Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 89

Wątek: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Wśród tego ble ble ble wkradła się błędna informacja, że dopiero od 60D canon udziela odrębnej gwarancji na migawkę. Tak było już wcześniej.
    bo to chyba miało znaczyć "od 6D w górę" a nie w sensie chronologicznym

    Wysyłane z mojego FreeTAB 9701 za pomocą Tapatalk 2
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #22
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    potwierdzone jeszcze raz w dzisiejszym programie przrz Woźniaka (chyba), nawet po zakończenu gwarancji działa wymiana jak migawka padnie poniżej 100000...

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Informacja jest już potwierdzona tzn. migawka jest wymieniana bezpłatnie po gwarancji. W programie fotograficzny program bez nazwy zadałem to pytanie i Robert Woźniak z canon polska potwierdził, że tak jest. Pozdrówki

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Co ciekawe, ja zawsze sprawdzałem jakie jest gwarantowany przebieg w Canon Camera Museum i tam zawsze albo w "outline" albo "specification" była podana wartość gwarantowana migawki. Niestety od 1DIV już nie ma. (a 6D i 1DX nie ma w ogóle :P )
    Dobrze, że się wyjaśniło bo sam też dla 5D3 szukałem czy jest 150 jak dla mkII czy może więcej - a nie pamiętałem, że w programie do którego link jest podany wyżej, to padło, choć oglądałem cały (tyle, że zaraz po "premierze" )
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Stargard
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Odświeżę temat... To jak to w końcu jest w przypadku Canona 6D?
    Jest gwarantowany jakiś przebieg migawki nawet w przypadku skończenia się okresu gwarancyjnego czy nie jest?
    Czytam sprzeczne informacje... Jedne źródła podają, że jest gwarancja na migawkę, inne że nie ma. Sam już nie wiem jak to w końcu jest.
    Czy gdzieś jest oficjalnie napisane, że w 6D jest gwarancja na migawkę? A może mamy tylko rok gwarancji na sprzęt? A co później?
    A jeśli przez rok zrobię tylko 10tys. zdjęć, gwarancja minie a po 30tys. migawka padnie? Co wtedy?

  6. #26
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Cytat Zamieszczone przez e-pic Zobacz posta
    Czy gdzieś jest oficjalnie napisane, że w 6D jest gwarancja na migawkę?
    Szczerze powiedziawszy to ja nigdzie nie widziałem oficjalnej informacji od Canona dotyczącej jakiegokolwiek aparatu.
    Deklarowana żywotność to nie jest gwarancja bezpłatnej wymiany.
    Nikon też podaje deklarowaną żywotność migawki, a jak wszyscy wiemy - po upłynięciu okresu gwarancyjnego, nawet jeśli migawka ma ledwo parę tysięcy zdjęć, wymiana jest płatna.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #27
    Coś już napisał Awatar mirasb
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Witaj
    Dziwne rzeczy piszecie. Canon wymienia uszkodzone migawki bezpłatnie. Sprawdziłem to na własnym aparacie. Canon 30d po 75.000 migawka przestała trzymać czasy i została wymieniona bezpłatnie. Wielu kolegów również nie płaciło za jej wymiane oczywiście nie przekraczając deklarowanego przebiegu.

    Pozdrawiam
    Mirek
    Ostatnio edytowane przez mirasb ; 16-03-2013 o 12:21

  8. #28
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Cytat Zamieszczone przez mirasb Zobacz posta
    Witaj
    Dziwne rzeczy piszecie. Canon wymienia uszkodzone migawki bezpłatnie.
    To wiemy. Ale nie w każdym aparacie, stąd wieczne pytania i urban legends.
    Jakiś czas temu była mowa, że w 30D nie wymieniają, tylko od 40D wzwyż. Teraz znów że 6D nie ma gwarancji.
    A wszystkiemu winien producent, który nie chce z jakiegoś dziwnego powodu[1] określić jednoznacznie swojego stanowiska.

    [1] A ten dziwny powód to zapewne chęć zachowania możliwości wycofania się z darmowej wymiany migawki w dowolnym momencie.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Stargard
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Jakiś czas temu była mowa, że w 30D nie wymieniają, tylko od 40D wzwyż. Teraz znów że 6D nie ma gwarancji.
    Czyli mam rozumieć, że np 60D ma deklarowany przebieg 100tys. i jak migawka padnie wcześniej to wymienią a w dwa razy droższym 6D nie wymieniają?

  10. #30
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Pytanie do CSI - Czy 6D posiada gwarancję na bezpłatną wymianę migawki?

    Cytat Zamieszczone przez e-pic Zobacz posta
    Czyli mam rozumieć, że np 60D ma deklarowany przebieg 100tys. i jak migawka padnie wcześniej to wymienią a w dwa razy droższym 6D nie wymieniają?
    Jedyne co jest pewne, to, że za bardzo nie wiadomo nic

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •