Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Lab a format 3:2

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    55

    Domyślnie Lab a format 3:2

    Ostatnio zona zaniosla do labu fotki z 300D (a troche ich bylo...). Pomijajac fakt, ze sobie pare najlepszych zostawili (nie dotarly do mnie), to zauwazylismy ze fotki sa nieco przyciete z prawej strony (i tylko z prawej).
    Poglowkowalem troche i wyszlo mi, ze najwidoczniej zostaly rozciagniete w labie jakims makro (ktore np. automatycznie rozciaga fotki z proporcji 4:3 do 3:2), a potem przyciete do formatu 10x15 -> ucieli to co rozciagneli.

    Zdaje sie ze ktos tu ma wlasny lab - jak to jest, czy mam racje, uzywa sie jakiegos softa do rozciagania fotek ze zwyklych cyfrowek? Jak sie obronic przed przycieciem (i oczywiscie znieksztalceniem) fotek w labie?

    Dodam tylko, ze jezeli chodzi o kolory itp, to odbitki wyszly super - nie zamierzam zmieniac labu... 8)
    EOS 500N, EOS 350D
    CANON 28-80/3.5-5.6, CANON 18-55 II USM/3.5-5.6, SIGMA 70-300/4-5.6 MACRO, DB 40GB

  2. #2
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Zdaje sie ze ktos tu ma wlasny lab - jak to jest, czy mam racje, uzywa sie jakiegos softa do rozciagania fotek ze zwyklych cyfrowek? Jak sie obronic przed przycieciem (i oczywiscie znieksztalceniem) fotek w labie?
    Jednym sposobem jaki ja stosuje wysylajc prace do swojego Labu Ce-we Color, to pisze na kopercie nie ciac (100% kadru), jesli jednak dalej spiprza robote to wysyam reklamacje!, jednakze ostatnio coraz zadiej sie to zdarza!!1
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  3. #3
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie Re: Lab a format 3:2

    Cytat Zamieszczone przez meteor
    Dodam tylko, ze jezeli chodzi o kolory itp, to odbitki wyszly super - nie zamierzam zmieniac labu... 8)
    A gdzie robiłeś tak swoją drogą? Ja się właśnie przymierzam do pierwszych odbitek w natywnym 3:2 w Fotonecie w Tychach i ciekaw jestem, czy czegoś nie spieprzą... (ostatnio przekadrowałem 4:3 do 3:2, a oni chyba znowu jeszcze przekadrowali, bo wyszedł i kot z uciętą połową czoła...)
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    tak to jest jak sie daje do przemyslowego laboratorium ( fotojoker, punkty kolektorskie, media markt itp....) jednym slowem straszna kiche tam odstawiaja... puszczaja bez korekcji gestosci jak i bez korekcji barwnej... itd. itd.
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  5. #5
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie Re: Lab a format 3:2

    Cytat Zamieszczone przez meteor
    Ostatnio zona zaniosla do labu fotki z 300D (a troche ich bylo...). Pomijajac fakt, ze sobie pare najlepszych zostawili (nie dotarly do mnie), to zauwazylismy ze fotki sa nieco przyciete z prawej strony (i tylko z prawej).

    Dodam tylko, ze jezeli chodzi o kolory itp, to odbitki wyszly super - nie zamierzam zmieniac labu... 8)
    Jesli sie to bedzie powtarzalo, to chyba jednak rozsadna decyzja bedzie zmiana labu, ktory i ladne kolorki trzyma i nie kadruje za fotografa. Konkurencja jest na prawde duza, wiec jest w czym wybierac - no chyba, ze masz jakis sentyment to tego konkretnego.

    Zas zaginiecie odbitek to juz jest bliskie skandalu - kolejny argument przeciw.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    osobiscie nie rozumiem jak mozna miec senstyment do CEWE przeciez to przemyslowka = kicha
    Chyba ze zalezy, tylko na niskiej cenie...
    Moje odczucie co do labow:
    - AGFA (maszyny d-lab 1,2,3) - wiecej szczegołow w czerniach bo maszyny pracuja na nizszej gammie lecz kolorki i ostrosc takie sobie ( nie dla mnie)
    - FUJI (maszyny frontier) - delikatnie przesycaja zdjecia lecz jest to mile dla oka ostrosc rewelacja kolorki FUJI naturalne, fajne zielenie...
    - KODAK ( maszyny noritsu ) - ładne twarze (sino zólte -takie osobiscie preferuje) naturalne kolory lecz troszke cieplejsze, ostrosc bdb, czyste biele ( mile dla oka )

    Zanies do normalnego laboratorium gdzie maja laserowa maszyne powiedz o co chodzi (porozmawiaj, zrob sobie probke itd itd)
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    55

    Domyślnie

    Rzecz w tym, ze kolorki sa super. Po prostu nie zaznaczylem przy wysylce, ze fotki sa w formacie 3:2 i widocznie mi machneli na jakims automatycznym programie (nie sprawdzil proporcji?). Nastepnym razem zaznacze ze to z EOSa i jeszcze przy zanoszeniu powtorze odbierajacym, ze maja uwazac.

    Z zaginionymi odbitkami to juz nie pierwszy raz i w nie pierwszym labie. Widocznie komus sie spodobalo i sobie wzial (glownie - 10 z 11 - samoloty z pokazow lotniczych - pewnie dla dzieciaka ). Najwazniejsze: skasowali mnie za tyle odbitek ile dostalem, a nie ile zamowilem, wiec bez szkody dla mnie - po prostu zamowie sobie jeszcze raz...
    EOS 500N, EOS 350D
    CANON 28-80/3.5-5.6, CANON 18-55 II USM/3.5-5.6, SIGMA 70-300/4-5.6 MACRO, DB 40GB

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    mhmm... jesli robiles format 10x15 to nic nie powinno obciac!!! a jesli formaty zblizone bardziej do proporcji 3/4 to powinno Ci tylko obciac boki, INNEJ mozliwosci NIE MA! chyba ze cos spiep....
    a'propos zaginionych fotek... mhmmm po co mial ktos z laborantow sobie je brac? odrazu by pusci i dla sibie x2...i wszystko by bylo ok lub zgral PLIK
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    mhmm... jesli robiles format 10x15 to nic nie powinno obciac!!! a jesli formaty zblizone bardziej do proporcji 3/4 to powinno Ci tylko obciac boki, INNEJ mozliwosci NIE MA! chyba ze cos spiep....
    Format, oczywiscie 10x15. Odbitki sa jak najbardziej 10x15, ale motyw na nich jest ciachniety z prawej strony. Stad podejrzenie, ze lab robil na proporcjach jak od aparatow kompaktowych (3:4) tylko nie zauwazyl, ze pliki sa 3:2 i nie trzeba rozciagac.
    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    a'propos zaginionych fotek... mhmmm po co mial ktos z laborantow sobie je brac? odrazu by pusci i dla sibie x2...i wszystko by bylo ok lub zgral PLIK
    To jak inaczej wytlumaczysz, ze z ponad 530 fotek zrobili tylko 505? A zaginione to te najatrakcyjniejsze (nie mowie ze najlepsze)? Niekoniecznie musial byc to ktos z dostepem do maszyny - przeciez odbitki jeszcze trzeba zapakowac. No i punkt ktory je przyjmowal tez czesto przeglada fotki czy sa ok... :wink: Ale jak mowie - dla mnie to wielki problem nie jest. Pojda za pare miesiecy z nastepna partia.
    EOS 500N, EOS 350D
    CANON 28-80/3.5-5.6, CANON 18-55 II USM/3.5-5.6, SIGMA 70-300/4-5.6 MACRO, DB 40GB

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    to nie zanos do punktow kolektorskich tylko do Laboratorium fotograficznego!!!!
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •