Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: kiepskie zdjęcia-450D

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Musisz przyswoić sobie wiedzę o analizie kadru,przewidywaniu wyglądu zdjecia,posługiwaniu się histogramem, tonalności zdjęcia,pomiarze tonalności ,możliwosciach matrycy aparatu i jak sobie radzić z tymi problemami w foceniu i obróbce.
    I dużo, dużo innych. Oprócz wyżej wymienionych, przełącz tryb Auto na Av/M i typ plików na RAW (+ nauka dobrego postprocess'u).
    Zdecydowanie problemem jest tutaj użytkownik.
    Ostatnio edytowane przez zaitsev ; 03-01-2013 o 14:52

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    szybkie pytanie, bo ktoś z forum polecił mi ustawić wyostrzanie w aparacie na +6 przy JPG bo JPG pstrykam :> czy przy zmianie na RAW warto mieć to samo +6 wyostrzania w aparacie?
    I jeszcze bym zapytał tak :> czy lightroom będzie łatwiejszy i bardziej przyjazny od CS5 dla kogoś kto się uczy obróbki ? Słyszałem, że lepiej pracować na wersji ENG bo jest dużo mniej tutoriali w wersji PL :>
    Sory za delikatny offtop

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    szybkie pytanie, bo ktoś z forum polecił mi ustawić wyostrzanie w aparacie na +6 przy JPG bo JPG pstrykam :> czy przy zmianie na RAW warto mieć to samo +6 wyostrzania w aparacie?
    Picture Style nie ma wpływu na samego RAWa (a jedynie na zaszytą w nim miniaturkę JPG).

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    I jeszcze bym zapytał tak :> czy lightroom będzie łatwiejszy i bardziej przyjazny od CS5 dla kogoś kto się uczy obróbki ? Słyszałem, że lepiej pracować na wersji ENG bo jest dużo mniej tutoriali w wersji PL :>
    Sory za delikatny offtop
    Lightroom służy do postprocess'u globalnego, Photoshop do lokalnego. Na początek na pewno LR będzie łatwiejszy i bardziej przyjazny. Wszystko masz w suwaczkach.

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Jak dla mnie podane zdjęcia nie są jakieś szczególnie dziwne. Nie uważam by aparat miał tu jakąś wadę. Na tej focie z obserwatorium w kadrze (to chyba obserwatorium?) to jakość zjadła ustawiona przesłona, a po drugie matryca brudna masakrycznie.
    Dziwne jest też zdjęcie krajobrazu _MG_0435.JPG, ale to chyba trochę bocznego światła padło na soczewkę i kontrast poleciał. Reszta zdjęć robiona w delikatnie to ujmując średnich warunkach oświetleniowych więc nie powalają, ale tak czy siak wg mnie ogólnie jest OK.

    Donośnie wyostrzania w aparacie i ustawionego stylu – to wpływa tylko na JPG, RAW to jest surowy zapis i to ustawienie w czystym RAW-ie się nie zapisuje.

  5. #25
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    A może poprostu korzystaj z DPP który jest dołaczony do aparatu na płytach... Naumiesz się to sobie później korekty w PSie będziesz robił

    Co do ostrzenia, to poczytaj art. Janusza.
    Ostatnio edytowane przez flankerp ; 03-01-2013 o 15:52
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  6. #26
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Dokładnie to samo chciałem napisać. Zacznij od robienia zdjęć w RAW-ach i pobaw się nimi w DPP Canona. To naprawdę przyjemny i prosty w obsłudze program.
    Jeżeli myślałeś, że z aparatu zdjęcia same wyjdą łał i och to... częściowo miałeś rację, bo dużo zależy od warunków oświetleniowych i samego pleneru, ale niestety/stety wiele trzeba potem zrobić samemu by zdjęcie było takie jak chcemy.
    Regulamin pkt 8.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Mi DPP nie podpasiło, zacząłem od Photoshopa.

    ACR(Adobe Camera Raw, moduł otwierający się po wrzuceniu RAWa do Photoshopa) to prawie to samo w obróbce co lightroom.
    U mnie jednak (PS CS5) ACR zacinał się przy filtrach gradiacyjnych/pędzlu korekty.

    Obecnie zdecydowaną większość zdjęć wołam w LR, a tylko niektóre w Photoshopie
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    i dzięki raz jeszcze za odpowiedzi !
    DPP zainstalowane!

  9. #29

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Ja również bardzo, ale to bardzo dziękuję....niesamowitą wiedzę macie panowie
    ...jak dla mnie temat jest zamknięty, pozwolę sobie, może, pokazać jakieś zdjęcia, jak wyczyszczę matrycę i przerobie trochę materiału
    pozdrawiam

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: kiepskie zdjęcia-450D

    Ja kupiłem gitarę, a potem nie mogłem się nadziwić, że ona tak słabo gra mimo iż na youtube ludzie na niej wymiatali.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •