Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: do sportu 7d czy 6d

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    19

    Domyślnie do sportu 7d czy 6d

    nadszedł czas aby odłożyć na półkę wysłużonego 40d Do tej pory robiłem głównie zdjęcia kopanej i 40d wraz z 70-200 2.8 zazwyczaj się sprawdzał. Teraz mam możliwość zacząć trochę zarabiać na zdjęciach, zresztą nie tylko z kopanej. Póki co nie wymienię szkieł więc szukam lepszej puszki. Pierwszy wybór to 7d ze względu na AF, szybkość no i crop. Swego czasu jednak miałem przyjemność focić 5d mkIII i gdyby nie fundusze to byłby to oczywisty wybór Teraz pojawił się 6d i wybór 7d nie jest już taki oczywisty. Tyle tytułem wstępu, przechodząc do pytania, czy 6d sprawdzi się do moich zastosowań lepiej niż 7d?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    Na moje zdecydowanie 7D. Lepszy AF.Na 6D twój 70-200 może być krótki jak przyzwyczaiłeś się do 40D. Jeśli podobała Ci się praca z 5d III a zapewne chodzi o AF to chyba nie powinieneś mieć problemu z wyborem co do puszki
    CANON Laik

  3. #3

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    a jeszcze lepiej 1d mark III

  4. #4
    Bywalec Awatar Joshec
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    167

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    Cytat Zamieszczone przez canonfun Zobacz posta
    a jeszcze lepiej 1d mark III
    Potwierdzam, do sportu, za niewygórowaną kasę to super będzie 1DmarkIII
    przesiadłem się na niego z 50D i tylko jednego żałuję... dlaczego tak późno?! ;-)

    PS. tylko trochę krócej niż 7D bo 1,3x

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    swego czasu rozważałem także 1d mkIII, ale mimo wszytko ten model ma swoje lata, premierę miał jakieś 6 lat temu a to sporo czasu. Ciężko dostać sztukę z niewielkim przebiegiem... a 7d czy 6d byłyby nowe, a w przypadku 6d nawet bardzo nowe

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    do szybkiego sportu to jednak 7D - 1.6x + szybki AF
    pstrykacz nie fotograf*

    *(przecinek wstawić gdzie kto chce)

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    a 200mm nie było za krótkie w5dIII?
    z 6d styczności nie miałem, o AF dużo nie słyszałem, ale myślę, że jest na pewno gorszy niż w 5dIII. jeśli chcesz znać moją opinię to 7d jest najlepszym wyborem.
    ebe ebe

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    przy kopanej te 200 mm nawet na cropie jest za krótkie Jednak zakładam, że nie tylko na kopanej teraz będę zdjęcia robił, a w hali w zupełności to starczy. Co do 7d obawiam się szumów na wysokim iso, np. 1600. Ciekawi mnie czy 6d jest pod tym względem lepszy?

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    141

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    może za chwilkę będzie 7d II to może wstrzymaj się z miesiąc dwa a jak nie wyjdzie to 7 d kupuj jak nie masz kasy na 5d III

  10. #10
    Coś już napisał Awatar pathar
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    38
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    W 6D tylko centralny punkt łapania ostrości jest krzyżowy Moim zdaniem 7d będzie lepszym wyborem z racji lepszego AF. Jeśli chodzi o szumy, nawet gdyby na wyższych czułościach się pojawiły, to przecież 18-mpixelowe zdjęcie z 7D można spokojnie pomniejszyć i szum nie będzie aż tak widoczny. W 6D największą zaletą jest matryca, ale do dynamicznych sportów to chyba za mało.
    Piotr Dejneka

    Canon 6D, 5D, C 70-200/2.8, C 50/1.8 STM, S 35/1.4, C 17-40/4, S 85/1.4

    piotrdejneka.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •