Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: sprzet do portretów

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Zauważ jednak, że seria R+ ma system redukcji mocy błysku, po jej zmniejszeniu regulatorem. Seria PT tego nie ma, a to jest naprawdę uciążliwe na dłuższą metę. Żeby błysnąć z mniejszą mocą musisz rozładować lampę poprzez ..błysk, więc mierząc światło po zmniejszeniu mocy musisz błysnąć dwa razy, bo pierwszy błysk jest z poprzednim ustawieniem. W druga stronę oczywiście nie ma problemu.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Wiek
    37
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Mimo iż moje Elinchromy maja samo rozładowanie to jednak jak się schodzi z max do prawie min to nie ma co czekać bo trwa to dość długo. Druga sprawa to po kilku latach nie uważam tego jakoś za krytycznie uciążliwe tym bardziej mając nawet tanie radio (ja ciągle czasem używam rf602) radio. Ustawiamy moc lub moce naciskamy TEST i po problemie, po kilku sesjach nawet tego nie zauważałem. Moim zdaniem jak kogoś bedzie stać na światłomierz do światła błyskowego i będzie umiał z niego korzystać to nie będzie zadawał pytać o startowy zestaw do portretów.
    5D mkII |Sammy 85mm 1.4 | 50 1.8 | 28 2.8 | Quantum, Elinchrom i JinBei 600 RF

  3. #23
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez szczemat Zobacz posta
    Moim zdaniem:
    lampa błyskowa YN 568ex-820 zł
    Wyzwalacze Yongnuo RF-603 (150) zł
    C 50/1.8 (450 zł)
    Statyw + parasolka (100 zł)
    Blenda (na razie używaj styropianu białego)
    Całość: 1520
    Witam. Z bardzo podobnym zestawem mam właśnie zamiar zacząć zabawę w domowym studio ( 1x YN-565EX, 3x RF-603, 50mm 1.4, 85mm 1.8, statyw i parasolka oraz blenda).
    Myślę również o zakupie taniego softboxa 60x60cm i porównaniem go z parasolką.
    NEEWER 24" Portable Professional Softbox Kit for Flash: Amazon.co.uk: Electronics

    Szukałem na canon-board, pytałem wujka Google, patrzyłem na YouTube ale nie trafiłem na żaden dobry poradnik jak to wszystko ustawić (poza tym, żeby zacząć od świecenia po prawej stronie lekko od góry i pod kątem 45 stopni).
    Czy mógłby ktoś z forumowiczów nakierować mnie w kierunku jakiegoś tutoriala, strony www lub książki gdzie będzie ten temat wyjaśniony od podstaw? Do tej pory wykorzystywałem głównie światło zastane i moje jasne stałki ale chciałbym zakosztować czegoś nowego. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez jeff.lebowski Zobacz posta
    Witam. Z bardzo podobnym zestawem mam właśnie zamiar zacząć zabawę w domowym studio ( 1x YN-565EX, 3x RF-603, 50mm 1.4, 85mm 1.8, statyw i parasolka oraz blenda).
    Myślę również o zakupie taniego softboxa 60x60cm i porównaniem go z parasolką.
    NEEWER 24" Portable Professional Softbox Kit for Flash: Amazon.co.uk: Electronics

    Szukałem na canon-board, pytałem wujka Google, patrzyłem na YouTube ale nie trafiłem na żaden dobry poradnik jak to wszystko ustawić (poza tym, żeby zacząć od świecenia po prawej stronie lekko od góry i pod kątem 45 stopni).
    Czy mógłby ktoś z forumowiczów nakierować mnie w kierunku jakiegoś tutoriala, strony www lub książki gdzie będzie ten temat wyjaśniony od podstaw? Do tej pory wykorzystywałem głównie światło zastane i moje jasne stałki ale chciałbym zakosztować czegoś nowego. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Mówisz po angielsku, więc masz do dyspozycji setki tutoriali właśnie na YT, oraz w sieci właśnie dzięki Google. Wpisujesz "portrait lighting tutorial", "portrait lighting basics", "portrait lighting setup", "portrait lighting whatever " i oglądasz, czytasz, potem stawiasz modelkę i próbujesz. Nie ma jednego, jedynie słusznego tutorialu, książki, systemu - im głębiej w to wejdziesz, tym bardziej wiesz, że nic nie umiesz, ale chodzi o to by gonić króliczka - prawda?

    p.s. - frazę "portrait" wymień potem na "studio"..

  5. #25
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Nie ma jednego, jedynie słusznego tutorialu, książki, systemu - im głębiej w to wejdziesz, tym bardziej wiesz, że nic nie umiesz, ale chodzi o to by gonić króliczka - prawda?
    Problem w tym, że w sieci jest za dużo śmieci i mimo tego, że szukałem i po polsku i po angielsku nie trafiłem na nic wartościowego. Stąd moja prośba, jeśli ktoś już to przerabiał może mi wskazać właściwy kierunek. Oczywiście jest tak jak piszesz i nie ma innej drogi niż własne próby, jednak chciałbym mieć jakiś zarys teorii zanim zacznę. To o czym piszę to przecież podstawy - portret w studio z jedną lampą - więc będę dalej przeczesywał sieć aż trafię na to o co mi chodzi, ale jeśli w międzyczasie ktoś podrzuci ciekawego linka... od tego jest przecież forum, prawda Koledzy?
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez jeff.lebowski Zobacz posta
    Problem w tym, że w sieci jest za dużo śmieci i mimo tego, że szukałem i po polsku i po angielsku nie trafiłem na nic wartościowego. Stąd moja prośba, jeśli ktoś już to przerabiał może mi wskazać właściwy kierunek. Oczywiście jest tak jak piszesz i nie ma innej drogi niż własne próby, jednak chciałbym mieć jakiś zarys teorii zanim zacznę. To o czym piszę to przecież podstawy - portret w studio z jedną lampą - więc będę dalej przeczesywał sieć aż trafię na to o co mi chodzi, ale jeśli w międzyczasie ktoś podrzuci ciekawego linka... od tego jest przecież forum, prawda Koledzy?
    Pierwszy z brzegu: The Basics of a One Light Setup

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Piardy z halabardy. Zamiast czesać sieć czy czytać książki trzeba fotografować. I to jak najczęściej a nie jak najwięcej. Codziennie co drugi dzień. Zaczniecie widzieć twarze i światło. I wtedy poukłada się w głowie jaki sprzęt i modyfikatory. Każdy będzie miał nieco inne preferencje co do oświetlenia i sprzętu.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Piardy z halabardy.[..]
    Dobre, znałem.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •