Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

  1. #1
    Coś już napisał Awatar piciuok
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Klonowa
    Wiek
    30
    Posty
    97

    Domyślnie Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Witam ponownie!

    Ahh, jako amatorowi ale bardziej pracowitemu, przytrafił się ślub (łoo, daleko jeszcze do niego ale, pytania jak najbardziej aktualne).
    Doświadczenie pomińmy,bo jakieś mam(wcześniejsze uroczystości jako drugi foto) oraz same moje prace klientowi się podobają, pomysły mam, jestem w miarę szybki ale czy...mój biedny we wszelkiego rodzaju szybkość korpus, a mówimy o 1000D nada się na ślub - pierwszy taki bardziej na serio, ponieważ byłbym jako główny fotograf? Czy Tamron 28-75mm f/2.8 dałby radę w tak spartańskich warunkach żeby to wyszło ładnie? Mam też Cosinon'a 55m 1.4 ale manual...na ślub?! i kita 18-55 Z tego co naczytałem się w wątku sprzęt do ślubów, tak...macie same L'ki i pro szkiełka wraz z pro body, ale ograniczenie finansowe się tu pojawia. Być może będzie zastrzyk funduszów na rozwinięcie hobby, ale przygotujmy się na czarny scenariusz. Co bym musiał dokupić do tego? Obiektyw(y) max 2k nic więcej nie dorzucę, to już maksymalny pułap jaki mogę wyciągnąć.
    Druga sprawa, jeśli wszystko pójdzie dobrze, czy lepiej kupić 40d\50d i do tego szkiełka dobre czy machnąć się na 5dmkii ? Sprzęt ma pozwolić się rozwijać dalej i w miarę czasu w końcu się odrobić

    Wałkowane tysiąc razy, ale 1000D na wesele, chyba raz Pomóżcie
    Pięćdziesiatka + dodatki
    Amatorsko co&kto&jak - www.facebook.com/mpfreelancer

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    moim zdaniem 28-75 na cropie za wąskie na wesele - ale ja się nie znam, ślubniakiem nie jestem.
    pstrykacz nie fotograf*

    *(przecinek wstawić gdzie kto chce)

  3. #3
    Coś już napisał Awatar piciuok
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Klonowa
    Wiek
    30
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    tudzież myślę właśnie nad drugim szkłem, ale jakim żeby to w miarę jakość \ cena i fajnie jakby było to coś szybszego (usm?) i też jasne, lecz to fajnie jakby byłooo, ale jak nie będzie ok, coś się wymyśli. Apropo, ISO 800 jeszcze jeszcze, 1600 nie ma co nawet podciągać, co najwyżej przyciemniać
    Pięćdziesiatka + dodatki
    Amatorsko co&kto&jak - www.facebook.com/mpfreelancer

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Na pierwszy w życiu ślub powinieneś byc lepiej przygotowany sprzętowo.
    Masz jedną puszke, jedną lampe ... co będzie jeżeli jedno z nich padnie? Przeprosisz i wyjdziesz?
    Ja bym nie ryzykował w ten sposób. Przemyśl to.
    2x5Dmk2/fish15/ 17-40L/ 24LII /85 /135L/ 430 EX II/ 2x600EX
    Regulamin pkt8.

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Mylkes
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    36
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Też nie jestem mistrzem na na podobnym poziomie robiłem też 2 śluby, wesela, też były jako pierwsze i doświadczenia z tym związane zero... (jedynie manifestacje, street i jakieś sesje) bez szału. Mój sprzęt na ślubie 7D tamron 17-50 mm f2.8 VC + 580 ex I (pożyczony :P) te ogniskowe były dla mnie najlepsze, miałem szeroko i mogłem coś chwycić w środku sali... szału nie było ale weź pod uwagę, że bez lampy nie dasz rady i musisz ją mieć! ten tamron strasznie głośno chodził troszkę przeszkadzał w kościele... ale byłem zajarany tym faktem, że sam robię zdjęcia!!! tak więc coś jasnego jak na amatora nie radził bym Ci brać żadnych stałek bo się zabiegasz i będziesz tylko klną... jasny kit (t 17-50) po 40D moim zdaniem był by dobrym rozwiązaniem, patrząc z mojego marnego doświadczenia...
    tak to wyglądało z tego obiektywu.
    https://www.facebook.com/media/set/?...7780198&type=1

  6. #6
    Coś już napisał Awatar piciuok
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Klonowa
    Wiek
    30
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    No nie taki pierwszy, ale ważniejszy pierwszy Czyli sugerujesz że muszę się zaopatrzeć w drugie body = Plan B. 40D, w zapasie 1000D?
    Pięćdziesiatka + dodatki
    Amatorsko co&kto&jak - www.facebook.com/mpfreelancer

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Szkła od biedy wystarczą. 28 mm to wąsko ale masz kita 18mm ze światłem 3,5 a to niezbyt duża różnica pomiędzy 2,8.
    Co do szkła manualnego, na matówce 1000D będzie ciężko ale próbować można
    Kup/ wynajmij drugie body i lampę- jeżeli nie masz możliwości to odpuść. Odezwij się na Pw to podam Ci adres całkiem taniej wypożyczalni

  8. #8
    Coś już napisał Awatar piciuok
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Klonowa
    Wiek
    30
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Mylkes, ale 7D != 1000D

    Na początek też właśnie wolałbym zoom'a jasnego, chociaż ze stałką (tak tak, popularne C50mm 1.8 ) i nawet to wychodziło ale na spokojnie Lampe mam, Nissin'a Di622 MkII, daje radę jak na razie choć jak wiadomo, złośliwość rzeczy martwych...tak na ot, fajną masz galerie !
    Pięćdziesiatka + dodatki
    Amatorsko co&kto&jak - www.facebook.com/mpfreelancer

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Mylkes
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    36
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Cytat Zamieszczone przez KGR Zobacz posta
    Na pierwszy w życiu ślub powinieneś byc lepiej przygotowany sprzętowo.
    Masz jedną puszke, jedną lampe ... co będzie jeżeli jedno z nich padnie? Przeprosisz i wyjdziesz?
    Ja bym nie ryzykował w ten sposób. Przemyśl to.
    Tu akurat masz rację... mi padła lampa na pierwszym weselu... żenada wstyd, ale jakoś wybrałem z tego i nie wyszło najgorzej... ale dużo sytuacji mi wyleciało, a przecież nie chcesz zrobić gównianych zdjęć...!!!
    ale patrząc na przeznaczone max 2k to albo doby albo nowy obiektyw... moim zdaniem powinieneś kupić body 1000d sprzedać i zainwestować w szkło, Twój tami jest za wąski, bardziej do sesji plenerowej, gdzie masz czas na zmiane obiektywu i ustawienie, sam wiesz, że na weselu jest szaleństwo.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar piciuok
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Klonowa
    Wiek
    30
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: Pierwszy ślub na poważnie a niepoważny sprzęt

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Szkła od biedy wystarczą. 28 mm to wąsko ale masz kita 18mm ze światłem 3,5 a to niezbyt duża różnica pomiędzy 2,8.
    A coś takiego jak C35mm f/2.0 ?


    Mylkes , ile bym dostał za moją aktualną puchę z przebiegiem z 40-50k? 500zł? Co ja za obiektyw kupię za to, 40D nawet nawet, koszty okoły 1,5k a sumując 1k zostaje ;/ A jeśli tak jak zasugerowałeś sprzedać jeszcze tego Tamrona i kupić Tamrona 17-50?
    Ostatnio edytowane przez piciuok ; 10-01-2013 o 22:22
    Pięćdziesiatka + dodatki
    Amatorsko co&kto&jak - www.facebook.com/mpfreelancer

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •