Strona 38 z 38 PierwszyPierwszy ... 28363738
Pokaż wyniki od 371 do 378 z 378

Wątek: Zakupy w FotoIt

  1. #371

    Domyślnie

    Jest to mój pierwszy i niestety mało optymistyczny watek na forum, więc witam wszystkich serdecznie.
    Jakiś miesiąc temu kopiłem w FotoIt 50d + tamiego 17-50 ze stabilizacja. Jako ze mieszkam za granicą poprosiłem moją mamę o przywiezienie mi sprzętu. Kilka dni wcześniej zadzwoniłem do sklepu z zapytaniem czy są w stanie dobrać mi w miarę dobry egzemplarz. "Oczywiście, ze tak" - padła odpowiedź. Spytałem tez o możliwość zapłaty amerykańska karta kredytową - i tu, po konsultacji z prawdopodobnie drugim pracownikiem, padła odpowiedz negatywna. Na miejscu jednak płatność w/w kartą nie stanowiła już żadnego problemu. Ale nie o tym chciałem...
    Jak już wspomniałem sprzęt kupiony ok miesiąca temu, dotarł do mnie dzisiaj rano. Otwieram , podpinam szkło, pierwszy strzał na 50mm ... no w miarę ok, chodź dziwne mydło po prawej strony kadru. Drugi strzał na 24mm - back focus ok 2m z odległości ok 4-5m.!!!. Włączam VC i w kadrze podczas ostrzenia widzę przemieszczającą się w kierunku do mnie lewą część soczewki/ek (???), albo prawą część w kierunku ode mnie!!!
    Bez VC w/w efektu nie odnotowałem. Chwila konsternacji i szybka konsultacja z zaprzyjaźnionym sprzedawca ze sklepu foto niedaleko (jakąś godzinkę temu). Moje spostrzeżenia potwierdzają się, a gość ze zdumieniem stwierdza, ze takiego złomu to jeszcze nie widział na oczy i ze w ogóle ten obiektyw nie powinien trafić do sprzedażny
    Telefon do FotoIt i..."my sprzedaliśmy na 100% sprawny" i parę razy sugestia o uszkodzeniu podczas transportu, bądź upuszczeniu (przemilczałem choć musiałem mocno gryźć się w język)... no cóż, dlaczego mnie to nie dziwi.
    Na pytanie o europejską gwarancję - powinna działać, ale nie gwarantujemy (???).
    Podsumowując - obiektyw dobrali mi na prawdę jeden z lepszych!
    Łoogromne bf na krótkim końcu i coś spaprane z VC.
    Zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że do polskiej dystrybucji, rzeczywiście trafiają same "najlepsze" egzemplarze. Chodź z drugiej strony dużo osób kupiło i problemów nie mają. Widocznie takie moje szczęście.
    Tak czy inaczej ja FotoIt mówię na dzień dzisiejszy DZIĘKUJĘ!
    I jeszcze drobna rada, starajcie się sprawdzać ich sprzęt przed sięgnięciem po kartę.
    Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.

  2. #372

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Nasza firma po zakupie daje 10 dni rękojmi na zakupiony sprzęt, jeżeli w tym okresie okaże się wadliwy wystarczy dostarczyć do naszego sklepu towar a zostanie on wymieniony na egzemplarz wolny od wad.

    Z poważaniem

    Łukasz
    FOTOit

  3. #373
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Z pewnością rękojmia jest super rozwiązaniem dla kogoś, kto kupuje sprzęt z zagranicy i ma nadzieję na brak niespodzianek...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #374

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoit.pl Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    Nasza firma po zakupie daje 10 dni rękojmi na zakupiony sprzęt, jeżeli w tym okresie okaże się wadliwy wystarczy dostarczyć do naszego sklepu towar a zostanie on wymieniony na egzemplarz wolny od wad.

    Z poważaniem

    Łukasz
    FOTOit
    nawet chyba nie musi być wadliwy, kiedyś marudziłem że moja 28 1.8 od Was jakoś marnie ostrzy, pamiętam że dzwoniłem i też mówiliście że spoko, że można wymienić.
    Potem się okazało że jednak to nie 28 1.8 ale ja marnie ostrze

  5. #375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoit.pl Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    Nasza firma po zakupie daje 10 dni rękojmi na zakupiony sprzęt, jeżeli w tym okresie okaże się wadliwy wystarczy dostarczyć do naszego sklepu towar a zostanie on wymieniony na egzemplarz wolny od wad.

    Z poważaniem

    Łukasz
    FOTOit
    Jakiś żart? Rękojmia, a konkretnie to niezgodność towaru z umową (bo rękojmia to między firmami jest) obowiązuje 2 lata. !0 dni to termin zwrotu w sprzedaży wysyłkowej (lub poza siedzibą firmy).
    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  6. #376
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Śmieszne to jest to, że sprzedawca nie ma zielonego pojecia o prawie.
    Przemek słusznie pisze.

  7. #377

    Domyślnie Odp: Zakupy w FotoIt

    Kupiłem ostatnio w Foto-it obiektyw 135/2 w dobrej cenie. Po przeczytaniu tego wątku upewniłem się przez telefon czy jest gwarancja europejska, faktura. Wszystko było. Obiektyw ostrzy jak żyleta. Ja jestem zadowolony.

  8. #378
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Zakupy w FotoIt

    W Fotoit kupowałem wielokrotnie, mam blisko więc zawsze podjeżdżam i osobiście wybieram, testuję. Możliwa negocjacja ceny. Nigdy nie miałem problemów. Widzę jednak, że chłopaki mają tam niezły przemiał i najprawdopodobniej - nie chcę oceniać - przy zakupach wysyłkowych pakują sprzęt w paczkę nawet jej nie otwierając. Stąd mogą być problemy. Później bez sensu głupie tłumaczenie, że było dobierane - gdyby było sprzęt w paczce raczej się nie rozkalibruje.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

Strona 38 z 38 PierwszyPierwszy ... 28363738

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •