Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kolory DPP Laptop

  1. #1

    Domyślnie Kolory DPP Laptop

    Witam wszystkich serdecznie.
    Ponieważ jestem nowym użytkownikiem to napiszę trochę o sobie.
    Jestem raczej fotoamatorem i strzelam, przynajmniej na razie, dla czystej przyjemności i pasji czy też hobby.
    Fotografią zaraził mnie kolega i tak się zaczęła moja przygoda z foceniem.

    A teraz do rzeczy. Mam mały problem z kolorami w dpp i nie znalazłem na taka postawione pytanie odpowiedzi mianowicie:
    jak oglądam rawy po dwukrotnym kliknięciu na fotke w galeri katalogu to kolory wyglądają inaczej niż po naciśnięciu klawiszy ALT+C czyli przycinania.
    Sprawa jest o tyle dziwna że kolorami jakie wypychają się do JPG są właśnie te które odwzorowuje ALT+C i tu pojawia się problem gdyż chcą sprawdzić jakie kolorki wyjdą i czy wszystkie okej, tyczy się to zarówno jasności kontrastu jak i przekłamywania w saturacji, muszę każde zdjęcie podglądnąć w opcjach przycinania. Co lepsze kolory jakie otrzymuje w tym że podglądzie są kolorami właściwymi. Sprawdzałem to u kolegi na monitorze skalibrowanym no i nie kiepski bo eizo dla grafików.
    Mój sprzęt to laptop Sony Vaio karta graficzna to Ati Radeon 6560.

    Proszę o pomoc bo takie sprawdzanie koloru wyjściowego przez ALT+C przy każdym zdjęciu jest mordęgą.

    Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Kolory DPP Laptop

    Nie korzystam z DPP ale jeśli się nie mylę, to jest tam gdzieś ustawienie jakości podglądu. Może tam trzeba poprzestawiać?
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  3. #3

    Domyślnie Odp: Kolory DPP Laptop

    Niestety to nie to, jeżeli chodzi o ustawienia w DPP to sprawdziłem chyba wszystkie możliwe opcje od profili kolorystycznych po różne opcje eksportu.

  4. #4
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Kolory DPP Laptop

    Ja miałem problem podobny z podgladem jak zmieniłem profil kolorów monitora na moim Macbooku. Może tu jest pies pogrzebany?
    Możesz też przeinstalować DPP może się coś pokiełbasiło...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  5. #5

    Domyślnie Odp: Kolory DPP Laptop

    Chyba wiem gdzie pies pogrzebany. Ja kalibrowałem kolory monitora w ustawieniach karty graficznej więc jak dpp korzysta ze swojego profilu albo windowsowego icc to przestaje działać profil karty. a przy podglądzie i trimingu zdjęcia za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna. czy mozna wyświetlacz w laptopie skalibrować z pozycji windowsa ?? i zapisać gdzie ten profil icc żeby mieć na przyszłość ??

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Kolory DPP Laptop

    Cytat Zamieszczone przez amcora2 Zobacz posta
    Chyba wiem gdzie pies pogrzebany. Ja kalibrowałem kolory monitora w ustawieniach karty graficznej więc jak dpp korzysta ze swojego profilu albo windowsowego icc to przestaje działać profil karty. a przy podglądzie i trimingu zdjęcia za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna. czy mozna wyświetlacz w laptopie skalibrować z pozycji windowsa ?? i zapisać gdzie ten profil icc żeby mieć na przyszłość ??
    Poszukaj w necie Adobe Gamma loader exe - kiedyś był w starszych PS. Możesz nim zrobić profil i włączać go przy uruchomieniu systemu.
    Ale włączać wybrany profil możesz też w windows.

  7. #7
    Bywalec Awatar gregorio1972
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    52
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Kolory DPP Laptop

    Wejdź panel sterowania-wygląd i personalizacja-ekran-kalibruj kolor i dalej tak jak podpowiada system. Ustaw wszędzie sRGB również aparacie i DPP. Też miałem podobne problemy np. czerń była fioletem. Nie jestem ekspertem ale metoda prób i błędów udało mi się i teraz jest ok. DD

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •