Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wieszanie zdjęć na piance

  1. #1
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie Wieszanie zdjęć na piance

    Zamówiłem sobie odbitki 30x45 podklejane pianką i zastanawiam się właśnie jak to sensownie zawiesić na ścianie. Wiem, że piankę można na taśmę dwustronną, ale wolałbym tak nie robić, bo przy zdejmowaniu już widzę jak mi pół farby ze ściany zejdzie. Rozglądam się za bardziej klasycznym rozwiązaniem czyli na kołek.

    O ile od strony ściany sprawa jest dość oczywista, to nie mam pomysłu jak rozwiązać mocowania samej pianki. Wywiercić dziurę w piance? Dokleić haczyk? Istnieje coś takiego?

    Jak macie inne sugestie to też będą miłe widziane.
    Body, stałki, zoomik

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Stargard
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Wieszanie zdjęć na piance

    Przyklej na taśmę dwustronną zawieszkę do obrazków do tego zdjęcia. Wtedy będziesz mógł zawiesić na kołku

  3. #3
    system EOS z eLizabeth

  4. #4
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie Odp: Wieszanie zdjęć na piance

    Dzięki chłopaki, znalazłem już namiar na zawieszki ze wskazanego wątku. Rozumiem, że one są mocowane po prostu na wcisk?
    Body, stałki, zoomik

  5. #5
    Bywalec Awatar Saapcio
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    58
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: Wieszanie zdjęć na piance

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    Dzięki chłopaki, znalazłem już namiar na zawieszki ze wskazanego wątku. Rozumiem, że one są mocowane po prostu na wcisk?
    Wciskanie czegokolwiek w piankę może mieć fatalny efekt na licu. Firmy drukujące tego typu rzeczy powinny mieć (i dawać w gratisie) wieszaki samoprzylepne.
    Ważne by przykleić (albo dla odważnych - wcisnąć) centralnie, bo poprawianie przekosu na ścianie, to dopiero zabawa.

    Jacek.
    ....C50E....C40D

  6. #6
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie Odp: Wieszanie zdjęć na piance

    Mówisz, że z czymś takim może być problem?
    Zawieszka do płyty piankowej  artequipment.pl
    Body, stałki, zoomik

  7. #7
    Bywalec Awatar Saapcio
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    58
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: Wieszanie zdjęć na piance

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    Mówisz, że z czymś takim może być problem?
    Zawieszka do płyty piankowej artequipment.pl
    Uważać przy wciskaniu by nie odkształcić w tym miejscu pianki - to po pierwsze.
    Gruby (stosunkowo) element odsuwa piankę od ściany i przy niewielkim wymiarze obrazka (jego lekkości znaczy) każdy podmuch powietrza będzie powodował mniejsze-większe bujania. To że się pobuja to pół biedy, ale potem trzeba latać i prostować. Powiesisz takie dajmy na to trzy, i każdy w inną stronę bo ktoś mocniej kichnął (czy cóś). Ratunkiem kawałki papieru ściernego na dolnych narożnikach. Aaa, i jeszcze jedno. Pianka oklejona jednostronnie może (nie musi) w wilgotnym klimacie chłonąć wodę i lekko się wyginać. Proponuję plecy okleić niezadrukowaną folią. Nie wygnie się, a i uszko takie wciskane lepiej trzyma. Skoro o uszku to podklejam
    POP Time Sp. z o.o. - Zawieszki, Euroucha
    Takie cosie mają w drukarniach cyfrowych (wielkoformatowych) i powinni dawać w gratisie bo to tanie jak barszcz, a w hurtowni to to na arkusze tylko.

    Powodzenia i Wesołych.
    Ostatnio edytowane przez Saapcio ; 22-12-2012 o 22:48
    ....C50E....C40D

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Wieszanie zdjęć na piance

    dokleić od tyłu kawałek żyłki wędkarskiej - w poziomie co pozwoli na dowolną regulację "przekosu"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •