Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

  1. #11
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Cytat Zamieszczone przez mariuszs Zobacz posta
    Chce kupic na raty w mediamarkt, maja teraz promocje na 50 rat. canon 60d + 18-135 = 4300zł , nie odczuje tak wydatku tylu kasy. Mam w pracy kolege ktory radzil mi kupic nowke bo on 2 razy nacial sie na uzywke. wydal kase na aparaty z malym przebiegiem i mu padly. Tesc to tez amator, ma nikona d5000 + 18-105, i dwa statywy, wiec tylko statyw bede on niego pozyczal. 600d 18-135 w mediamarkt kosztuje 3500. Wydac te 800 zl na 60d ? Mysle ze chyba warto bo jak juz sie naucze to body bedzie mi wystarczalo jedynie co to bede inwestowal w obiektywy ? wychodze z dobrego zalozenia?
    Myślę, że przy tych założeniach (nowy + raty) 60D i 18-135 jest najlepszym pomysłem. Z tym obiektywem popróbujesz w najczęściej IMHO używanych amatorsko ogniskowych i po jakimś czasie będziesz wiedział, czego Ci brakuje. A jak będziesz kupować kolejne obiektywy, to kupuj pod pełną klatkę (w Canonie opisane EF a nie EF-S, które są tylko do crop'a), żebyś później, gdyby Ci się zachciało zmieniać body na FF, nie musiał wymieniać również szklarni. To jest moje zdanie wakacyjno-niedzielnego fotopstryka.
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  2. #12
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    a ja powiem jeszcze inaczej . za 1999 w media expert jest zestaw canon 1100d +18-55kit +c70-300 . Mała kasa pobawisz sie zobaczysz co Ci sie podoba w foto. Puszke zawsze będziesz mógł zmnienić jak Ci przestanie wystarczać ale dla nauki dla początkującego amatora w zupełności wystarczy . Sam kupiłem 600D plus kit teraz sigme wydałem jakieś 3500. i nie jest powiedziane że będę tym robił lepsze zdjęcia jak tym zestawem za 1999 za to 1500 mógł bym przeznaczyć już na jakąś stałkę i statyw.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  3. #13
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    a ja powiem jeszcze inaczej . za 1999 w media expert jest zestaw canon 1100d +18-55kit +c70-300 . Mała kasa pobawisz sie zobaczysz co Ci sie podoba w foto. Puszke zawsze będziesz mógł zmnienić jak Ci przestanie wystarczać ale dla nauki dla początkującego amatora w zupełności wystarczy . Sam kupiłem 600D plus kit teraz sigme wydałem jakieś 3500. i nie jest powiedziane że będę tym robił lepsze zdjęcia jak tym zestawem za 1999 za to 1500 mógł bym przeznaczyć już na jakąś stałkę i statyw.
    Trudno odmówić logiki tego pomysłu.
    Dla mnie wadę ma jedną: na pewno mariuszs dojrzeje do zmiany na bardziej zaawansowany model, a przy 60D nie jest to powiedziane. A jeśli, to na pewno dużo później.
    Ale to znów moje zdanie.
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  4. #14
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Cytat Zamieszczone przez Olka i Jacek Zobacz posta
    Trudno odmówić logiki tego pomysłu.
    Dla mnie wadę ma jedną: na pewno mariuszs dojrzeje do zmiany na bardziej zaawansowany model, a przy 60D nie jest to powiedziane. A jeśli, to na pewno dużo później.
    Ale to znów moje zdanie.
    Zgadam się właśnie przy zakupie tego typu sprzętu są dylematy niestety . Ja bym brał ryzyko jeszcze takie że zauroczenie pstrykania fotek minie po paru miesiącach i kilku nie udanych fotkach a 5 rat i 4200 trzeba będzie spłacić .
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    moim zdaniem nie ma co się przypalać na dobry początek na coś drogiego. sama zaczynałam zabawę od 350d i sprawiał mi frajdę przez dobrych kilka lat, a tu mamy do czynienia z osobą początkującą.

  6. #16
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Ja bym brał ryzyko jeszcze takie że zauroczenie pstrykania fotek minie po paru miesiącach i kilku nie udanych fotkach a 5 rat i 4200 trzeba będzie spłacić
    "Tys prowda" - jak mówił Pyzdra (albo Kwicoł, nie pamiętam już :smile.
    Moje zdanie bierze sie stąd, że na cyfrówkę "przesiadałem się" z analoga. Jakieś przemyślenia miałem (np. cena, gabaryty puszki) i stąd wybór (co prawda 40D ale za długo myślałem i w tzw. międzyczasie wyszedł z produkcji, więc trzeba było wziąć 50kę)
    Co bym kupił, gdybym "wsiadał" po raz pierwszy - nie wiem
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  7. #17

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    60D, bo przy ratach różnicy aż tak nie odczujesz różnicy, spłacał bedziesz ponad 4 lata a jeśli weźmiesz 600D czy 650D i w ciagu tych 4 lat pewnie i tak dojrzejesz do zmiany na coś bardziej zaawansowanego, a małżonka - jeśli nie podziela Twoich pasji - może nie spojrzeć łaskawym okiem na próbę zmiany korpusu jeśli tamten nie został jeszcze spłacony. W przypadku szkła - polecam 18-135. Co prawda kit ale o sporym zakresie zooma i naprawdę niezłej jakosci obrazu. Tu zobaczysz, co faktycznie chcesz fotografować, czego Ci brakuje. W przypadku 18-55 dosć szybko Ci zabraknie góry (ponad 55) i szybko zechcesz uzupełnic brak. Tu ewentualny zakup sobie trochę odsuniesz w czasie i bedzie to bardziej przemyślane.

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Kup od razu 60D skoro i tak kupujesz na raty. To powinno Ci wystarczyć na ładnych kilka lat dopóki nie zapragniesz pełnej klatki ale to 2 x droższy zakup ( nowy ) .

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    Gdybym był amatorem i chciał coś na początek, to pewnie wziąłbym coś z serii xxxD (najpewniej 650D) i do tego 18-135, lub zestaw 18-55 + 55-250. Ew. pokombinowałbym i zamiast kita 18-55 wziąłbym Tamrona 17-50/2.8vc (o ile bym się na tyle znał by widzieć różnice )
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  10. #20

    Domyślnie Odp: co kupic ? amatorski czy polprofesjonalny ?

    ja zgadzam się z przedmówcami, pożycz aparat od teścia. Ale nie na jeden dzień tylko na 2-3tyg zobaczysz czy w ogóle lustrzanka Ci odpowiada bo z lustrzankami na samym poczatku przygody z fotografią jest tak: "kupie lustrzankę", "lustrzankę? dlaczego?", "bo jest lepsza", "ale w czym jest lepsza?" "jest lepsza"...

    ...poczatkujący nie jest w stanie określić dobrze wsoich potrzeb, dochodzi słomiany zapał i każdy z nas ma ok 5 znajomych co kupili porywczo lustrzankę, później chodzili z nią na szyi przez miesiąc, raz pojechali z nia na wakacje a teraz mecza was by pożyczyć kompakt...

    Sam szukać daleko nie muszę, rodzice mojej dziewczyny na każdy wyjazd podbierają jej kompakt który dostała ode mnie mimo iż maja lustrzankę. Ale że co kompakt stał się lepszy?


    Słomiany zapał minie a później zostanie tylko kilka kg sprzętu który trzeba targać. Polecam sprawdzić czy w ogóle fotografia Cię interesuje i po 2-3 tyg kupić aparat odpowiedni do potrzeb
    L-dorado
    blog

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •