Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jaki zestaw do foto/film?

  1. #1

    Domyślnie Jaki zestaw do foto/film?

    Witam,
    Potrzebuje podpowiedzi oraz dobrych rad co do wyboru sprzętu. Dotychczas fotografowałem eosem 400d, a teraz planuje przesiąść się w pełną klatkę. Moje zapotrzebowania to głównie reportaż ślubny ale w dużej mierze także film (krótkie etiudy, filmy weselne) i tu sprawa się komplikuję. Gdybym chciał skupić się tylko na filmowaniu wszedł bym tylko w stałki, natomiast do fotografii potrzebuje zoomów. Oczywiście, nie mam 50 tys na zainwestowanie we wszystko czego potrzebuje, więc stworzyłem kilka zestawów, na które mnie stać i chciałbym abyście pomogli mi je ocenić. Posiadam już na stanie sigmę 70-200 f.2.8

    1) Canon 6d+Canon 16-35 f.2.8L+Canon 50 f.1.4
    2)Canon 5d Mark II+Canon 24-70 f.2.8L (i tu mnie już na nic więcej nie stać)
    3)Canon 5d Mark III+sigma 24-70 f.28
    4)Canon 5d Mark II+sigma 24-70 f.2.8+Canon 50 f.14+ samyang 14mm f.28
    5)Wszelkie kombinację tych aparatów z obiektywami do 14 tys.!!!

    I tu zaczynają się odwieczne pytania czy 6d czy 5d Mark II, czy sigma 24-70 czy Canon za straszne pieniądze itd, itd. Bardzo proszę Was wszystkich o pomoc!

    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw do foto/film?

    w kwestii body bezdyskusyjnie brałbym 6d z racji na szumy i AF + używkę c24-70 mk1 + c50/1.4 + samyang 14
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw do foto/film?

    Cytat Zamieszczone przez synlecha Zobacz posta
    ... Gdybym chciał skupić się tylko na filmowaniu wszedł bym tylko w stałki, natomiast do fotografii potrzebuje zoomów...
    Nie rozumiem to stalkami nie da sie fotografowac?

    Jesli chcesz robic sluby itp to dobrze zainwestowac tez w dobra puszke a taka jest 5D MKIII, ktora podales w zestawie nr3.
    Nigdy nie kupowalem zamiennikow, totez nie moge wypowiadac sie co do jakosci obiektywow sigmy jakie podales?
    Gdyby jednak sigmy spisywaly sie dobrze to zestaw nr3 wraz z obiektywem ktory juz posiadasz daje ci spory zakres.

  4. #4
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw do foto/film?

    Zoomy do ślubów Ci się nie przydadzą tyle Ci powiem ; ))!! Sam mam 24-70 2.8 Tamrona z stabilizacją i jedyne co nim robię to wyjście z kościoła młodej pary na 24mm bo nie mam szerokiego kąta ; ))!! Ostatni swój ślub robiłem 85, 50, 35 i nic więcej ; ) Według mnie zainwestuj w stałki a nie będziesz żałował...

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw do foto/film?

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi i czekam na więcej rad.

    #Centur-też skłaniam się do 6d, ale odrzuca mnie trochę obudowa i żywotność migawki, a jeśli chodzi o C 24-70 to ciężko znaleść używkę w dobrej cenie i pytanie czy warto?

    #Reideur-oczywiście, że stałkami da się fotografować ale nawet z (małego co prawda) doświadczenia wiem, że jest to bardziej problematyczne, a co do sigmy czytałem różne opinie, ale nie znam nikogo kto pracował na niej osobiście, więc też mi ciężko stwierdzić

    #marcinstanczak- Nie twierdzę, że stałkami nie da się robić reportażu, ale wiem, że jest to trudniejsze niż w przypadku zoomów. A co myślisz w takim razie o moim pierwszym zestawie? Jeżeli nie on, to jakie stałki do 6 tys polecasz? w zakresie 14-70? Powyżej mam sigmę z której jestem zadowolony.

    Pozdrawiam
    Artur

  6. #6
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw do foto/film?

    Gdybym miał 6 tysięcy w tym zakresie zapewne bym zainwestował w:
    1. Samyang 14mm 2.8 - 1200zł
    2. NOWA Sigma 35 1.4 - około 3600zł
    3. Canon 85 1.8 - mimo tego, że masz sigmę 70-200. - 1500 zł

    Wychodzi troszkę ponad 6 tysięcy ale według mnie tymi 3 obiektywami zrobisz już wszystko. Co do stwierdzenia, że stałkami jest trudniej, możliwe ale wtedy myślisz jakiego obiektywu użyć by zrobić zdjęcie a nie tylko kręcisz zoooooomem ; )) Potem bym dokupił do tego zestawu 50 1.4 - co jak co ale według mnie dobre szkiełko - oraz 135 2.0. Z takim zestawem według mnie już nigdy nie weźmiesz do ręki 70-200 ; )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •