Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kenko 2x 300 dgx pro

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    paisley-Szkocja
    Posty
    96

    Domyślnie Kenko 2x 300 dgx pro

    Chce zakupic sobie ten telekonwerter do canona 100 L 2.8 uzywa ktos moze tego konwertera? jak wyglada wspolpraca z L IS canona? pytalem sprzedawcy sle nie potrafi potwierdzic w 100 % czy sa kompatybilne ;/

    z ory dzieki
    najwazniejsze to miec pasje....

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    paisley-Szkocja
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Kenko 2x 300 dgx pro

    Znalazlem odpowiedz z linku strony producenta , gdyby ktos chcial zerknac zalaczam link do pliku PDF
    http://kenkoglobal.com/pdf/TELEPLUS_...bilityList.pdf
    najwazniejsze to miec pasje....

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    paisley-Szkocja
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Kenko 2x 300 dgx pro

    Wiec tak konwerter zakupiony jak tylko dostane to odrazu przetestuje i jezeli ktos bedzie chetny to wrzuce przykladowe foty oczywiscie bez obrobki w rawie zeby kazdy mogl sobie porownac .
    Sam jestem ciekawy efektow.
    Pozdrawiam
    najwazniejsze to miec pasje....

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    paisley-Szkocja
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Kenko 2x 300 dgx pro

    wlasnie odebralem moj telekonwerter . Dzisiaj juz nie wrzuce sampli ale gdyby ktos byl chetny to jutro napewno tak. pierwsze co zrobie to maly test w terenie ale juz na pierwszy rzut oka jest naprawde solidnie zbudowany, podpinalem pod body i canopna 100 L wszystko super siedzi i dziala bez problemu pierwsze proby w domu i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowlony z powiekszenia i jakosci obrazu. jutro wrzuce sample z kenko i bez. pozdrawiam
    najwazniejsze to miec pasje....

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    paisley-Szkocja
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Kenko 2x 300 dgx pro

    i jezeli sie nie myle to skala bedzie 2:1 ale odlegosc pracy przy maksymalnym zblizeniu pozwala na uzywanie lampy zewnetrznej z malym softboxem skierowanym troche pod katem i zdjecia sa dobrze doswietlone wiec mam nadzieje ze jutro bede czerpal tylko przyjemnosc z robienia zdjec.
    najwazniejsze to miec pasje....

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    paisley-Szkocja
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Kenko 2x 300 dgx pro

    no wiec tak , dzisiaj nie bede mial okazji wyjsc z domu bo niestety pogoda w szkocji nie za fajna pada wiec nie bedzi testu na dworze. Zrobilem male pownanie w warunkach domowych takie szybkie pokazanie roznic z konwerterem i bez. staralem sie robic zdjecia na skali 1:1 z ustawien obiektywu. Moge powiedziec jedna rzecz. wszyscy tak strasznie narzekaja na utrate jakosci przy konwerterach 2x ale ja jako takiej nie zauwazylem;/ poza tym tak przeslona zaczyna sie od 5.6 ale do macro i tak najszczesciej bedzie powyzej tego a gdy chcemy miec caly obiekt ostry to od f11 w gore . Wygoda uzytkowania naprawde super i odleglosc od obiektu bardzo sie zwiekszyla wiec nie musze kupowac 200 mm za duzo wieksze pieniadze bo juz taki mam i 100 kiedy tylko chce ale powiem szczerze ze juz wiem ze ten konwerter bedzie przy mojej 100 non stop .
    Teraz pora na kilka fotek porownawczych , zdjecia robione z reki ! nie statywu z jedna lampa na body wiec prosze o nie krytykowanie gdyz mam na celu jedynie pokazanie roznic z konwerterem i bez , nie pracowalem w warunkach laboratoryjnych . Nastomiast nie moge sie doczekac nadchodzacej wiosny i wyjazdu do polski Mam nadzieje ze pomoge niektorym z was w dokonaniu decyzjoi bo moim zdaniem kenko jest o wiele lepszym rozwiazaniem niz pierscienie i duzo wygodniejszym ! ale to tylko moje zdanie , pozdrawiam .[/IMG][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG]

    --- Kolejny post ---

    jeszcze r.az 5 zl bo widze ze nie zaladowalo;/[/IMG]
    najwazniejsze to miec pasje....

  7. #7
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Kenko 2x 300 dgx pro

    Używałem go z 24-105 L IS, 70-200 L IS, i 50 1.4. Z żadnym nie było najmniejszych problemów, problematyczna tylko jakość fotek. Przy dziennym świetle ja wielkich różnic nie zauważyłem, natomiast gorsze światło w oczywisty sposób musi powodować spadek jakości ale ogólnie ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •