Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: do sportu 7d czy 6d

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    1d mk3
    W fotografii najważniejszy jest pomysł, dobre światło i jeszcze raz pieniądze.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    Cytat Zamieszczone przez pathar Zobacz posta
    W 6D największą zaletą jest matryca, ale do dynamicznych sportów to chyba za mało.
    Z ciekawości przyglądam się szóstce i niestety muszę przyznać, że AF poziomu 7d, to to nie jest. Tym bardziej 5dmk3 czy jedynek. Przy wyborze kierowałbym się siódemką lub jej następcą.

    Cytat Zamieszczone przez madc0w Zobacz posta
    1d mk3
    bo?
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  3. #13
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    7D to nie tylko punkt AF ale cale zgranie punktów wokoło. Miałem przyjemność focić 7D i to jest coś zupełnie innego. Zaznaczasz aktywny obszar i aparat w ułamku sekundy dostraja ostrość śłedząc obiekty. Z tego co pamiętam 7D ma dwa procesory. Robiłem testy na gołębiach z kolegą z tego forum, który mi zademonstrował możliwości siódemki.
    Test polegał na sfotografowaniu gołębi... Wystraszonych gołębi
    Jak tylko zerwały się do lotu, ja trzymałem spust migawki a 7D zrobił tony zdjęć... Praktycznie 90% była trafionych... Dla porównania, mój 500D trafił jakieś 10%...
    Tyle w temacie.. siódemka to jak Porshe czy Ferrari
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  4. #14

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    7D to nie tylko punkt AF ale cale zgranie punktów wokoło. Miałem przyjemność focić 7D i to jest coś zupełnie innego. Zaznaczasz aktywny obszar i aparat w ułamku sekundy dostraja ostrość śłedząc obiekty. Z tego co pamiętam 7D ma dwa procesory. Robiłem testy na gołębiach z kolegą z tego forum, który mi zademonstrował możliwości siódemki.
    Test polegał na sfotografowaniu gołębi... Wystraszonych gołębi
    Jak tylko zerwały się do lotu, ja trzymałem spust migawki a 7D zrobił tony zdjęć... Praktycznie 90% była trafionych... Dla porównania, mój 500D trafił jakieś 10%...
    Tyle w temacie.. siódemka to jak Porshe czy Ferrari



    Tak , AF w 7d jest jak ferrari ... a nawet jeszcze szybszy Duże możliwości jego konfiguracji , a przede wszystkim to,

    że wszystkie te konfiguracje .... działałają ! Teraz już się do tego przyzwyczaiłem, ale na początku było łaaał !

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    Test polegał na sfotografowaniu gołębi... Wystraszonych gołębi
    Jak tylko zerwały się do lotu, ja trzymałem spust migawki a 7D zrobił tony zdjęć... Praktycznie 90% była trafionych... Dla porównania, mój 500D trafił jakieś 10%...
    Czyli zestaw na 100%, to 500D + 7D )

    O obszarze zaznaczenia, to kolejna bardzo fajna funkcja. Jak jakiś czas temu oglądałem demonstrację tej funkcji na yt, to uwierzyć nie mogłem. Do czasu, kiedy jeden ze znajomych mi tego nie pokazał. Rzeczywiście jest multum opcji, które naprawdę pomagają. Szkoda, że 7D nie działa zbyt dobrze z obiektywami z STM.
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  6. #16

    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Zgorzelec
    Wiek
    42
    Posty
    13

    Domyślnie Re: do sportu 7d czy 6d

    Zdecydowanie 7D z racji swietnego AF i duzego fps. Oczywiscie wszystko zalezy od oswietlenia i dynamiki dyscypliny.

    Ja mam 5D i 40D i jesli warunki oswietleniowe pozwalaja to uzywam 40D. Na Polskiej Lidze Koszykowki w ciemnej hali to juz niestety ISO3200 wiec uzywalem 5D.

  7. #17

    Domyślnie Re: do sportu 7d czy 6d

    6d, jeśli robisz szachy.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  8. #18

    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Zgorzelec
    Wiek
    42
    Posty
    13

    Domyślnie Re: do sportu 7d czy 6d

    Cytat Zamieszczone przez slouON Zobacz posta
    6d, jeśli robisz szachy.

    Bez przesady. Koszykowke dalem rady robic 5D wiec i 6D kolega da rady porzezbic temat tyle, ze juz trzeba przewidywac pewne zachowania. No i trzeba sie liczyc, ze liczba przestrzelonych klatek bedzie wieksza.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: do sportu 7d czy 6d

    zdecydowałem się jednak na 7d Polecany tu 1d mk iii odpadł, ze względu na swój wiek a 6d mimo wszystko do sportu chyba jednak się nie nadaje, a przynajmniej ja nie mam zamiaru się przekonywać o tym na własnej skórze dzięki wszystkim za odpowiedzi.

  10. #20

    Domyślnie Re: do sportu 7d czy 6d

    Cytat Zamieszczone przez yARO_81 Zobacz posta
    Bez przesady. Koszykowke dalem rady robic 5D wiec i 6D kolega da rady porzezbic temat tyle, ze juz trzeba przewidywac pewne zachowania. No i trzeba sie liczyc, ze liczba przestrzelonych klatek bedzie wieksza.
    Pewnie że się da, sam 5d mk1 robie tenisa. Ale po co się zastanawiać skoro ma 7d który w tych zastosowaniach będzie lepszy po prostu?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •