Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Przy dekielku nie masz wszystkich pomiarów. Tak samo jak w przypadku przejściówki na M42 bez dandeliona. Stąd też szybkim rozwiązaniem jest zaklejenie styków dandeliona, tak by choć trochę działało.

    Tak czy owak sądzę, że wina jest po stronie dandeliona a nie Canona. Pewnie dandelion nie trzyma protokołu albo przesyła dane, które Canon uważa za błędne, stąd ten komunikat. 1100D (i pewnie wszystko inne) to olewa, 650D informuje o usterce.

    A czy komuś działa dandelion z 650D? Jeśli tak to jaka wersja? Prawdę mówiąc przymierzam się do zakupu 650D i nie chciałbym tracić potwierdzenia ostrości ze szkłami M42.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  2. #12

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Przy dekielku mam pomiar światła i dobór czasu, tak aby zdjęcie było prawidłowo naświetlone. A co będzie jak zadziała dandelion z wersją 1.0.2 lub 1.0.3 oprogramowania?

    Lubię wypowiedzi ekspertów znających sprzęt tylko z półki.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Przy dekielku mam pomiar światła i dobór czasu, tak aby zdjęcie było prawidłowo naświetlone.
    Czyli to samo co przy przejściówce bez dandeliona. Zaklej styki będziesz zadowolony.

    A co będzie jak zadziała dandelion z wersją 1.0.2 lub 1.0.3 oprogramowania?
    Co będzie? Będziesz szczęśliwy. Co nadal nie znaczy, że to wina dandeliona, powtarzam to po raz nie wiem który.

    Lubię wypowiedzi ekspertów znających sprzęt tylko z półki.
    No, trochę tu nie trafiłeś. Elektronikę to ja projektuję i uruchamiam i oprogramowuję w ramach swojej pracy zawodowej więc zdaję sobie sprawę z tego co może dziać się nie tak w przypadku dandeliona. Nie twierdzę, że Canon nie zrobił czegoś złośliwie choć uważałbym to za strzał w stopę. Po prostu takie objawy jakie masz mogą wynikać z również z szeregu innych rzeczy.

    Swoją drogą parę lat temu przyglądałem się temu co lata między aparatem a obiektywem by zrobić swoje rozwiązanie. Protokół nie jest prosty. W samych ramkach da się rozpoznać pojedyncze informacje o zakresie przesłon i ogniskowych podawanych przez obiektyw ale analiza tego co się dzieje w trakcie ustawiania ostrości, nawet ręcznego, nie jest łatwa i nie miałem czasu tego dokończyć. W międzyczasie dandeliony staniały to dodatkowo straciłem motywację.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Jeszcze jedno - czy czasem Canon 650D nie jest wyposażony w możliwość aktualizacji firmware OBIEKTYWU za pośrednictwem body? O ile pamiętam, to tak, jako jeden z pierwszych Canonów. No i teraz pewnie dandelion gadając z aparatem robi to tak, jak obiektyw, którego firmware nie udało się poprawnie zaktualizować. Jeden z moich dandelionów potrafi raportować horrendalnie wysokie minimalne otwory względne rzędu f/99. Może to skłania 650D do wyciągnięcia takiego wniosku? Albo nabrało nagle znaczenie parę bitów w ramkach wymienianych pomiędzy obiektywem a aparatem, które dotąd były pomijane przez body a 650D ich nie pomija? To też jest wytłumaczenie zaistniałej sytuacji.

    Aktualne pozostaje pytanie - czy są stare dandeliony które działają z 650D?
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    469

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Noo to tego by jeszcze brakowało żeby Canon dostosowywał się do wynalazków jakiegoś radosnego twórcy garażowego. W systemie wszystko działa i niech tak pozostanie. W końcu pytam -kto tu ma się dostosować, czy Mahomet do góry czy góra do Mahometa?

    Polecam podłączyć aparat do kompa zgodnie z instrukcją i zaktualizować dane o obiektywach, ale to nie o soft tu chodzi!, tylko właśnie o aktualizację bazy obiektywów dołączonym oprogramowaniem. Przypominam sobie że mi również taki komunikat na początku się pokazał mimo że nie mam dedaliona z czipem.Nie pamiętam w jakich to było okolicznościach ale po wejściu w opcje biblioteki odchaczyłem wybrane obiektywy i nigdy więcej nie widziałem tego komunikatu.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Noo to tego by jeszcze brakowało żeby Canon dostosowywał się do wynalazków jakiegoś radosnego twórcy garażowego. W systemie wszystko działa i niech tak pozostanie. W końcu pytam -kto tu ma się dostosować, czy Mahomet do góry czy góra do Mahometa?

    Polecam podłączyć aparat do kompa zgodnie z instrukcją i zaktualizować dane o obiektywach, ale to nie o soft tu chodzi!, tylko właśnie o aktualizację bazy obiektywów dołączonym oprogramowaniem. Przypominam sobie że mi również taki komunikat na początku się pokazał mimo że nie mam dedaliona z czipem.Nie pamiętam w jakich to było okolicznościach ale po wejściu w opcje biblioteki odchaczyłem wybrane obiektywy i nigdy więcej nie widziałem tego komunikatu.
    Co to jest dedalion?
    Jakie konkretnie obiektywy w tej sytuacji chcesz odznaczać

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Jeszcze jedno - czy czasem Canon 650D nie jest wyposażony w możliwość aktualizacji firmware OBIEKTYWU za pośrednictwem body? O ile pamiętam, to tak, jako jeden z pierwszych Canonów. No i teraz pewnie dandelion gadając z aparatem robi to tak, jak obiektyw, którego firmware nie udało się poprawnie zaktualizować. Jeden z moich dandelionów potrafi raportować horrendalnie wysokie minimalne otwory względne rzędu f/99. Może to skłania 650D do wyciągnięcia takiego wniosku? Albo nabrało nagle znaczenie parę bitów w ramkach wymienianych pomiędzy obiektywem a aparatem, które dotąd były pomijane przez body a 650D ich nie pomija? To też jest wytłumaczenie zaistniałej sytuacji.

    Aktualne pozostaje pytanie - czy są stare dandeliony które działają z 650D?
    Dzisiaj sprawdziłem i ten sam dandelion działa OK z Canonem 600D.
    Owszem można aktualizować obiektyw przy pomocy body.
    Dandelion zawsze pokazuje f/2 (w innych aparatach) bez możliwości zmiany przesłony.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 16-01-2013 o 18:02

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Co to jest dedalion?...
    Taki obiektywowy medalion
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    A co będzie jak zadziała dandelion z wersją 1.0.2 lub 1.0.3 oprogramowania?
    Sprawdziłem u siebie. Wersja aparatu to 1.0.1 a obiektywów 1.0.0.
    Zastanawiam się czy kombinować z upgradem do wyższej wersji i szukam tego po całym internecie bez skutku :/
    Na stronie Canona jest upgrade dla obiektywu 40mm - 1.2.0 bodajże. Zastanawiam się tylko czy to wgrywać nie posiadając tego obiektywu?
    Ostatnio edytowane przez Mike ; 16-01-2013 o 20:48
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Jak nie masz tego obiektywu, to gdzie chcesz wgrywać?
    Aktualizujesz obiektyw poprzez puszkę.

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar Mike
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 650D - kłopoty z dandelionem

    Ok, myslalem ze moze wersja dla tego obiektywu zawiera tez jakis upgrade do innych.
    C 650D + 18-55 IS II, Zenitar-M 50mm f/1.7, Tamron 70-300 VC USD
    C A610

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •