Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Question Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Witam
    Ostatnio pojechalem w plener ze znajoma i jako ze dziewczyna tez lubi bardzo fotki typu high fashion postanowilem zrobic cos innego i zamiast zrobic sesje 85 i 135 jak zwykle zrobilem calosc na 24L.
    Niektore fotki wyszly bardzo ciekawie. Przyznam ze stalo sie to dla mnie niezlym wyznaniem bo jako ze pracowalem na F8/10 trzeba bylo myslec nie tylko o modelce. Do tego dochodza odpowiednie katy co by z modelki nie zrobic farmazona.
    Wiem ze takie fotki strzela sie glownie lekko z dolu(poziomu pasa) zeby rozciagnac lekko nogi(choc tu tez sporo grzebalem potem w PSie). Czy znacie jakies fajne strony gdzie mozna cos o tym porzytac. Wiem ze najlepsza jest praktyka i mam zamiar powtorzyc sesje jak tylko pogoda pozwoli ale wolal bym sie dokrztalcic aby ta nauka przebiegala troche szybciej a nie tylko sama metoda prob, bledow i zgadywania. Z gory mowie ze robie to dla siebie, dla przyjemnosci bo zarabiam na slubach ale to inna bajka.
    Czy ktos z was uzywa obiektywow szerszych niz 24mm do takiej fotografii? Z checia zobaczyl bym jakies przyklady. Zastanawiame sie nad 17-40L
    Z gory dziekuje i pozdrawiam.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Cytat Zamieszczone przez Mad_Mac Zobacz posta
    Witam
    Ostatnio pojechalem w plener ze znajoma i jako ze dziewczyna tez lubi bardzo fotki typu high fashion postanowilem zrobic cos innego i zamiast zrobic sesje 85 i 135 jak zwykle zrobilem calosc na 24L.
    Niektore fotki wyszly bardzo ciekawie. Przyznam ze stalo sie to dla mnie niezlym wyznaniem bo jako ze pracowalem na F8/10 trzeba bylo myslec nie tylko o modelce. Do tego dochodza odpowiednie katy co by z modelki nie zrobic farmazona.
    Wiem ze takie fotki strzela sie glownie lekko z dolu(poziomu pasa) zeby rozciagnac lekko nogi(choc tu tez sporo grzebalem potem w PSie). Czy znacie jakies fajne strony gdzie mozna cos o tym porzytac. Wiem ze najlepsza jest praktyka i mam zamiar powtorzyc sesje jak tylko pogoda pozwoli ale wolal bym sie dokrztalcic aby ta nauka przebiegala troche szybciej a nie tylko sama metoda prob, bledow i zgadywania. Z gory mowie ze robie to dla siebie, dla przyjemnosci bo zarabiam na slubach ale to inna bajka.
    Czy ktos z was uzywa obiektywow szerszych niz 24mm do takiej fotografii? Z checia zobaczyl bym jakies przyklady. Zastanawiame sie nad 17-40L
    Z gory dziekuje i pozdrawiam.
    pokaż coś
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie Odp: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    pokaż coś
    Wieczorem kolo 22 cos wkleje bo jeszcze siedze w pracy. Ale ostrzegam to byl moj "pierwszy raz"
    Nie chce jedna robic z tego watku mojej galeri, tym bardziej ze byla to sesja urodzinowa na 18stke dla znajomej.
    Tak ze prosze nie wyskakiwac z komentarzami typu sa zagiecia na materiale bo dobrze o tym wiem ze sa i zostawilem je tam naumyslnie.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Mac ; 15-01-2013 o 18:55

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Cytat Zamieszczone przez Mad_Mac Zobacz posta
    Wieczorem kolo 22 cos wkleje bo jeszcze siedze w pracy. Ale ostrzegam to byl moj "pierwszy raz"
    Nie chce jedna robic z tego watku mojej galeri, tym bardziej ze byla to sesja urodzinowa na 18stke dla znajomej.
    Tak ze prosze nie wyskakiwac z komentarzami typu sa zagiecia na materiale bo dobrze o tym wiem ze sa i zostawilem je tam naumyslnie.
    nie proszę o zdjęcia, bo chcę szukać zagięć na materiale, tylko ciekawi mnie jak takie zdjęcia wychodzą na 24 mm
    a właściwie jak takie dobre zdjęcia wyglądają
    inna sprawa, że studio to trzeba mieć do tego chyba strasznie wielkie :/
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie Odp: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    nie proszę o zdjęcia, bo chcę szukać zagięć na materiale, tylko ciekawi mnie jak takie zdjęcia wychodzą na 24 mm
    a właściwie jak takie dobre zdjęcia wyglądają
    inna sprawa, że studio to trzeba mieć do tego chyba strasznie wielkie :/
    Nie no o studio nie mowie.
    No dobra oto fotka. Nie wiem jak sie wam to bedzie podobac ale mnie sie efekt podoba.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Na tym zdjęciu które pokazałeś nie widać użycia UWA. Na takiej przestrzeni bardzo podobny kadr można uzyskać np. 50mm. Z UWA lepiej podejść bliżej i fotografować pod kątem umiejętnie wykorzystująć przerysowania do podkreślenia kadru. Ja często używam 24mm w plenerze, fajne szkiełko. 17-40 też zdarzało mi się używać ale sprzedałem, zakres fajny ale rozdzielczość wypadała słabo zwłaszcza przy stałkach. Więc jak masz 24 i 35 to nie polecam. Lepiej 16-35 albo czekać na 14-24. UWA w high fashion to nic nowego, nawet powiedział bym ,że są powszechnie stosowane. Poradnika chyba jako takiego nie ma najlepiej samemu eksperymentować i szukać inspiracji u innych np. Maciej Boryna ma dużo fajnych kadrów z 24mm w portfolio.
    Ostatnio edytowane przez Mojlo ; 23-01-2013 o 12:24
    ...

  7. #7
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie Odp: Fotografia fashion z zastosowaniem UWA

    Ja tam widzę efekt szerokiego kąta.
    Zgaduję że modelina ma w rzeczywistości krótsze nogi, na tym zdjęciu po dłuższym wpatrywaniu się zaczynają wyglądać lekko nienanaturalnie - ale jeszcze w granicach przyzwoitości.
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •