Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Drukowanie zdjęć - Ciemne

  1. #1

    Domyślnie Drukowanie zdjęć - Ciemne

    Witam,
    Mam mały problem. Postanowiłem wkońcu wydrukować jakieś zdjęcie. Kupiłem papier fotograficzny "Photo Paper wysoka rozdzielczość 5760 dpi 230g/m2

    Na początek włożyłem zwykłą kartkę i wydrukowałem zdjęcie było ok. potem włożyłem ten papier. Zdjęcie wyszło ciemne nawet bardzo ciemne.

    Co mam zrobić ????

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    A ustawiłeś we właściwościach drukarki odpowiedni papier?
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Gorzyce/śląskie
    Wiek
    64
    Posty
    146

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    Czy Twoje urządzenia są oprofilowane?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    Tak ustawiłem odpowiedni papier.

    Co to znaczy że są oprofilowane ??? I Jak to sprawdzić?

    --- Kolejny post ---

    moja drukarka to HP b110

  5. #5
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    To jak wygląda zdjęcie po wydruku zależy przede wszystkim od poprawnego ustawienia monitora. Bez tego nie ma co poruszać tematu. Sterowniki współczesnych drukarek nawet bez oprofilowania radzą sobie stosunkowo dobrze z drukiem.
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  6. #6

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    1. jeśli nie kalibrowałeś sprzętu(drukarka oraz monitor) skorzystaj z opcji druku zarządzanym przez drukarkę
    2. wybierz metoda prób i błędów profil papieru dla zakupionego papieru, a na przyszłość korzystaj z papieru który posiada profil domyślnie wgrany w system obsługi twojej drukarki - czyli papiery hp, lub zobacz czy producent papieru na swojej stronie nie posiada profilu lub informacji o optymalnych ustawieniach twojej drukarki dla zadruku na danym papierze.
    3. sprawdź czy ustawiłeś opcję wydruku zdjęć w preferencjach drukowania
    L-dorado
    blog

  7. #7

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    hmm co do monitora to raczej można to wykluczyć. mam podpięty też tv pod kompa i na tv zdjęcia wyglądają dobrze jak na monitorze. Tak samo jak na laptopie.

    Idę do teścia i zobaczę jak jego drukarka poradzi sobie z tym papierem i tym samym zdjęciem (EPSON). Jeśli będzie ok to znaczy że moja drukarka ma jakiś problem.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    Cytat Zamieszczone przez massi Zobacz posta
    ...Kupiłem papier fotograficzny "Photo Paper wysoka rozdzielczość 5760 dpi 230g/m2
    Przypomniałem sobie, że mam taki papier: "Photo Papier Ink Jet" Papier foto 230g z mikroporami do drukarek atramentowych Made in Switzerland
    Jeśli to taki papier to IMHO nadaje się najwyżej na rozpałkę do pieca
    Drukuję na starej drukarce HP D1360 na różnych papierach jednak na tym to porażka zdjęcia są ciemniejsze, a na dodatek brak czarnego koloru. Wszystko co powinno być ciemne/czarne ma fioletowy zafarb.
    Może to wina drukarki lub tuszu, ale na innych drukuje się przyzwoicie a na tym nie.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    Cytat Zamieszczone przez massi Zobacz posta
    hmm co do monitora to raczej można to wykluczyć. mam podpięty też tv pod kompa i na tv zdjęcia wyglądają dobrze jak na monitorze. Tak samo jak na laptopie.
    Taka dedukcja jest błędna, bo prowadzi do wniosków zupełnie od czapy.
    Hint: papier (w przeciwieństwie do monitora) nie świeci światłem własnym.
    Hint 2: jaką domyślnie jasność i kontrast ma większość niskobudżetowych monitorów, że o TV i laptopach nie wspomnę?

    PS: Jak wygląda histogram zdjęcia które próbujesz drukować?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Drukowanie zdjęć - Ciemne

    Poprostu rozjasnij zdjecie w opcjach drukarki. Ja jak drukuje na swoim starym HP to musze czasem o 20% rozjasnic. I jest to zalezne od zdjecia. Drukuje na papierze Xeroxa i nie mam oprofilowanego ani monitora ani drukarki. Metoda prob i bledow dobralem sobie kolory suwaczkami i zapisalem takie ustaiwienia wiec teraz jak drukuje z LR jest akceptowalnie ok...
    Proponuje zrobic to samo, chyba, ze zalezy Ci na profesionalnych wydrukach, wtedy niestety czeka Cie profilowanie: drukarki z okreslonym papierem i tuszem i monitora...
    Na papierze foto zawsze wyglada inaczej niz na zwyklym...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •