Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: sprzet do portretów

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez iras11 Zobacz posta
    ...
    Nikt nie wspomina o zewnętrznej lampie błyskowej. Nie jest ona aż tak potrzebna do portretów czy poprostu to jest sprzęt tak oczywisty że nie wspominacie o tym ?
    Tzw. robienie portretów w tzw. domowym studio przy pomocy lamp systemowych (uzbrojonych w jakieś tam modyfikatory) jest delikatnie mówiąc/pisząc działaniem po omacku. Lampy do tzw. domowego studia nie muszą być nie wiadomo jak mocne - 200Ws w zupełności wystarcza, lecz większość zanabywa trzysetki aby mieć zapas. Najważniejszym czynnikiem, tak mi się wydaje, jest świecenie lotnika* proporcjonalnie do mocy błysku.

    *powinno być pilota, ale nie jestem lajkonikiem w tej dziedzinie
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  2. #12
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Tak się podepnę do tematu może...
    Do zdalnego błyskania zwykłymi lampami błyskowymi czego używacie do rozpraszania? Parasoli białe czy softboxy?
    Zobaczyłem dziś ceny softboxów i trochę mi się nie uśmiechają...wiem,że za jakość trzeba płacić, jednak różnica w cenie softbox 50x50 a parasolka 110 to jakieś 150zł...
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    Tak się podepnę do tematu może...
    Do zdalnego błyskania zwykłymi lampami błyskowymi czego używacie do rozpraszania? Parasoli białe czy softboxy?
    Zobaczyłem dziś ceny softboxów i trochę mi się nie uśmiechają...wiem,że za jakość trzeba płacić, jednak różnica w cenie softbox 50x50 a parasolka 110 to jakieś 150zł...
    Softbox świeci inaczej, parasolka inaczej. Softbox 50x50 świeci inaczej niż softbox 90x120. Softbox prostokątny świeci inaczej niż softbox ośmiokątny. Każdy ma swoje zastosowanie. Nie piszesz co chcesz tym oświetlać, gdzie i w jakich warunkach. Modelkę w plenerze za dnia na ten przykład, możesz świecić białą parasolką z lampą systemową "ładniej" niż softboxem 50x50cm. Możesz, jeśli się postarasz . Co nie znaczy, że takim softboxem będzie "brzydko". W kilku zdaniach nie da się zawrzeć wszystkiego na ten temat, ale białą parasolkę spokojnie możesz sobie kupić, pamiętając o tym, że nie jest to softbox .

    Możesz zerknąć na porównanie co jak świeci - tutaj jest niezłe, bo uwzględnia korekty mocy lamp i widzisz tylko różnice w typie światła i co za tym idzie - cienia. Jest jeszcze popularna porównywarka na stronie sklepu Frippers, ale tam lampa świeci z tą samą mocą ze wszystkimi modyfikatorami, co jest bez sensu - raz ciemniej, raz jaśniej.

  4. #14

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Porównanie zastosowania akcesoriów studyjnych - Studio Fotograficzne
    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    Tak się podepnę do tematu może...
    Do zdalnego błyskania zwykłymi lampami błyskowymi czego używacie do rozpraszania? Parasoli białe czy softboxy?
    Zobaczyłem dziś ceny softboxów i trochę mi się nie uśmiechają...wiem,że za jakość trzeba płacić, jednak różnica w cenie softbox 50x50 a parasolka 110 to jakieś 150zł...

  5. #15
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Ok już wiem o co chodzi Dzięki Panowie
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Moim zdaniem:
    lampa błyskowa YN 568ex-820 zł
    Wyzwalacze Yongnuo RF-603 (150) zł
    C 50/1.8 (450 zł)
    Statyw + parasolka (100 zł)
    Blenda (na razie używaj styropianu białego)
    Całość: 1520
    5D III + 60D
    S8/3,5 + T11-16/2.8 + C24/1,4L + C50/1.4 + C85/1.8 + C70-200/2,8L
    C430EXII + C580EXII
    + parę innych gratów :-)

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Cytat Zamieszczone przez iras11 Zobacz posta
    ...zostaje mi jeszcze jakieś 700zł tak więc co warto jeszcze dokupić ?...
    Radar 70cm zamiast 40 i żurawia. Z jedną lampą co prawda daleko nie ujedziesz, niemniej przyjmuję że będziesz sukcesywnie nabywał kolejne graty.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    WIęc wybór padł na Beauty Dish 42cm + plaster miodu + dyfuzor
    Ale mam problem z lampą do tego. Nigdzie nie można kupić Quantuum R+300
    Co polecacie w zamian ?

    Czytałem że też bardzo dobre są Powerlux ale taka VC-300 kosztuje ponad 600zł a to już za dużo
    Na FunSPort są jeszcze jakieś CY-300K ale jakieś takie bez nazwy w cenie 455zł a CY-400K Za 555zł

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Ktoś tu te Spark 300 polecał. 300WS, ma pilota 150W z możliwością świecenia proporcjonalnie do mocy błysku, regulacja płynna niestety do 1/16. Od Quantuum'a w sumie chyba jednak mniej ciekawa. A pytałeś w fotcom.pl? Zdaje się, że ma te lampy R+300.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Wiek
    37
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: sprzet do portretów

    Na początek wystarczył by PT-300, od 3 czy nawet więcej lat używam PT-200 (obecnie juz bardziej jako efektowe swiatlo) ale działa bez najmniejszych problemów a wybłyskały juz ze 30tyś błysków. Przez pierwsze lata współpracowały nawet z oktą 150cm i wszystko dziala jak nowe.
    5D mkII |Sammy 85mm 1.4 | 50 1.8 | 28 2.8 | Quantum, Elinchrom i JinBei 600 RF

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •