Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Jaki obiektyw pod APSC?

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Miałem dwa sonary 200/2.8, miałem kilka takumarów - temat jest z gatunku wiary raczej niż rzeczywistych możliwości tego sprzętu obrazek z takiego obiektywu ma pewną magię w sobie, używanie też jest przyjemne ale szybko okazuje się że szkła systemowe typu 70-200/2.8 (używałem wtedy równolegle 70-200/2.8IS i sonara 200/2.8) dają obraz znacznie lepszy niż manualny sonar. Ale jak powiedziałem jest to kwestia bardziej wiary i przekonań więc można kupić zobaczyć i sprzedać koszt niewielki.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #12
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Cytat Zamieszczone przez xxmystiquexx Zobacz posta
    Ja nadal rozmyślam nad sonarem 200 f 2.8 bez is af i innych zbędnych rzeczy interesuje mnie sama optyka
    efekt ma być taki jak na ww zdjęciu

    a moze smc takumar 135 f 2.5 albo soligor 135 f2?
    Edit: ok, dotarłem do posta gdzie pierwotnie zamieszczono te zdjęcia.
    Brak exif, ale jest w stopce 50D. Zatem tak, stosując obiektyw o ogniskowej 135 mm i światłosile f/2 uzyskasz efekt o jaki ci chodziło.
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 11-01-2013 o 14:18
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Fakt niema co porownywać najlepszej Lki z sonnarem jeśli chodzi o jakość mi Tylko zależy o wykonaniu wspomnianego wyżej zdjęcia

    No to ja wiem ze takim zestawieniem uzyskam efekt ) heh ale czy np większa ogniskowa jak 200mm czy 85mm da to samo ?

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    55
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Tak jak napisał Merde, poświęć trochę czasu na przyswojenie zagadnienia głębi ostrości w zależności od ogniskowej, otworu, dystansu i odległości tła od obiektu. Bo mam wrażenie że nie do końca wiesz o czym piszesz :-). Te fotki, których linki zapodałeś, zostały wykonane w jakichś określonych warunkach. Kilka obejrzałem i zauważ, że tam jest spora odległość tła od postaci, co pozwoliło ładnie "odciąć" osobę od rozmytego tła. A Ty zadajesz pytanie czy tym a tym obiektywem uzyskasz taki efekt, bez zagłębiania się w warunki w których przyjdzie Ci wykonywać zdjęcie...
    Ale może nie mam racji.
    Ostatnio edytowane przez dzidofon ; 11-01-2013 o 18:10
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    To nie jest kwestia wiedzy na ten temat, którą wydaje mi się posiadam (ale człowiek całe życię się przecież uczyć powinien) Po prostu wiem ze obiektywy 50mm najlepsze swoje właściwości posiadają do ~3 metrów od obiektu (są to przecież tzw bliskie portretówki) jednak w takiej odległości nie zmieści się człowiek (chyba że malutki bądź siedzący) w lustrzance APSC gdyż będzie po prostu ucięty na wysokości ud mi zależy na jednym zdjęciu które zanumerowałem Czyli odcięcią osoby całej jak jest na tym zdjęciu da się to uczynić poprzez 135L f 2.0
    fakt jednego niewiem jaka najlepsza optymalna odległość dająca najlepszą jakość zdjęcia jest dla ogniskowych 85 czy 200 mm i czy przy lustrzance APSC da się zmieścić w niej człowieka odcinając go od tła
    Podam kolejny przykład zdjęcie 2 czy 3
    http://neilvn.com/tangents/canon-200mm-f2/

  6. #16
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Trzeba by znać odległości ostrzenia dla 85 i dla 200 aby w kadrze zmieścił się model. Wtedy kalkulatorem wyliczyć GO.
    Jak widać z linku, 135/2 da radę, więc szukaj manuala z takim otworem.

  7. #17
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Cytat Zamieszczone przez xxmystiquexx Zobacz posta
    To nie jest kwestia wiedzy na ten temat
    To jest w zasadzie kwestia wiedzy z zakresu trygonometrii na poziomie późnej podstawówki.
    Potrzeba tylko znać kąty widzenia obiektywów o danej ogniskowej dla kadru poziomego i pionowego oraz wzrost modelki.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Cytat Zamieszczone przez xxmystiquexx Zobacz posta
    ...Po prostu wiem ze obiektywy 50mm najlepsze swoje właściwości posiadają do ~3 metrów od obiektu (są to przecież tzw bliskie portretówki) ...
    Możesz podać źródło tej wiedzy?
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Postaw ciemną postać na jasnym oddalonym tle lub odwrotnie jasną na ciemnym i będziesz miał pięknie odcięte.
    Ze 135 będziesz się musiał daleko odsuwać od fotografowanej osoby.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw pod APSC?

    Matematycznie wyliczona głębia ostrości przy takim samym otworze względnym, na takim samym aparacie, dla każdej ogniskowej wyjdzie taka sama, niezależnie od ogniskowej, o ile odległość od fotografowanego obiektu będzie dobrana tak by mieścił się on w kadrze. Mimo to rzeczywiście, dłuższe ogniskowe lepiej odetną od tła bo dają inną perspektywę ze względu na węższy kąt widzenia. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że aby zmieścić postać ludzką w kadrze używając ogniskowej np 200 mm trzeba będzie fotografować z dużej odległości, co nie zawsze jest fizycznie możliwe.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •