawke i swiecisz sobie latarką to tu, to tam... ewentualnie robisz oswietlenie z ekranu telefonu albo czegokolwiek co masz pod reka.
    Mozna uzyskac ciekawe efekty zupelnie bezkosztowo.
    Jesli natomiast bedziesz chcial wrzucac cos do tych drinkow i zamarazac rozpryskujaca sie wode, (np cos takiego https://www.dropbox.com/s/4u3dz94kwpind4q/02_woda.jpg) to musisz blyskac lampa. Migawka w aparacie zazwyczaj nie wystarcza zeby zamrozic ladnie ruch.

    ps. I nie zwracaj uwagi na onanistow sprzetowych ktorzy kaza Ci od razu biec do sklepu po statyw za 2k, lampy za 5k i bog wie co jeszcze. Przemysl jaki masz sprzet i jakie efekty mozesz nim uzyskac.


    Cytat Zamieszczone przez christoo Zobacz posta
    Nie mam pojęcia czemu zdjęcia nie ma..
    a to--> http://img195.imageshack.us/img195/3936/blueci.jpg
    Jeśli chodzi o cos takiego to tak jak pisalem, albo lampy (ktorych jak rozumiem nie masz) albo zabawa w "malowanie swiatlem"
    Długi czas naswietlania, latarka (albo jakiekolwiek inne zrodlo swiatla) i jedziesz. Zrodlo swiatla nie musi byc mocne, a w zasadzie nawet lepiej zeby bylo słabe, mozna dokladniej "pomalowac" zdjecie.

    Jak chcesz poszalec to mozesz sobie do latarki zrobic snoota z gridem, bedziesz mial bardziej skupione i miekcejsze swiatlo, na zdjeciu wyjdzie fajnie.

    ps2. Masz pierwsze lepsze z brzegu, poszukaj sobie wiecej: http://www.youtube.com/watch?v=pp1tsPEwYGc
    Tylko staraj sie unikac swieceniem zrodlem swiatla w obiektyw, bo wyjda takie smugi na jak zdjeciach tej laski, no chyba ze koniecznie chesz cos takiego miec na zdjeciu.
    Ostatnio edytowane przez Maver ; 20-01-2013 o 15:01
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •