Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

  1. #1

    Domyślnie co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Witam jestem amatorem, ostatnio bawilem sie nikonem d5000 mojego tescia i chcialbym kupic sobie lustrzanke bo bardzo mi sie spodobało robienie zdjęć. Myśle o canonie 600d albo 60d. Chcialbym robić zdjęcia krajobrazom i portrety. Czy kupić samo body i dokupić jakiś obiektyw który byście polecili czy kupić w zestawie z 18-135 ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    A nie lepiej na próbę się "przytulić" do teścia? Czy teść posiada jakieś dodatki do swojego aparatu (które przez pewien czas mogły by być wspólne)?
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  3. #3

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    wiesz jak to jest. masz cos swojego to robisz z tym co chcesz.. chce kupic cos swojego

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Ja to doskonale rozumiem. Jednak możliwość sprawdzenia czegoś na żywo (za darmo) da więcej informacji niż tysiące postów. Co do sprzętów to im lepszy tym droższy, a w zestawie wychodzi taniej niż osobno.

    Więc w odpowiedzi na pierwszego posta: EOS60D w zestawie z 18-135IS jest tym wyborem najlepszym.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  5. #5
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    A może jakiś ćwierć profesionalny i kilka obiektywów?

    Jak krajobrazy i portrety i jeszcze amatorsko to kup 6D. Będziesz zadowolony. Do tego dokup 16-35 II i 85L oraz dobry statyw. Przyda się jeszcze dobry filtr polaryzacyjny

    A tak poważnie to nie napisałeś ile kasy chcesz wydać, jak zaawansowanym amatorem jesteś. Wnioskuję, że dopiero zaczynasz przygodę z aparatem, zatem polecam 600D albo 650D plus obiektyw 18-55 (w zestawie najczęściej) jakiś w miarę rozsądny statyw i pstrykaj. Jak zrobisz pierwsze 5 tysięcy zdjęć, będziesz wiedział mniej więcej co dalej...
    Oczywiście dużo czytaj gdyż samo robienie zdjęć bez postępu będzie czasem straconym.

    Lustrzanka to trochę inny kaliber. Poczytaj o RAWie i o obróbce zdjęć, gdyż zapisane zdjęcie w aparacie to dopiero połowa sukcesu.

    Powodzenia.
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    ile masz kasy ?

    jak starczy - kup używane z przebiegiem do ok 20000 zdjęć 5d mkII i do tego jasny obiektyw 50 1.4 na początek

  7. #7
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Popieram propozycję "przytulania się" a szczególnie, gdy Teść ma sporo dodatków i Cię do nich dopuści, gdy już kupisz sobie puszkę. Zawsze potem w ramach rewanżu możesz poszerzać zestaw o to, czego nie ma Teść i on też będzie z tego korzystał.
    Miałem lata temu analogowego Nikona, mój Tata miał Canona. Potem naturalną rzeczy koleją ten Canon został ze mną. Wybierając później cyfrówkę zdecydowałem się na Canona, bo mi po analogu szkła zostały a do Nikona miałem tylko z kit'a.

    Jeśli jednak Canon, to też popieram propozycję jacka_73 chociaż w ręce lepiej leży mi moja 50ka (ale te dostępne są już tylko jako używki, czyli "koty w worku" :smile I na początek zoom'a 18-135. Na stałki przyjdzie czas
    Ostatnio edytowane przez jacek_63 ; 06-01-2013 o 22:32
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Na początek jakieś tanie i używane z KITem. A potem będziesz się zastanawiał. Jak już wypykasz pierwsze kilkadziesiąt tysięcy klatek. Chyba, że czujesz silną potrzebę wydania pieniędzy.

    http://www.canon-board.info/sprzedam...-dobrym-88006/

    Takie cuś na przykład. Za 1000 PLN będziesz miał miłą zabawkę. A potem zmienisz. Wydaje mi się, że mniej stracisz na odsprzedaży tego niż kupionego teraz jako nówka.

  9. #9

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Chce kupic na raty w mediamarkt, maja teraz promocje na 50 rat. canon 60d + 18-135 = 4300zł , nie odczuje tak wydatku tylu kasy. Mam w pracy kolege ktory radzil mi kupic nowke bo on 2 razy nacial sie na uzywke. wydal kase na aparaty z malym przebiegiem i mu padly. Tesc to tez amator, ma nikona d5000 + 18-105, i dwa statywy, wiec tylko statyw bede on niego pozyczal. 600d 18-135 w mediamarkt kosztuje 3500. Wydac te 800 zl na 60d ? Mysle ze chyba warto bo jak juz sie naucze to body bedzie mi wystarczalo jedynie co to bede inwestowal w obiektywy ? wychodze z dobrego zalozenia?

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    70
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Ja proponuję Ci 40D i zoom 28-135 f3,5-5,6 IS .Może jedną jasną stałkę 50 f1,4 ale na początek to zastanawiałby się nad jej zakupem

    --- Kolejny post ---

    Ja proponuję Ci 40D i zoom 28-135 f-3,5-5,6 IS .Może jedną jasną stałke 50 f-1,4 ale na początek to zastanawiałby się nad jej zakupem

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •