Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Jak doswietlac HDR-y?

  1. #21

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    SNS stosuje fuzję prostą z mapowaniem tonów. Jedno ze zdjęć, które prezentowałem wcześniej, zostało złożone w SNS.

    Ostatnio edytowane przez Pebal ; 31-01-2013 o 05:59

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    No dobrze, ale skrajna ekspozycja "na światła", dalej daje tu przepalone okna. Generalnie to nie jest poprawny przykład, bo za pomocą 9 ekspozycji można było tę rozpiętość ogarnąć. Jest wiele szkół "naturalnego HDR", w tym ekstremalnie teoretyzujących (bracketing co 1/3EV ), ale z całym szacunkiem - są trudniejsze sceny niż ta kuchnia i ogarnia się to, zwłaszcza robiąc 9 ekspozycji.

    --- Kolejny post ---

    [EDIT] Oczywiście z punktu widzenia foto do katalogu, zdjęcie jest wystarczająco dobre, ale przecież rozmawiamy o technice wykonania, nie o marketingu .

  3. #23

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Najciemniejsza ekspozycja nie ma przepaleń. Weź pipetę i sprawdź wartość RGB za oknem.
    Jednak nawet gdyby przepalenia były, to z doświadczenia wiem, że nie zawsze warto dążyć do bezwzględnego braku przepaleń w fotografii wnętrz. Czasami warto zostawić nieco przepaleń, zyskując dzięki temu lepszy kontrast w światłach. W fotografii wnętrz priorytetem jest dobre przedstawienie wnętrza a nie tego co za oknem. Jeżeli za oknem nie ma ładnego tarasu z basenem, to nie ma sensu niepotrzebnie rozpraszać uwagi oglądającego.

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Sam uwielbiam przepalenia, no clipping - no fun , ale... jak robię HDR, to nie po to żeby mieć wypalone okna. Marketingowo masz rację, w sensie "o co chodzi czy tam nie chodzi" w tzw. katalogowej fotografii wnętrz. Co do tego konkretnego zdjęcia - nie wiem, być może ze względów geograficznych jest to najlepszy możliwy do uzyskania obrazek tego konkretnego pomieszczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że jako przykład w miarę poprawnego HDR'a w moim odczuciu służyć nie może. Uwagę klientki biura handlu nieruchomościami przykuje zapewne rozkład mebli. Moją uwagę przykuwa natomiast prawe okno i ..boli. Niezaleznie od tego, co powie pipeta.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Moją uwagę przykuwa natomiast prawe okno i ..boli. Niezaleznie od tego, co powie pipeta.
    Czyli sam widzisz - klientki patrzą tam, gdzie trzeba, a Ty znów smutno spoglądasz za okno w oczekiwaniu na lepszą przyszłość
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Uwagę klientki biura handlu nieruchomościami przykuje zapewne rozkład mebli. Moją uwagę przykuwa natomiast prawe okno i ..boli. Niezaleznie od tego, co powie pipeta.
    boli najbardziej tego co płaci - a ten na bank był zadowolony.
    Świetna robota!
    Ja np patrzę i widzę nienaganną geometrię (każdy ma swoje "jazdy" ale zapewniam cię że ci od "architektury i wnętrz" cholernie zwracają uwagę na perspektywę) i wspaniałą czytelność zdjęcia.
    Pebal! - kupa dobrej roboty - z przewagą dobrej roboty :-)
    Na mój gust prawidłowo realizujesz "oko mędrca nie szkiełko" :-) :-) :-)

  7. #27

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Cytat Zamieszczone przez wagteil Zobacz posta
    Mialem na mysli zdjecia wnetrz na potrzeby sprzedawcow domow. Z tego co wiem wlasnie HDR sa w tej dziedzinie podstawa, ale ta ich nie naturalnosc mnie troche zniecheca. Wnetrze powinno byc na zdjeciu oswietlone jak najlepiej, w sensie prawie ze wszytskich stron. Myslalem uzyskac ten efekt doswietlajac HDR.
    Bez sensu. Zamiast bawić się w hdr, czy doswietlac, czasami lepiej jest pomyśleć... Hdry są naprawdę zbędne... Dobrze zrobiony raw i przemyślenie jak ma wyglądać zdjęcie, jeszcze przed wciśnięciem migawki, da dużo lepszy efekt niż hdr.


    Bernard Wybierała
    pozdrawiam
    Bernard Wybierała

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    A to może pokażesz takie przemyślane zdjęcie np wnętrza bez doświetlania i bez hdr bardzo jestem ciekaw bo interesuję się tą tematyką.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  9. #29

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    Cytat Zamieszczone przez Bernard Zobacz posta
    Bez sensu. Zamiast bawić się w hdr, czy doswietlac, czasami lepiej jest pomyśleć... Hdry są naprawdę zbędne... Dobrze zrobiony raw i przemyślenie jak ma wyglądać zdjęcie, jeszcze przed wciśnięciem migawki, da dużo lepszy efekt niż hdr.
    Z doświetlaniem można się bawić, gdy robi się pojedyncze zdjęcia do jakiegoś katalogu. Gdy ktoś robi setki zdjęć dla potrzeb rynku nieruchomości, nie bawi się ze sztucznym doświetlaniem.
    Pomijam już to, że niektórych miejsc doświetlić się praktycznie nie da.
    Ostatnio edytowane przez Pebal ; 14-02-2013 o 13:57

  10. #30

    Domyślnie Odp: Jak doswietlac HDR-y?

    W fotografii wnętrz priorytetem jest dobre przedstawienie wnętrza a nie tego co za oknem.
    Z tym to bywa roznie.
    Interesuje sie tez fotografia wnetrz i wielu jak dla mnie specow nie robi HDRow - co najwyzej reczne laczenie eskpozycji.
    I we wszystkich tych super fotach jesli sa okna to sa one poprawnie naswietlone - tak ze widac widok za nimi.

    Ponadto we wielu dobrych zdjeciach widzialem ze stosuja swiatlo blyskowe - dzieki temu jest jakby wieksza szczegolowosc zdjec i czesto zdjecia wygladaja jak rendery.

    Jak dla mnie dla mnie HDR wnetrz to nie dobre rozwiazanie.

    Lepiej zrobic kilke ekspozycji i poskladac to do kupy reczenie.
    W przypadku tego zdjecia okna odwracaja uwage od glownego tematu - wystarczylo zrobic jeszcze jedna ekspozycje aby poprawnie naswietlic okna i calosc wygladalaby bardziej spojnie.
    Jak na moje oko 3 ekspozycje tej sceny w zupelnosci wystarczylyby aby to wszytko ladnie i spojnie poskadac.
    ______________________________________
    5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •