Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: Jak zrobiono to zdjęcie ?

  1. #51

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Fakt szeroko jest - 14mm

  2. #52
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Cytat Zamieszczone przez Izabella Bodzioch Zobacz posta
    moim skromnym zdaniem to zdjęcie nie jest niczym nie doświetlane, a para wręcz nie doświetlona i żadnych filtrów do niego nie zastosowano, światło zachodzącego słońca i niebo minimalnie podkręcone w programie graficznym, ot tyle. Zdjęcie przeciętne, jakich wiele.
    Na tym polega umiejętne świecenie, żeby nie było widać, że było świecone, ale ten kto świeci na co dzień, zwykle to rozpozna.

    Cytat Zamieszczone przez HassaN Zobacz posta
    Podzielam zdanie. Wydaje mi się że niczym tam nie było świecone. Ekspozycja pewnie na tło i tyle. Parę młodą przydało by się doświetlić.
    Słońce zachodzące nie da tak miękkiego cienia sukni na łodzi, nie da takiego rozkładu świateł na ciele, z jednoczesnym podświetleniem konturu koszuli, oraz nie da takiego rozkładu świateł i cieni na samej sukni.
    Na ten temat i tak ostatecznie musiałby się wypowiedzieć autor zdjęcia, bo tylko on wie czy świecił softboxem, czy blendą, czy domalował światła w PS.

    Zapodajcie swoje podobne zdjęcia nie świecone, skoro twierdzicie że tak można przy samym słońcu, bez wspomagania (światłem lub softem) - porównamy, przyjrzymy się szczegółom, podyskutujemy konstruktywnie.

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Moim skromnym zdaniem zdjęcie jest błyśnięte. Podejrzewam, że ew. odbłysk błysku z powierzchni morza został wyretuszowany. I to chyba jedyne, co w tym zdjęciu było robione.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #54
    Coś już napisał Awatar fotocoto
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    "Zdjęcia rodziny na tle morza i sposób unkinięcia przepalonego nieba." bzdura wystarczy użyć filtra polaryzacyjnego w przypadku problemów.
    -^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^
    5D MK II, 70-200/2.8 IS USM, EF 24-70, 12-24 Sigma, 50/1.4, 580 + 430 EX i pocketwizzard Sigma i kilka drobiazgów

  5. #55
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Ja wiem!! Ja wiemm!!
    No to tak...
    Słońce sobie zachodzi po lewej stronie i już jest poniżej horyzontu ale chmury działają jak zaje..wielki reflektor. Z Exifa mamy ISO 640 f/4 1/125 co daje nam w granicach EV8 (iso100) co by się zgadzało na tą porę dnia. Lekko poprawiony kontrast i podciągnięta saturacja bez wielkiej obróbki.

    Gdyby zewnętrzny flash zostałby użyty, ustawienia byłyby w M lub w Tv żeby uniknąć problemu z synchronizacją. Gdyby systemowy flash został użyty, byłoby wyświetlone w Exif.

    Ja obstawiam na odpowiednie warunki i umiejętność ich wykorzystania.
    Ostatnio edytowane przez rOOmak ; 09-01-2013 o 07:37

  6. #56
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    [...]

    Gdyby zewnętrzny flash zostałby użyty, ustawienia byłyby w M lub w Tv żeby uniknąć problemu z synchronizacją. Gdyby systemowy flash został użyty, byłoby wyświetlone w Exif.
    A dlaczego nie tak jak jest, t.j AV? Przecież zależało im na czasie, bo warunki zmieniają się szybko - zablokował ekspozycję na takim punkcie, żeby "niedoświetlić" tło, podciągnął ISO do uzyskania zadowalającego czasu i pstryk.

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    Ja obstawiam na odpowiednie warunki i umiejętność ich wykorzystania.
    To przede wszystkim, ale to zdjęcie aż razi typowymi właściwościami zdjęcia świeconego. Właściwie świeconego.

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Cytat Zamieszczone przez Izabella Bodzioch Zobacz posta
    moim skromnym zdaniem to zdjęcie nie jest niczym nie doświetlane, a para wręcz nie doświetlona i żadnych filtrów do niego nie zastosowano, światło zachodzącego słońca i niebo minimalnie podkręcone w programie graficznym, ot tyle. Zdjęcie przeciętne, jakich wiele.
    dokładnie.
    też tak myślę.
    IMHO UWA, poprawna ekspozycja + trochę miejscowego dodge&burn i wszystko w temacie.


    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    istotną sprawą jest orientacja słońca względem morza (bo w domyśle jest to polskie wybrzeże) - słońce latem w samo południe jest za plecami (bo przyjmuję chcesz fotografować z plaży w stronę morza, gdzie kąpią się dzieci). Mam od czasu do czasu przyjemność (nieprzyjemność) oglądania takich właśnie zdjęć. Najgorsze jest to coś czarne zwisające spod nosa i te smoliste oczodoły...w południe to lepiej sobie posiedzieć gdzie indziej
    no niedokładnie - w południe to masz słońce wysoko nad głową, jak już to nawet lekko za plecami. pytanie jeszcze, czy mówimy o czerwcu, czy sierpniu (różnica jest spora).

    natomiast wieczorami wiadomo - słońce zachodzi "za morzem po lewej stronie". :wink:
    tu przykład prawie wieczornego foto:

    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #58
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    Przecież powyższe foto, obok przedmiotowego nawet nie leżało. Co chciałeś tym pokazać?

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    kierunek słońca? to zdjęcie z tego wątku: http://www.canon-board.info/technika...-dzieci-16535/
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  10. #60
    Coś już napisał Awatar Sieku
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: Jak zrobiono to zdjęcie ?

    ja tam bym myślał o blendzie

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •