Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Wątek: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Gratulacje dla rodziców, no ... chłopak duży.
    CMEHA - reszta to upgrade

  2. #22
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jak mój się urodził (ponad 3 latat temu) też dużo czytałem na temat używania lampy przy niemowlakach i nie znalazłem by lekarze zabraniali. Konsutlowałem nawet z pediatrą i nie miał przeciwskazań, ale bez wzgledu na to starałem się nie walić po oczach a tylko odbijać.
    Jak wyżej - nie ma przeciwwskazań byle by nie walić lampą po oczach a samą lampę używać jako jako światło dopełniające a nie główne

  3. #23
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    45
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Niemowlak najpierw nic nie widzi, potem odcienie szarego i kontury, przez cały czas obraz odwrócony, dopiero po kilku miesiacach zaczyna się to normować, więc nie ma żadnych przeciwskazań... Niemowlak nie zarejestruje nawet tego błysku.. Tylko jego oczy, nie mózg...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    Niemowlak najpierw nic nie widzi, potem odcienie szarego i kontury ...
    W pierwszych miesiącach organizm dziecka intensywnie się rozwija, a gałka oczna szczególnie. 12 dni temu funkcjonowała w całkowitej ciemności i następuje stopniowe powiększanie pola widzenia. Nagłe błyski w tym powolnym procesie na pewno nie są czyś naturalnym a tym bardziej pożądanym.
    CMEHA - reszta to upgrade

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    Gratulacje dla rodziców, no ... chłopak duży.

    Dzięki niech tylko rośnie i będzie zdrów

  6. #26
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    Zostaw lampę !!! Dla takiego niemowlaka (ma ze 2-3 m-ce?) będzie taki błysk, nawet odbity od sufity jak dla Ciebie błyskawica
    I broń Boże nie wychodź z dzieckiem na spacer - na zewnątrz jest wielokrotnie więcej światła niż daje lampa odbita od sufitu.
    Wiesz czym to może grozić?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    75

    Domyślnie Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    W pierwszych miesiącach organizm dziecka intensywnie się rozwija, a gałka oczna szczególnie. 12 dni temu funkcjonowała w całkowitej ciemności i następuje stopniowe powiększanie pola widzenia. Nagłe błyski w tym powolnym procesie na pewno nie są czyś naturalnym a tym bardziej pożądanym.
    Myśle, ze bardziej chodziło o drastyczne różnice światła. Oko w pomieszczeniach ma dużo bardziej otwarta zrenice niż ma dworze- mówimy o dniu.

    Może zamiast blyskac pomysł o doswietleniu światłem stałym.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    45
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Niektóre rady mnie rozwalają . Mam 3-kę dzieci, większosć zdjęć w domu, szczególnie w porze wieczornej robiłem zawsze z lampą i może tu niektórych zaskoczę - wszystkie do tej pory mają swietny wzrok .
    Kilka ostatnich wybranych na szybko - dopalone wszystkie oprócz 1 i 4, wszelkie dane w EXIFie:













    Nawet teraz mając jasne stałki (a nie zawsze tak było i zaczynałem od KITa i sigmy 18-200 ) i użyteczne wysokie ISO często korzystam z lampy. Sęk w tym, żeby po pierwsze nie oślepiać dziecka a po drugie na zdjeciu efekt użycia lampy był niewidoczny bądź ledwowidoczny.
    Jeżeli ma się ciemne szkła i cropa, to niestety pozostaje tylko lampa. Nigdy nie należy jej kierować na wprost, zawsze odbijać od ścian lub/i sufitu. Dobrze jest też mieć odbłyśnik - standard w 580-ce, w niższych modelach można posłużyć się kartonikiem na gumce - świetnie się sprawdza i ma możliwość regulacji . Należy też wykonać kilka ujęć próbnych i ustalić korektę błysku. Naświetlać na histogram i robić w RAWach. To sposób na sukces.

    Moja rada do Fruciaka, rób zdjęcia w RAWach, dwa pierwsze mają paskudne kolory, dodatkowo wszystkie są niedoświetlone. Fotografując w RAWie jesteś w stanie wszystko to zniwelować.
    1. Ewidentnie poruszone - czas 1/10s to trochę za długo jak na ogniskową 135mm na cropie. Przyjmij zasadę dobierania minimalnego czasu. 1/x, gdzie x = ogniskowa x crop (1,6). Dla 135mm optymalnie byłoby więc co najmniej 1/200s.
    2. Tu ostrość jest, ale na poduszcze po prawej stronie - fioletowy fragment, po prostu nie trafione.
    3. Tu już jest OK.
    Fotografujac jasnymi szkłami z małą przysłoną staraj się nie przekadrowywać. Płaszczyzna ostrości jest na tyle mała, że każda zwłoka czy poruszenie aparatu może ją przenieść i obiekt jest poza jej obrębem. Ja robię to w taki sposób, że za jednym naciśnieciem ustawiam ostrość i robię zdjęcie - nie ma zwłoki a co za tym idzie czasu na poruszenie. Jeżeli nie chcesz ostrości w centrum, można też korzystać z bocznych punktów AFu, które może nie są w 600D tak czułe jak centralny, ale warto próbować.
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 10-01-2013 o 21:53
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Matsil: bardzo dziękuje za rady napewno z nich skorzystam, zapewne wróce i mam nadzieje że będę się miał czym pochwalić

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Jednak wolę kiepskie foty od walenia lampą po oczach, zrobione dzisiaj.



    Świecenie zostawiam dla bardziej rozwiniętych organizmów


    CMEHA - reszta to upgrade

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •