Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Nissin di866 mk II ?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Cytat Zamieszczone przez loyalny Zobacz posta
    Uważam że ta lampa to taki tani bubel. Też na początku cieszyłem sie ,że za taka kase dostaje coś wypasionego ale....Podczas zdjeć lampa zaczela sie dymić , smród był odczuwalny na cala sale. Nie polecam, ani profesjonaliście ani amatorowi. Lampa wczesniej działała Ok ,ale nagle coś w niej padło. Teraz czekam aż wróci z serwisu i wystawiam na allegro.Czas uzbierać na coś niezawodnego.pozdrawiam.
    Wystaw za 100zł jeśli masz jej aż tak dość, chętnie kupię.
    "Uwielbiam" takie wypowiedzi: "coś mi padło = to jest bubel"
    Jeśli chcesz kupić Canona, unikaj 580EX II, jak nie wiesz dlaczego poczytaj np.
    - problemy z użyciem wyzwalaczy PocketWizard z lampami 580EX II spowodowane zbyt mocną emisją zakłóceń radiowych przez lampę: PocketWizardÂŽ - Reducing RF in the Canon 580EX II
    - problemy powodujące kosztowne uszkodzenia lampy 580EX II spowodowane założeniami konstrukcyjnymi producenta http://lpadesign.com/580EXII.pdf
    - myślę, że wielu kolegów spotkało się osobiście z "przypaloną" soczewką Fresnela w tej lampie
    Czy to świadczy, że Canon wyprodukował bubel? Nie, to świadczy o tym, że każde urządzenie ma prawo się zepsuć, także lampa dowolnego producenta. Sam napisałeś, że "wcześniej działała ok", czyli byłeś z niej zadowolony, więc projekt, wykonanie i cena były zgodne z Twoimi oczekiwaniami, i gdyby nie losowe uszkodzenie (na razie nie wiadomo, jaki jest powód problemów, więc losowe uszkodzenie jest równie prawdopodobne jak rozmyślne użycie podzespołów niskiej jakości lub błąd konstrukcyjny), napisałbyś tu, że kupiłeś, masz, używasz i nie rozumiesz, dlaczego ludzie przepłacali za 580EX II.
    To tylko urządzenie techniczne, masz problem na zleceniu, wyciągasz z niej akumulatory (dla bezpieczeństwa), wyciągasz z torby rezerwę i robisz dalej z przerwą kilkunastu sekund (chyba, że masz skłonność do ryzyka i nie masz rezerwy...).
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 21-09-2014 o 17:34

  2. #22

    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    r_m , Na cale szczęście miałem rezerwę canona 430 ex.Tu nie chodzi o to że się spaliła ,tylko o ten smród na sali.ech..zapach nie do opisania.Poza tym jak byś słyszał glosy na sali, typu "o ja pier...ę ale tu spalonym plastikiem capi" to ciekawe jak Ty byś wypowiedział się o tej ,,wspaniałej'' ,,profesjonalnej(jak podaje producent) '' lampie .Może fakt ,faktem ,że mnie poniosło,ale sam fakt że w lampie są jakieś felerne,słabej jakości części skreśla ją, jak dla mnie z użytku profesjonalnego.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Cytat Zamieszczone przez loyalny Zobacz posta
    sam fakt że w lampie są jakieś felerne,słabej jakości części skreśla ją, jak dla mnie z użytku profesjonalnego.
    Na podstawie jednej awarii jednego egzemplarza lampy stwierdzasz, że wszystkie mają felerne części? Dobry jesteś
    Poczytaj mój drugi link, ten lpadesign, a zwłaszcza wnioski na temat konstrukcji 580exII. Jak myślisz, czy wypalenie połowy elektroniki będzie w niej bezwonne, bo to Canon?
    Na wszelki wypadek powtórzę: nie chodzi mi o wykazanie, że jakiś produkt jest lub nie jest "profesjonalny", że coś jest gorsze lub lepsze, tylko o zachowanie zdrowego rozsądku - wszystko ma prawo się zepsuć, w dowolnej chwili. Miałeś pecha, że trafiło na środek imprezy, i tyle. Gdyby taki sam problem powtórzył się drugi, trzeci raz, gdyby drugi, trzeci użytkownik opisał taki sam rodzaj uszkodzenia podczas profesjonalnego użytkowania lampy, wtedy można by zacząć mówić o błędach konstrukcyjnych (jak w Canonie) albo o podzespołach niskiej jakości. Na razie (moim zdaniem) nie ma do tego żadnych podstaw.
    Rozumiem zdenerwowanie na zleceniu, ale wypadki chodzą po ludziach, zdajesz sobie z tego sprawę, i dlatego miałeś zapas.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Lampa ma dodatkowy mały palnik, który włącza się w menu (przynajmniej powinien się włączać) i działa przy odchylonej głowicy. U mnie zastrajkował albo coś źle robię. Może ktoś sprawdzić na swojej lampie - włączanie i działanie tego palnika?
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Cytat Zamieszczone przez loyalny Zobacz posta
    Witam. Uważam że ta lampa to taki tani bubel. Też na początku cieszyłem sie ,że za taka kase dostaje coś wypasionego ale....Podczas zdjeć lampa zaczela sie dymić , smród był odczuwalny na cala sale. Nie polecam, ani profesjonaliście ani amatorowi. Lampa wczesniej działała Ok ,ale nagle coś w niej padło. Teraz czekam aż wróci z serwisu i wystawiam na allegro.Czas uzbierać na coś niezawodnego.pozdrawiam.
    niezawodny to jest klucz francuski ...
    lampa to urządzenie elektroniczne, bardzo wysilone o określonej trwałości dlatego według mnie nie powinno się kupować używanych lamp z ogłoszenia...
    mi kiedyś padła 600ex-rt ... i nadal uważam ze to dobry sprzęt...
    pozdro...

  6. #26

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Witaj,
    Aby mały palnik zadziałał trzeba odchylić głowicę, włączyć sub flash ustawiając jego moc i wyjść do menu wyżej, albo poczekać i lampa sama wróci do menu wyżej. Wtedy u mnie działa.
    Ostatnio edytowane przez sleinad ; 24-10-2014 o 19:03

  7. #27
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    No to moja dołączyła do zepsutych bo sub flash nie świeci ... trzeba będzie udać się do sprzedawcy.
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    No i po imprezie - chrzest bojowy lampy za mną

    Sprawowała się bardzo dobrze z jedną uwagą - od czasu do czasu
    włączało się zabezpieczenie przed przegrzaniem z napisem na ekranie "OVERHEATED".
    Lampa musiała chwilę odpocząć zanim znów zaczęła działać, ale nie spaliła się.

    Tak że, kolego loyalny, z takim zabezpieczeniem raczej IMHO nie da się "spalić" lampy.
    Musiała to być jakaś usterka/wada produkcyjna/fabryczna i zapewne podlegająca gwarancji.

    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z nabytku jak i z jakości, ergonomii, szybkości i kultury pracy,
    a także z uzyskanych dzięki niej efektów.

    Ogólnie niezdecydowanym polecam - IMHO warto.

    Chociaż do gry wkroczył ciekawy konkurent od Metza, ale... no właśnie teraz jest, kiedyś go nie było
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Ja też kupiłem już czas temu tą lampę. Działa z 5D mkII.
    Okazuje się że lampa pstryka, ale podczas robienia kilku zdjęć pod rząd błyśnie dwa razy później nie błyska i następnie błyska. Czyli na 10 zdjęć z 5 razy nie błyśnie :/.....
    Aparat w trybie A w ogóle sobie nie radził. Zdjęcia albo nie doświetlone albo prześwietlone, więc nauczyłem się robić w trybie manualnym gdzie sam ustalałem moc błysku.

    Kiedy założyłem nowa lampę CANON 600ex ii-rt to byłem pod ogromnym wrażeniem jak ta lampa działa w porównaniu z Nissinem.
    Być może wina egzemplarza.

    Pozdrawiam.

  10. #30
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Nissin di866 mk II ?

    Dodam, że lampa nie działa z Canon 6D Mark II. Z Canon 40d działała całkiem ok.
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •