Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 132

Wątek: Canon speedlite 600EX-RT

  1. #11

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez KGR Zobacz posta
    drogie to.
    Rozumiem że odbiornik jest w 600EX i jeden nadajnik wystarczy do dwóch i więcej lampek.
    Tanie nie jest ale możesz dostać 210 zł. zwrotu od Canona

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Jeśli już to YN-565EX, YN-560EX nie przenosi automatyki gorącą stopką. A najlepiej to YN-568EX.
    Coś mi się wydaje, że ktoś kto ma zamiar wydać 2000zł na jedną lampę, nie popatrzy nawet na YN
    560EX to lampa slave z wbudowanym odbiornikiem, stworzona jako alternatywa wlasnie dla canona 600ex... chyba pomyliles modele

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez tongpo Zobacz posta
    560EX to lampa slave z wbudowanym odbiornikiem, stworzona jako alternatywa wlasnie dla canona 600ex... chyba pomyliles modele
    Mnie w balona nie zrobisz z produktami YN - YONGNUO

    Ta lampa nie przenosi gorącą stopką nic tylko błysk. Tak ma tryb slave, ale nie jest to żadna alternatywa dla Canona 600EX. Jeśli już szukać alternatywy to YN-568EX + wyzwalacz YN-622C, mamy wtedy wszystko radiowo z HSS.
    Chyba, że masz jakieś dowody na to, że YN-560EX współpracuje radiowo z serią Canon 600EX. Ale radiowo nie na podczerwień.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    a czy te youngnuo nadajnik i odbiornik zadziała z 600EX?
    2x5Dmk2/fish15/ 17-40L/ 24LII /85 /135L/ 430 EX II/ 2x600EX
    Regulamin pkt8.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Używając nadajnika YN i odbiornika do każdej z lamp powinno działać, bo to tak jakby gorąca stopka radiowa. Tyle, że komfort pracy nie jest zbyt wysoki, przy każdej zmianie mocy lamp trzeba błądzić po menu (ale lepsze to niż ściąganie lampy z 3 metrowego statywu).
    Nie mam 600EX więc nie sprawdzę w 100%. Może sprawdź w jakimś sklepie, czy to zadziała dobrze. Jedno co nie podoba mi się w YN to przy włączeniu sterowania grupą lamp (nastawy bezprzewodowe), nie można ustawić synchro na drugą kurtynę.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    W tamacie YN 560 EX wystarczy zajrzeć na stronę producenta i ściagnąć instrukcję albo poczytać na stronie sklepu, który ją sprzedaje w Polsce.
    Automatyki błysku nie ma żadnej, wyzwalanie w trybie M: na stopce, w trybie S1 - na błysk zewnętrzny, w trybie S2 na błysk zewnętrzny z pominięciem przedbłysków. Ręczny podział mocy do 1/128 co 1EV,

    YN565 przenosi automatykę, moze pracować w systemie bezprzewodowym jako slave (nie znalazłem info czy także jako master) ale na podczerwieni (ze sterownikiem ST-E2). Dodatkowo jak powyżej M, S1, S2, Ręczny podział mocy do 1/128 co 1/3EV

    YN568 EX - jak YN 565EX ale posiada HSS

    --- Kolejny post ---

    Póki co w systemie radiowym canona pracuje tylko 600EX. No i oczywiscie z nadajnikiem ST-E3.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez espire Zobacz posta
    YN565 przenosi automatykę, moze pracować w systemie bezprzewodowym jako slave (nie znalazłem info czy także jako master)
    Tak, nie może pracować jako master. YN-560EX też może pracować jako slave w tym systemie, ja ten system uważam za coś niepotrzebnego w dzisiejszych lampach. Kto to widział używać podczerwieni kiedy mamy całkiem fajne systemy radiowe. ;-)

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez espire Zobacz posta
    W tamacie YN 560 EX wystarczy zajrzeć na stronę producenta i ściagnąć instrukcję albo poczytać na stronie sklepu, który ją sprzedaje w Polsce.
    Automatyki błysku nie ma żadnej, wyzwalanie w trybie M: na stopce, w trybie S1 - na błysk zewnętrzny, w trybie S2 na błysk zewnętrzny z pominięciem przedbłysków. Ręczny podział mocy do 1/128 co 1EV,
    według mnie mylisz lampy...
    podajesz dane yn-560 a nie yn-560ex ... która jak to piszą na stronie sklepu :
    "Lampa YN560EX posiada wszystkie funkcje doskonale znanej i docenionej przez użytkowników lampy YN560/YN560-II, a dodatkowo działa jako Slave w trybie bezprzewodowym - zarówno w TTL jak i w trybie manualnym"
    Kompatybilność lampy w trybie sterowania bezprzewodowego:
    Aparaty Canon działające jako Master: 5D Mark III, 7D, 60D, 650D, 600D, EOS M.
    Lampy Canon działające jako Master: 600EX, 580EX
    Sterowniki Canon: ST-E2

    pozdro

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez kamifoto Zobacz posta
    Czy ktoś już testował? Przymierzam się do zakupu i szukam opinii.
    Pierwszy wpis, dotyczyl tej lampy a jakos malo na jej temat, rozumiem ze nie wielu ja posiada, dlatego jak zwykle wiekszosc wypowiedzi to wypowiedzi teoretykow...
    A tak naprawde to moze napisza cos uzytkownicy na temat Canon speedlite 600EX-RT?
    Ostatnio edytowane przez Raideur ; 02-01-2013 o 20:29

  10. #20

    Domyślnie Odp: Canon speedlite 600EX-RT

    Posiadam tą lampkę i nie mogę powiedzieć o niej nic złego. Bardzo podoba mi się wyświetlacz i czytelność wszystkich funkcji. Funkcje cf są opisane a nie tylko ponumerowane. Niestety nie testowałem łączności radiowej bo nie mam wyzwalacza st-e3.
    wyzwalałem ją bezprzewodowo tanim wyzwalaczem aputure trigmaster i wszystko działa.
    używałem też jako master w trybie optycznym i tu właśnie ten wyświetlacz jest bardzo przyjemy i łatwo zarządzać pozostałymi lampami.

    Podoba mi się też sposób "dokręcania" stopki. Jest zawsze ok nigdy za mocno ani za słabo
    No i na plus też jest mocowanie filtrów. Łatwo można sobie dociąć inne kolory z folii.

    Czy warto ją kupić to już zależy do czego chce się używać. Niektórzy koledzy nie rozumieją jak można wydać taką kasę na lampę jak można mieć nie wiem ile YN w tej cenie. Ale jeśli kogoś stać to śmiało można kupować.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •