Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Nissin di866 mk II ?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Nissin di866 mk II ?

    Witam intresuje mnie opinia ludzi posiadających ww model
    Bo tak naprawdę niewiele o tym jest w intrernecie...
    Znam legendy o wersji I...

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Bro78
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Używam mkII od prawie roku i jestem zadowolony. Ma trochę wad, ale da się z nimi żyć. Ludzie narzekają na ekranik, że powolny etc. Prawdę mówiąc nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu w używaniu ekranika. Nie trzaskam ślubów, więc nie potrzebuję hiper prędkości. Do normalnego użytkowania jest całkiem ok. Do tego każdy tryb ma swój kolor więc z daleka widać czy jestem w auto, TTL czy manualu. Tylko do czterech rzeczy mogę się naprawdę przyczepić: 1) obracanie palnika tylko o 90 st w lewo. Gdy chcę odbić akurat za sobą po lewej to leżę; 2) Lekko niedoświetla przy błysku odbitym, na szczęście można wprowadzić korektę do lampy i po problemie; 3) "skwierczenie" jakiegoś kondensatora, ale nie jest to specjalnie irytujące; 4) brak wskaźnika naładowania akumulatorów. W efekcie po wykończeniu baterii lampa się zawiesza i po wsadzeniu nowego kompletu trzeba przelecieć całe menu i poklikać trochę aby odświeżyć wskazania. Jeśli chodzi o całą resztę to nie ma powodów do narzekania. Jeszcze nie bawiłem się trybem mastera, ale niedługo to przećwiczę, bo moja lepsza połowa kupiła niedawno również mkII Zoom chodzi całkiem cicho (w porównaniu do pierwszej 866), subflash jest przydatny. Ma HSS i wszystko czego trzeba. Jeśli chodzi o współpracę z body to z moją 40d w trybie TTL nie mogę ustawić korekty mocy błysku z poziomu aparatu. Muszę sięgać do lampy. Pozostałe funkcje działają z poziomu aparatu. Co ciekawe w trybie auto nie ma problemu z kompensacją mocy. Do tego możliwość zablokowania klawiszy. Świetna rzecz, bo ciągle czołem stukam guziczek od zooma (gdy używam zooma manualnego). Jak już pisałem nie używam jej w reportażu, za to w sezonie naprawdę daję jej popalić w makro oraz portretach I jak do tej pory nie żałuje tego zakupu. Choć pewnie 580EXII lepsza... Ale za tą cenę mam dwie mocne 866

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Dziękuję za to choć może ktoś inny się jeszcze wypowie bo szczerze wątpie że jest tylko jedne Szczesliwy Posiadacz tej lampy tutaj
    Pozdrawiam serdecznie

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Bro78
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Zaraz szczęśliwy posiadacz... Zadowolony, bo za tą kwotę którą dysponowałem dostałem dokładnie to czego oczekiwałem

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    dobra lampa
    minusem dla niektórych może być stosunkowo głośna praca
    pzdr

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Toruń
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Odgrzewam kotleta.
    Zmuszony jestem wydać max 850 złociszy i ten nissin wpisuje się idealnie w mój budżet i potrzeby.
    Tylko za nic w świecie nie mogę zgooglować żadnych testów i recenzji.
    Nieśmiało zerkam jeszcze na Voeloon V760.
    Mam Nissina Di622 i całkiem dobrze mi się spisywał w duecie z 4ood. Poza tym, że wolno się ładował. Z 6d niestety się nie dogadują.

    Nie wiem co robić. HELP!!!

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Mało testów bo mało popularna lampa... co moze dawać do myślenia ???
    Ja czytałem ze ma problemy z wyzwalaniem zdalnym podpinając pod wyzwalacze z ttl...
    Pozdro...

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Toruń
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    No daje, daje...
    Ale co mi tam! Raz kozie śmierć. Kupuję. Najwyżej będę sobie pluł w brodę, czy gdzie to tam się pluje.
    Co najmniej jedna sztuka Di866 mkII jest od dziś w użyciu w Toruniu.
    Chętnych do testów i macania (lampy oczywiście) zapraszam.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Cytat Zamieszczone przez DitchesKing Zobacz posta
    No daje, daje...
    Ale co mi tam! Raz kozie śmierć. Kupuję. Najwyżej będę sobie pluł w brodę, czy gdzie to tam się pluje.
    Co najmniej jedna sztuka Di866 mkII jest od dziś w użyciu w Toruniu.
    Chętnych do testów i macania (lampy oczywiście) zapraszam.
    I jak lampa współpracuje z 6D, pojawiły się jakieś problemy czy wszystko działa poprawnie?

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Używam z 6D i wszystko jest 100% ok. Zero problemów ze zdalnym wyzwalaniem przez yn-622c. Jedyne co mnie drazni to ten kolorowy wyswietlacz. Taki jakis wiesniacki

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •