Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 128

Wątek: canon 17-55 2.8 is usm

  1. #21
    Początki nałogu Awatar kurczeblade
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Kusi, kusi, ale ewentualny zakup szkła będzie raczej na wiosnę, a nie teraz. Sam jeszcze nie wiem co to będzie, ale albo 24-105 albo 17-55. Jak na razie nic innego nie wchodzi w grę.
    A co do tych paprochów, to czy aż taki wielki problem, i tak każde szkło jakieś tam paprochy ma, ale czy aż tak bardzo to przeszkadza w foceniu?

    Kurz nie wpływa na zdjęcia.

    Paprochy łatwo można usunąć.

    Polecam jeszcze raz to szkło, tamron przy canonie jest malutki

  2. #22
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Ale przy kasie to canon leży i kwiczy
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Polecam jeszcze raz to szkło, tamron przy canonie jest malutki
    Bez przesady, gdyby porównywać jakość obrazka, to jest bardzo porównywalna, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że tamron na pełnej dziurze i nie tylko jest ostrzejszy i ma mniejszą winietę. Ja widocznie miałem świetną wersje tamrona.
    Ustępuję szybkością i głośnością AFu, z celnością też canon sporo lepiej sobie radzi. IS w tym zakresie do reporterki to dla mnie nieporozumienie, spokojnie dałoby sie bez niego żyć a szkło byłoby z 1k tańsze.
    Z punktu widzenia ceny, to 17-55 nie jest warty takiej kasy, porównując go z odpowiednikami na FF czyli 24-105 czy 24-70 wypada bardzo blado a ceną prawie im dorównuje.
    Inna sprawa, że nie ma alternatywy canona w tym zakresie do cropa i jak napisałeś tylko dlatego jest to najlepsze szło pod cropa o tych parametrach.
    Ktoś już wyżej napisał, że jest to najbardziej przereklamowane szkło canona, zgadzam się. Jak go kupowałem oczekiwałem świetnych parametrów a są tylko trochę wyżej przeciętnej.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Ceną to on nawet przewyższa 24-105 porównując niektóre oferty...
    ...ale gdyby dać mu czerwony pasek i L to cena byłaby ok

  5. #25
    Początki nałogu Awatar kurczeblade
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Bez przesady, gdyby porównywać jakość obrazka, to jest bardzo porównywalna, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że tamron na pełnej dziurze i nie tylko jest ostrzejszy i ma mniejszą winietę.

    "zaryzykowałbyś" a ja zaryzykuje i zdecydowanie powiem że Canon 17-55 jest ostrzejszy niż dwie moje poprzednie wersje Tamronów (a były dobierane) pierwsza pod pentaxa, druga pod canona, moim zdaniem C ma lepsze wykonanie (Tamronowski plastik, jest strasznie "zabawkowy")

    AF AF .... to niebo a ziemia między tymi obiektywami. Nie jestem przeciwnikiem Tamrona, dużo tym obiektywem dobrych zdjęć zrobiłem, również miałem podejście że nie warto dopłacać do C17-55 ale na jakiś czas wpadł mi ten obiektyw w ręce (pożyczyłem) i stwierdziłem że w końcu jest "to coś" czego brakowało w tamronach ... Tamron 17-50VC szybko został sprzedany i zakupiony 17-55

    Jedno jest pewne:
    chcesz mieć dobry optycznie obiektyw w tym zakresie ogniskowej - kup Tamrona
    masz więcej pieniążków i chcesz mieć dobry optycznie obiektyw w tym zakresie ogniskowej z dobrym i szybkim AF kup Canona
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-12-2012 o 02:03

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    "zaryzykowałbyś" a ja zaryzykuje i zdecydowanie powiem że Canon 17-55 jest ostrzejszy niż dwie moje poprzednie wersje Tamronów (a były dobierane) pierwsza pod pentaxa, druga pod canona, moim zdaniem C ma lepsze wykonanie (Tamronowski plastik, jest strasznie "zabawkowy")
    Jak napisałem, możemy się licytować, ale ja mam zgoła inne wrażenie i tak zostawmy. Nie wiem z jaką puszka używałeś tych obiektywów, ja obydwa miałem za czasów 350D i 30D. Mam porównanie do innych szkieł canona i ze wszystkich, które mam w stopce ustępuje mu tylko 18-200 .
    A uwaga na temat wykonania też jest mocno nie na miejscu, bo nie odbiega wiele od C18-55. Co najwyżej jest tak samo kiepska jak tamrona, który badź co bądź jest szkłem budżetowym. Canon ma zapędy premium przynajmniej ceną, ale stosunek jakości do ceny ma wyjątkowo marny.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    AF AF .... to niebo a ziemia między tymi obiektywami. Nie jestem przeciwnikiem Tamrona, dużo tym obiektywem dobrych zdjęć zrobiłem, również miałem podejście że nie warto dopłacać do C17-55 ale na jakiś czas wpadł mi ten obiektyw w ręce (pożyczyłem) i stwierdziłem że w końcu jest "to coś" czego brakowało w tamronach ... Tamron 17-50VC szybko został sprzedany i zakupiony 17-55
    Tu oczywiście nie ma dyskusji, bo gdybym miał powiedzieć co w tym szkle jest najlepsze, to zdecydowanie AF.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jedno jest pewne:
    chcesz mieć dobry optycznie obiektyw w tym zakresie ogniskowej - kup Tamrona
    masz więcej pieniążków i chcesz mieć dobry optycznie obiektyw w tym zakresie ogniskowej z dobrym i szybkim AF kup Canona
    Masz niestety rację, nie chcę pisać, że tamron jest lepszy, bo z gdybym miał wybierać pomiędzy nimi, wybrałbym canona. Co innego, jak się spojrzy z perspektywy ceny, tu wybór nie jest oczywisty. Gdyby 17-55 kosztował ok. 2-2,5k polecałbym go każdemu, ale cena prawie 4k jest mocno przesadzona. Jak wspomniałem to szkło nie jest wybitne, jedynie trochę powyżej przeciętnej przy kosmicznej cenie. Canon zdaje sobie jednak dobrze sprawę, że nic innego w systemie do cropa nie ma i cenę będzie długo utrzymyał ma tym poziomie.
    Ktoś, kto planuje w przyszłości zakup FF, spokojnie może mierzyć w 24-70 i "przemęczyć" się ten czas, nie będzie stratny. Ktoś kto o tym nie myśli, "jest skazany" na 17-55.
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 23-12-2012 o 21:49
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    JGdyby 17-55 kosztował ok. 2-2,5k polecałbym go każdemu, ale cena prawie 4k jest mocno przesadzona. Jak wspomniałem to szkło nie jest wybitne, jedynie trochę powyżej przeciętnej przy kosmicznej cenie.
    Tak na dziś powinno się mówić o cenie 3350 zł po odliczeniu cashbacku. Po prostu akurat teraz cena jest taka. Wysoka, ale nie 4000 zł.
    Jakość wykonania C17-55 IS pozycjonowałbym raczej na poziomie powiedzmy C100/2.8 macro, C85/1.8 czyli trochę lepszych nie-elek Canona.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak na dziś powinno się mówić o cenie 3350 zł po odliczeniu cashbacku.
    Jak dla mnie to i tak nadal sporo za dużo, ale to moja subietywna ocena .
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Użytkuję od ponad dwóch lat.

    Czy mam paprochy w środku nie wiem, bo na zdjęcia patrzę, a nie w obiektyw...

    Ostrzenie i stabilizacja bez zarzutu.

    Jakość wykonania i produkowane kolory odbiegają od tego, co zazwyczaj oferują L-ki.

    Ostrość na 2.8 nie zabija, przy 5.6 można ciąć szkło.


    Narzekając na bagnet nie zapominajmy, że FF nie ma w tym zakresie stabilizowanego 2.8 by canon.

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Pomorze Środkowe
    Wiek
    63
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: canon 17-55 2.8 is usm

    Witam
    Posiadam ten obiektyw od kilku lat. Nie używam go w jakiś skrajnie ekstremalnych warunkach, ale też go nie oszczędzam. Do tej pory nie zauważyłam kurzu za przednią soczewką (może mój egzemplarz jest jakiś wyjątkowy). Optycznie też jest bardzo dobry. Jest jednym z moich lepszych obiektywów, a posiadam ich parę.
    pozdrawiam

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •