Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

  1. #1

    Domyślnie Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Po podłączeniu Heliosa z dandelionem Canon 650D wyświetla komunikat ostrzeżenia:
    (!)
    Aktualizacja Firmware nie powiodła się.
    Spróbuj ponownie.
    [OK]

    Ten sam dandelion z Canonem 1100D działa bez zastrzeżeń. Dodam, że nie jest on programowalny, ale potwierdzenie ostrości daje OK.
    Canon 650D pokazuje poprawnie tj. przysłona 00 po podłączeniu do korpusu konwertera czy pierścieni makro. Podłączenie samego dandeliona do konwertera czy pierścieni skutkuje tym samym błędem na wyświetlaczu korpusu.
    Czyszczenie styków w dandelionie nic nie daje.
    O co chodzi?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Wyłącz automatyczną korekcję wad obiektywu.
    Prawdopodobnie aparat rozpoznaje dedalion jako obiektyw Canona ale nie ma go na swojej liście, którą pobiera z internetu automatycznie po podłączeniu do komputera z dostarczonym na płytce oprogramowaniem.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Jeżeli chodzi o korekcję aberracji i jasności brzegów to jest wyłączona. Nic się nie zmieniło.

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Nic się nie zmieniło.
    Cobalt - udało Ci się może znaleźć rozwiązanie tego problemu? U mnie niestety jest identycznie.
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez Mike Zobacz posta
    Cobalt - udało Ci się może znaleźć rozwiązanie tego problemu? U mnie niestety jest identycznie.
    Mam wiadomość z pierwszej ręki. Telefonowałem do Canon Polska i mam modlić się i czekać na aktualizację oprogramowania.
    Na moją sugestię, że z Canonem 1100D wszystko grało. Pani z infolinii uśmiechnęła się i zapytała o wersję softu.
    W Canonie 1100D mam 1.0.5 i widzi wszystko. "Proszę sprawdzać na WWW, ale w tym miesiącu już nic nie będzie. Może koniec lutego".

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    mam modlić się i czekać na aktualizację oprogramowania
    Ok, nie pozostaje nam nic innego tylko czekać. Mam nadzieję że nie zapomną...
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez Mike Zobacz posta
    Ok, nie pozostaje nam nic innego tylko czekać. Mam nadzieję że nie zapomną...
    Moim zdaniem to celowe utrudnianie życie dla ludzi posiadających nietypowe obiektywy.
    Chyba w Canonie siedzi sztab specjalistów i jak mogli dodać to w innych modelach to dlaczego teraz olewają.
    Czy to jakaś oznaka choroby sierocej. Lubią jak się ich o wszystko prosi?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Przepraszam, ze piszę pod swoim postem, ale dzisiaj sprawdziłem i krew mnie zalewa x2.
    Dandelion nie działa z C 650D, ale aparat robi zdjęcia otworkowe z przewierconym dekielkiem zaklejonym blachą bez obiektywu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Dandelion to jest hakerski wynalazek który w sposób mniej lub bardziej udany symuluje obecność obiektywu. Krew powinna Cię zalewać na twórcę tego wynalazku a nie na Canona. Coś zapewne jest nie do końca zgodne ze standardem komunikacji wymyślonym przez Canona, na co 650D jest wrażliwy a 1100D nie. Ja bym popróbował z innymi wersjami dandelionów. Jakiego masz Ty? Programowalnego czy nie?

    A uwagi o zdjęciach otworkowych nie rozumiem. Co to ma wspólnego z dandelionem?
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    A uwagi o zdjęciach otworkowych nie rozumiem. Co to ma wspólnego z dandelionem?
    Ma tyle wspólnego, że jeżeli Canon nie może pomóc, to niech nie utrudnia. Wystarczy dekielek i mogę robić zdjęcia otworkowe np w trybie Av ze wszystkimi pomiarami.
    Dandelion nie jest programowalny.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 16-01-2013 o 09:20

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •