Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

  1. #21

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Niestety "medalion" nie pozostawił mi wyjścia. Zakleiłem mu taśmą 3 pierwsze "niższe" nie mylić z dolne styki i mam przejściówkę bez potwierdzenia. Pojawiła sie przesłona 00 i wszystko gra jak w bombie zegarowej.
    Jako ciekawostka dodam, że na Av dobrze dobiera czasy i nie prześwietla zdjęć.
    Odkleję taśmę (na próbę) po pierwszej aktualizacji oprogramowania body (mam nadzieję, że będzie).

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Niestety "medalion" nie pozostawił mi wyjścia. Zakleiłem mu taśmą 3 pierwsze "niższe" nie mylić z dolne styki i mam przejściówkę bez potwierdzenia.
    Zrobiłem dokładnie tak samo. Udało mi się zdobyć Zenitara 50mm 1.7 i trochę się nim pobawiłem. Ręczne ostrzenie nie jest tragiczne, po jakimś czasie mniej więcej wiem o co chodzi (więcej zdjęć ostrych).
    Na jakiej zasadzie działa to potwierdzenie ostrości? Jako że nie miałem z tym jeszcze do czynienia nie bardzo się orientuję? Działa to tak jak w przypadku mojego kitowego obiektywu?
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    260

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez Mike Zobacz posta
    Na jakiej zasadzie działa to potwierdzenie ostrości?
    Jak kręcisz pierścieniem ostrości w obiektywie, to w pewnym momencie, jak body stwierdzi, że jest ostro w wybranym wcześniej punkcie AF, to następuje "piknięcie" i podświetlany jest ten punkt AF na matówce. Działa to podobnie, jak w przypadku obiektywu z autofokusem, ale Ty musisz samemu kręcić pierścieniem ostrości w obiektywie i przestać, gdy "piknie i błyśnie"

    Pozdrawiam, Alex

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez Aleximov Zobacz posta
    Jak kręcisz pierścieniem ostrości w obiektywie, to w pewnym momencie, jak body stwierdzi, że jest ostro w wybranym wcześniej punkcie AF, to następuje "piknięcie" i podświetlany jest ten punkt AF na matówce.
    Przydałoby się to, z tego co widzę to nie jest to taka prosta sprawa...no nic, pozostaje czekać na update firmwareu o ile Canon to w ogóle wypuści.
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

  5. #25

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    @Mike
    Potwierdzenie ostrości miałem na Canonie 1100D z tym samym dandelionem.
    Czasami potwierdzenie to zaledwie mignięcie, no ale jest. Dużo zależy od odległości do celu.
    Jak ktoś miał możliwość pracować na manualach typu Zenit 12XP, to wie, że to nic strasznego.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    To są problemy związane z samym Dandelionem. Stałem się posiadaczem 650D. Mam dwie przejściówki z dandelionami. Jedną starą, w której przesłona jest na stałe 2.0 i nie można jej zmieniać kręcąc kółkiem. Mam też drugą, z programowalnym Dandelionem. Obie działały bez problemu z 350D natomiast z 650D przestała działać ta pierwsza, stara. Wniosek -> trzeba teraz kupować dandeliony które działają z 650D.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  7. #27

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Odgrzewam temat, bo podobno PRO Adapter CANON EOS - M42 [EMF Program AF] będzie OK.
    Sprawdzę na koniec tygodnia.

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Odgrzewam temat, bo podobno PRO Adapter CANON EOS - M42 [EMF Program AF] będzie OK.
    Sprawdzę na koniec tygodnia.
    Niedawno kupiłem właśnie taki adapter i mogę potwierdzić że z 650D działa prawidłowo. Problem z manualnym ostrzeniem rozwiązany
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

  9. #29

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez Mike Zobacz posta
    Niedawno kupiłem właśnie taki adapter i mogę potwierdzić że z 650D działa prawidłowo. Problem z manualnym ostrzeniem rozwiązany
    A czy możesz zaprogramować sobie przysłonę i ogniskową tak żeby było widać to w EXIF?

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Zaprogramować czyli ustawić w trybie "M" tak?
    Z tego co widzę w exifie to to co ustawiłem (przsłona = f/64) jest zapisana do exif. Ogniskowa jest stała więc nie mogłem sprawdzić różnych wariantów, ale ta akurat dla mojego obiektywu jest również dobrze zapisana.

    Dokładniej, wygląda to tak:


    Uploaded with ImageShack.us
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •