Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: EOS 400D problem z ostrzeniem

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie EOS 400D problem z ostrzeniem

    Witam, mam problem ze swoim aparatem. Kilka dni temu mój Tż bawił się aparatem i chyba coś poprzestawiał bo wychodziły w jasny dzień kompletnie ciemne zdjęcia. Gdy już się z tym uporałam okazało się, że aparat nie ostrzy, mogę sobie ostrzyć tylko na funkcji M przestawionej na obiektywie , ale to jest ostrzenie ręczne i męczące... zmieniałam ustawienia w "funkcje indywidualne - C.Fn" i nie wiem czy tam mogło się coś wydarzyć?Bardzo proszę o pomoc ponieważ na weekend jest mi potrzebny aparat

    Będę wdzięczna za pomoc.
    Pozdrawia

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Wejdż w menu i przywróć ustawienia fabryczne.[Clear registerd settings]
    Będzie jak nowy :-)
    BTW.
    W Cfn zapewne przestawiłaś inicjowanie AF na inny przycisk.Ale tak czy tak to przestawiaj w menu w przyszłosci z instrukcja w ręku lub głowie. Na razie nie więcej jak jedną funkcję na raz i zapisuj co robisz]
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 28-12-2012 o 12:40

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Przywróciłam te ustawienia i nadal nie ostrzy....


    edit. widzę, że jak podpinam Sigme 70-300 to nie ostrzy, przy kicie jest ok.
    Ostatnio edytowane przez Rinuś ; 28-12-2012 o 13:12

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 837

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Może Sigma ma brudne styki, albo po prostu padł AF

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Tylko, że do momentu zabawy TŻ z aparatem ta Sigma działała bez zarzutu...na chwilę ostrość łapała, ale potem znowu coś...co jeszcze można zrobić?

  6. #6

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    nalepiej by było porównać jak te szkła pracują na innym korpusie.
    Wyjmij jeszcze na chwilę baterię podtrzymujacą dane - wtedy już wszystko napewno wróci do ustawień fabrycznych. Nawet to, co nie zmienia się z poziomu menu. Druga sprawa. Nie wiem czy to ma wpływ, ale sam akumulator. Naładuj go do pełna. Jak jest słaby, (a wiesz, że na wyświetlaczu masz pokazane prawie cały czas full, a dopiero pod koniec szybko się wskaźnik zmienia do pustego) przy wiekszym zapotrzebowaniu na energię jakim jest zarówno włączenie autofocusa jak i stabilizacji mogą się dziać różne dziwne rzeczy. Może być tak, z kit potrzebuje mniej prądu.

    Co to znaczy że sigma łapała ostrosc na chwilę? Ze pierwszy raz złapała a potem już nie?
    Ostatnia rada to spróbuj na szybko poszukać kogoś w Twojej lokalizacji kto ma 400D i niech weźmie do ręki szkła i sprawdzi na swoim oraz porównajcie wszystkie nastawy C. Fn w obu korpusach.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    260

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Witam,

    Sprawdź (na wszelki wypadek) jeszcze raz:
    - Menu -> Kasowanie nastaw -> Kasowanie nastaw aparatu -> Kasuj -> OK
    - Menu -> Kasowanie nastaw -> Kasowanie nastaw funkcji C.Fn -> Kasuj -> OK
    - czy przełącznik AF/M na obiektywie jest w pozycji AF (na wszelki wypadek kilka razy przełącz - może coś się zacięło)
    - czy w menu aparatu ustawiony jest tryb "One-Shot AF" (może jest ustawione servo ??)
    - czy w funkcjach C.Fn ustawione jest "AF/Blokada AE" (standardowo =0)
    - czy AF nie działa również z innymi obiektywami ?? (czy przysłona domyka się, czy działa stabilizacja)

    Pozdrawiam, Alex
    Ostatnio edytowane przez Aleximov ; 28-12-2012 o 21:16

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Dzisiaj podpięłam jeszcze raz tą Sigmę 70-300 i pierwsze zdjęcie wyostrzyło, a już następne i kolejne i kolejne nie chciało ostrzyć...przy kicie ostrzy normalnie... co to może być?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    "Nie ostrzy" to znaczy w ogóle nie kręci się silnik AF w obiektywie, czy też kręci się ale nie trafia? Jeśli to drugie to przedmuchaj gruszką czujniki AF. Są one umieszczone w tych otworach na dnie komory lustra. Zakurzone powodują dziwne działanie AF. Spróbuj - może to o to chodzi.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: EOS 400D problem z ostrzeniem

    Noe ostrzy tzn, że po drugim zdjęciu nie rusza się już w ogóle silnik AF, tak jakby ustawienie zapisywało się od pierwszego zdjęcia i na tym robiło resztę zdjęć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •