Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: sprzet do portretów

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    19

    Domyślnie sprzet do portretów

    Witam

    Mam canona 600D i kitowy obiektyw 18-55 i chciałbym dokupić trochę sprzętu do robienia zdjęć studyjnych.
    Żona zajmuje się wizażem i chciałbym dokupić lampy aby w domu robić zdjęcia, coś w rodzaju tego Tomasz Pluszczyk

    Problem polega na tym że mam bardzo ograniczony budżet max 1500zł
    Chciałbym dokupić obiektyw, softboxy i zewn. lampa błyskowa lecz na to wszystko kasy nie starczy i muszę wybierać.

    Proszę o doradzenie co mam wybrać.
    obiektyw to myślałem nad portretówką 50mm f1.8
    softboxy to coś takiego LAMPA BŁYSKOWA 120Ws SOFTBOX
    a lampa to YongNuo YN-565 EX

    Jak pisałem wyżej to na wszystko kasy nie starczy więc muszę tak pokombinować aby mona było coś z tego porobić.
    Może macie jakiś inne propozycje. W sumie nie muszę mieć lampy bezprzewodowej i wtedy zamiast za 700 mógłbym kupić jakąś za 300zł ale pomyślałem że skoro mam już w aparacie system bezprzewodowy to warto kupić taką na przyszłość.

    pozdrawiam
    Irek

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Wiek
    37
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Z obiektywów ja bym celował w urzywanego samyanga 85mm albo taniej Jupiter 9 (85/2), lampy Quatuum PT200 (mam, kupiłem jako moje pierwsze lampy i ciągle działają, czasem nawet z oktą 150cm) albo powelux VT, z modyfikatorów napewno BD 50cm. Co do manualnych szkieł idzie sie tego nauczyć, kwetia praktyki.
    5D mkII |Sammy 85mm 1.4 | 50 1.8 | 28 2.8 | Quantum, Elinchrom i JinBei 600 RF

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Z tym budżetem nie poszalejesz. Podany link przykładowy, w tym kontekście trochę jak żart brzmi, i jeszcze obiektyw do tego.. Jeśli Twoja Pani zajmuje się tym zawodowo, to podejdź do sprawy poważnie i nie marnuj pieniędzy na lampy systemowe i najtańszą chińszczyznę. T.zn. i tak musisz kupić chińszczyznę, ale jakąś "markową" cokolwiek to znaczy. Z Quantuum PT-200 bardzo szybko zabraknie Ci mocy. Zacznij od 2x PT-300, do tego statywy i jakiś softbox z opcjonalnym gridem (tylko nie z takim rzadkim - szkoda pieniędzy), Beauty Dish, blendy. Lampy niekoniecznie Quantuum, może jakieś inne, byle sprawdzone i nie słabsze niż 300WS. Z tym budżetem będzie ciężko, ale powiadam Ci - jak kupisz więcej, ale badziewnych gadżetów, to i tak szybko stwierdzisz, że zmarnowałeś pieniądze. Zacznij od dwóch lamp i minimum podstawowych modyfikatorów i blend. Potem sobie pomału rozbudujesz studio, ale to co kupiłeś na początku przyzwoite - zostanie i będzie dalej przydatne. Zdjęcia z małą GO (C50 1.8) na razie sobie odpuść moim zdaniem - lepiej wydaj te drobne na światło i coś już zrobisz samym kitem. Wstydu nie będzie z powodu obiektywu, gwarantuję Ci. Pamiętaj że przysłona 8~16 jest jednak częściej używana w portrecie studyjnym niż 1.2~1.8.

  4. #4

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Czyli mówisz że wystarczyła by mi jedna lampa tzn. tylko Beauty Dish ? czy jakieś softboxy też bym musiał mieć ewentualnie zewnętrzna lampa błyskowa ?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Zacznij od jednej lampy bo kilku możesz na samym początku nie ogarnąć. Kup jedną studyjną np. quantuma r+300/600 i do tego na początek softboks 60/90- daje bardziej uniwersalne światło niż beautydish. Nie baw się w pół środki bo po chwili ekscytacji stwierdzisz, że wywaliłeś pieniądze w błoto
    A co do gadżetów typu blendy itp- są to stosunkowo tanie rzeczy które można dokupić później a nawet jeśli nie to światło można odbijać od białego styropianu.
    Powodzenia

  7. #7

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    posiadam podobnego softboxa(inna firma) http://www.e-trade.com.pl/aukcje/_st...softbox_03.jpg
    i praktycznie dekoruje wnętrze pokoiku (czasami doświetla tło )

  8. #8

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    A ja powiem że taki softbox sie świetnie sprawdza... miałem kiedyś 60x60cm i bardzo go lubiłem... obecnie mam okte 150cm i trudno się operuje światłem bo jest ogromna płaszczyzna świecenia. Mniejszy softbox normalny w kwadracie wystarczy Ci w zupełności na początek! Poźniej dokupisz sobie Beauty Disha albo inny większy softbox.
    Jako drugiego źródła światła do portretów polecam osłonę termiczną do samochodów-kosztuje 10zł a w moim przekonaniu 100x lepiej się sprawdza niżeli blenda

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Leeds
    Wiek
    40
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    A mi tak przyszło do głowy, że jeśli na prawdę masz tak napięty budżet, to może warto chociaż niektóre rzeczy samemu wykonać?

    W necie jak poszukasz jest pełno instrukcji DIY, więc można zawsze coś zaoszczędzić, a na początek i tak powinno wystarczyć.

    Z czasem jak się obcykasz to i będziesz wiedział co kupić.
    50D | 18-55 | 55-250 | Z200 f/4

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Rozumiem że jak softbox to odrazu 2 sztuki ??
    Ten wystarczy który podałem w pierwszym poście LAMPA BŁYSKOWA 120Ws SOFTBOX
    czy trochę dołożyć i lepiej wybrać tego PROFESJONALNY ZESTAW BŁYSKOWY - E-TRADE Sklep Fotograficzny
    A może jeszcze mocniejszy ?

    Nikt nie wspomina o zewnętrznej lampie błyskowej. Nie jest ona aż tak potrzebna do portretów czy poprostu to jest sprzęt tak oczywisty że nie wspominacie o tym ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •