Strona 11 z 110 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1095

Wątek: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

  1. #101
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Ciekawy test. Rozmycie 35L jest równie beznadziejne, jak 35/2. Nowe 35/2 IS to przy tym wręcz perła Tak, wiem, przyznam uczciwie, że gdybym zapłacił 6.5 klocka za 35L, to też bym piał o jego cudowności, bo co by mi pozostało

  2. #102
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Canon 35mm f/2 IS Review

    Zielono fioletowa perła. Ale IS działa ładnie. Chociaż dziwi mnie nagłe przejście ze 100% do 16%. Bez IS było to jakoś bardziej stopniowe.

  3. #103
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Ciekawy test. Rozmycie 35L jest równie beznadziejne, jak 35/2. Nowe 35/2 IS to przy tym wręcz perła Tak, wiem, przyznam uczciwie, że gdybym zapłacił 6.5 klocka za 35L, to też bym piał o jego cudowności, bo co by mi pozostało
    Moim zdaniem wcale nie jest beznadziejne. W cale nikt tu z "piejących " co posiada 35L nie wychwala jego cudowności tylko ma malutka przewagę nad tymi co ciągle o niej marzą, praktykę..
    CANON Laik

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Canon po części jednak sprzedaje powietrze. Jak w audiofilskim sprzęcie. Tyle, że w obiektywie sporo rzeczy można zmierzyć. Aczkolwiek ocena bokeh i pracy AF są względne. W droższych obiektywach brzydki bokeh i niepewny AF wcale nie są wadą dyskwalifikującą przy zakupie, a po prostu cechą produktu. Bo dane szkło i tak trzeba mieć. Generalnie fotografowie i audiofile są ze sobą często bardzo blisko spokrewnieni. Ciekawe czy jest zbiór wspólny?

    BTW to do tej pory nie było alternatywy dla 35 L. Teraz to się trzeba będzie nawychwalać.

  5. #105
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Canon po części jednak sprzedaje powietrze. Jak w audiofilskim sprzęcie. Tyle, że w obiektywie sporo rzeczy można zmierzyć. Aczkolwiek ocena bokeh i pracy AF są względne. W droższych obiektywach brzydki bokeh i niepewny AF wcale nie są wadą dyskwalifikującą przy zakupie, a po prostu cechą produktu. Bo dane szkło i tak trzeba mieć. Generalnie fotografowie i audiofile są ze sobą często bardzo blisko spokrewnieni. Ciekawe czy jest zbiór wspólny?

    BTW to do tej pory nie było alternatywy dla 35 L. Teraz to się trzeba będzie nawychwalać.
    Nie będzie trzeba nic wychwalać. Ci co na niej pracują mają zdanie jakie maja. Nie musza naprawdę nikomu nic udowadniać czy prowadzić wojenki o wyższości jednej nad drugą.
    A co do Sigmy super że jest alternatywa. Jeśli ktoś uważa że warto kupić zamiast 35L to do sklepu...
    CANON Laik

  6. #106
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Tylko jej jeszcze nigdzie nie ma.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  7. #107
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Dzihadowcom Sigmy to nie przeszkadza, bo przeciez wiadomo ze jest najlepsza na swiecie... nawet jak jej nie ma w sklepach

  8. #108
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Dzihadowcom Sigmy to nie przeszkadza, bo przeciez wiadomo ze jest najlepsza na swiecie... nawet jak jej nie ma w sklepach
    Czyli jest mityczna:P
    CANON Laik

  9. #109
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Gregolius Zobacz posta
    Moim zdaniem wcale nie jest beznadziejne. W cale nikt tu z "piejących " co posiada 35L nie wychwala jego cudowności tylko ma malutka przewagę nad tymi co ciągle o niej marzą, praktykę..
    35L pozbyłem się po 2 miesiącach i ciężko mi sobie wyobrazić jak można marzyć o tym obiektywie. Nie podobały mi się gigantyczne aberracje, obleśny bokeh, beczka, winieta i słabe kolory przy f/1.4. Optycznie ten obiektyw jest na poziomie C50/1.4 ale za AF i obudowę z czerwonym kółkiem trzeba dopłacić 5K.

    Cytat Zamieszczone przez poszukiwacz2006 Zobacz posta
    Tylko jej jeszcze nigdzie nie ma.
    Nie "jeszcze" tylko "już". Pierwszą dostawę dystrybutor Sigmy sprzedał jeszcze przed końcem roku.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 16-01-2013 o 13:40

  10. #110
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    35L pozbyłem się po 2 miesiącach i ciężko mi sobie wyobrazić jak można marzyć o tym obiektywie. Nie podobały mi się gigantyczne aberracje, obleśny bokeh, beczka, winieta i słabe kolory przy f/1.4. Optycznie ten obiektyw jest na poziomie C50/1.4 ale za AF i obudowę z czerwonym kółkiem trzeba dopłacić 5K.


    Nie "jeszcze" tylko "już". Pierwszą dostawę dystrybutor Sigmy sprzedał jeszcze przed końcem roku.
    A widzisz wielu o niej marzy. I wielu jej nie sprzedaje po 2 miesiącach.
    No ale teraz już mamy idealną Sigmę więc po co sobie zawracać gitary tym gniotem jakim jest 35L.
    CANON Laik

Strona 11 z 110 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •