Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

  1. #11
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    canon 40/2.8 stm, do kota idealny a mój kot jest jak dwa niemowlaki

  2. #12
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Jak dla mnie to za mało światła... Światło z żyrandola to nie wszystko ; ) Ostatnie zdjęcie jak myślę robione w dzień a reszta wieczorem... Moja podpowiedź zainwestuj w lampę i będzie już o wiele lepiej, na początek jeśli masz od kogo to pożycz po prostu i zobacz czy coś się zmieni ; )

  3. #13
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Na pierwszym zdjęciu miałeś za mało światła do tej kombinacji ogniskowej i przesłony stąd za długi czas = poruszone zdjęcie. Gdybyś użył 50-tki z przesłoną na ok 2,5 i trochę podszedł miałbyś ostre zdjęcie. Na początek proponuję statyw, i zdjęcia na priorytecie przesłony (Av). Na 50-tce przesłonę ustawiaj między 2,2 a 2,8 przy zoomie najniższą możliwą. I więcej światła jeśli to możliwe

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Pierwsze zdjęcie zrobione 18-135 - z długi czas, 1/11s. Poruszone po prostu, chyba nawet za długi na stabilizację.
    Drugie zdjęcie też zrobione 18-135 - czas też krótki, ale IMHO w tym przypadku jest dość znaczy back focus, ostrość na pieluszce z tyłu za dzieciaczkiem - gdzie ostrzyłeś? którym punktem? może przekadrowywałeś i ostrość uciekła?
    Trzecie zdjęcie zrobione 50-tką - f2.0, czas 1/200, ostre jak należy, chociaż można by z ostrością próbować celować tak by oboje oczu były ostre.

    --- Kolejny post ---

    I jeszcze jedno - może mnie tu zaraz zjadą niektórzy za tą radę , ale jeśli nie zależy Ci na szczególnym poznawaniu tych wszystkich aspektów techniczny to możesz ustawić zielony kwadracik i tak na początku zdjęcia robić, potem patrzeć na parametry jakie były i próbować dalej trybami nazwijmy je półautomatycznymi, itd. itd, wszystko przyjdzie z czasem.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Pierwsze zdjęcie zrobione 18-135 - z długi czas, 1/11s. Poruszone po prostu, chyba nawet za długi na stabilizację.
    Drugie zdjęcie też zrobione 18-135 - czas też krótki, ale IMHO w tym przypadku jest dość znaczy back focus, ostrość na pieluszce z tyłu za dzieciaczkiem - gdzie ostrzyłeś? którym punktem? może przekadrowywałeś i ostrość uciekła?
    Trzecie zdjęcie zrobione 50-tką - f2.0, czas 1/200, ostre jak należy, chociaż można by z ostrością próbować celować tak by oboje oczu były ostre.

    --- Kolejny post ---

    I jeszcze jedno - może mnie tu zaraz zjadą niektórzy za tą radę , ale jeśli nie zależy Ci na szczególnym poznawaniu tych wszystkich aspektów techniczny to możesz ustawić zielony kwadracik i tak na początku zdjęcia robić, potem patrzeć na parametry jakie były i próbować dalej trybami nazwijmy je półautomatycznymi, itd. itd, wszystko przyjdzie z czasem.
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, lampę właśnie pożyczyłem (Canon SpeedLite 430 EX II) zweryfikuje dziś jak to będzie wyglądało..

  6. #16
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Cytat Zamieszczone przez Fruciak Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, lampę właśnie pożyczyłem (Canon SpeedLite 430 EX II) zweryfikuje dziś jak to będzie wyglądało..
    Pamiętaj by ustawić tryb manualny do lampy!! ; ))

  7. #17
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    I staraj się ustawić lampę na sufit ( jeśli masz biały) żeby nie walić dziecku prosto w oczy

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Zostaw lampę !!! Dla takiego niemowlaka (ma ze 2-3 m-ce?) będzie taki błysk, nawet odbity od sufity jak dla Ciebie błyskawica, strzel najpierw sobie po oczach i zobaczysz, z za wizjera nie widać tej mocy.
    Jak chcesz robić zdjęcia poczekaj na słoneczną aurę i rób przy oknie a nie po nocy przy lampach, wtedy i będzie odpowiedni czas i pobawisz się przysłoną. A nie dzieciakowi lampą po oczach !!!
    CMEHA - reszta to upgrade

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    latant: czytałem bardzo dużo aby własnie nie używać lampy podczas fotografowania dzieci, zaskocze Cię maluch ma 12 dni..

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do fotografowanie niemowlaka

    Jak mój się urodził (ponad 3 latat temu) też dużo czytałem na temat używania lampy przy niemowlakach i nie znalazłem by lekarze zabraniali. Konsutlowałem nawet z pediatrą i nie miał przeciwskazań, ale bez wzgledu na to starałem się nie walić po oczach a tylko odbijać.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •