Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

  1. #1

    Domyślnie 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Witam
    Do środy zeszłego tygodnia byłem posiadaczem 5D MkI jednak jego przygoda z twarda nawierzchnią pozbawiła mnie działającego sprzętu.
    Ze szkieł posiadam 24-105 4.0 L, 70-200 4.0 L, oraz Samyanga z mocowaniem Nikona z przejściówka na Canona.
    Fotografuję głównie krajobrazy, drzewa, potoczki, trochę ulicznego reportażu, dzieciaczka w domu.
    Zastanawiam się nad kupnem nowego body. Posiadam około 7 tyś na ten cel i bym celował ponownie w FF. Pojawia sie tylko pytanie czy Canon 6D, czy wyprzedać co mam i przejść na stronę Nikona czyli D600. Muszę tu dodać ze wyprzedając szklarnię raczej nie stracę, a nawet mogę zarobić minimalnie gdyż kupowałem sprzęt tylko używany i w dobie dobrego kursu dolara.
    Do Nikona mnie kusi ergonomia (macałem w sklepie), teoretycznie lepsza matryca niż w 6D o większej dynamice, lepszy AF. 6D widziałem tylko w necie, ale jakoś tak dziwnie wygląda bez kolumny przycisków po lewej stronie LCD. Bajery typu GPS czy WIFI pomijam - i tak zawsze w teren chodzę z ręcznym GPS by logować trasę i szybkość przejścia.
    Jakie inne zalety ma dla mnie trwanie w systemie EOS oprócz tego że nie muszę sprzedawać szkieł na allegro?
    Błądzę może, więc proszę o nakierowanie jeśli ktoś był/jest w podobnej sytuacji czy może rozważał coś takiego w teorii.
    Dziekuję

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez otto Zobacz posta
    wyprzedając szklarnię raczej nie stracę, a nawet mogę zarobić minimalnie gdyż kupowałem sprzęt tylko używany i w dobie dobrego kursu dolara.
    A liczyłeś czy to co uzyskasz ze sprzedaży starczy na odpowiedniki w systemie nikona?

  3. #3

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    W zasadzie tak. Jeśli zaopatrzę się w body nikona po świętach to powinno mi zostać, po sprzedaniu niepotrzebnych szkieł Canona, jakieś 5 tyś na zooma nikkora (plus jakaś mała gotówka co mi skapnie na Wigilię). Oczywiście Samyanga zostawiam. Canona 70-200 na około 8 tyś zdjęć użyłem niespełna 400 razy więc jeśli kupię w systemie Nikona zooma do 120mm to nie potrzebuję odpowiednika 70-200.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Jeśli nie fotografowałeś Nikonem,spróbuj się umówić z posiadaczem D600 lub pożyczyć aparat i zrób trochę zdjęć.
    Cena nie powoduje sama w sobie zmian w jakości fotografii.:smile:

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    jeśli fotografujesz krajobrazy, to zostań przy Canonie - AF nie jest taki ważny, a Canon daje lepsze kolory i ma tańsze obiektywy
    ale tak w ogóle to Nikon D600 jest lepszy od 6D
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    ja bym kupił kolejne 5d1 ze znikomym przebiegiem a resztę gotówki wydał na kolejne szkła z literką L

    a mając na uwadze co załozyciel tematu posiada/fotografuje zacząłbym od 5d1 + 35 1.4L
    Ostatnio edytowane przez zoomi ; 16-12-2012 o 12:23

  7. #7

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    ja bym kupił kolejne 5d1 ze znikomym przebiegiem a resztę gotówki wydał na kolejne szkła z literką L

    a mając na uwadze co załozyciel tematu posiada/fotografuje zacząłbym od 5d1 + 35 1.4L
    Posiadam Samyanga 35 1.4 z mocowaniem Nikona plus przejściówka z AF na Canona
    A co do kolejnego 5DMKI to nie nie nie! Nie że słaby czy coś. poprzednio miałem 300D, a teraz pragnę nowinki technicznej tym bardziej że zbierałem i mam na to kasę.
    Ostatnio edytowane przez otto ; 16-12-2012 o 12:29

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Ja bym nie szalał i drogich nowości nie kupował. Jeśli nie 5d1 to 5d2. Skok jakościowy zdjęć na duży plus

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    ja bym kupił kolejne 5d1 ze znikomym przebiegiem
    Ze znikomym przebiegiem 16-tej migawki chyba
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    187

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Ze znikomym przebiegiem 16-tej migawki chyba
    Zdziwiłbyś się jakie mk1 można jeszcze znaleźć... np. niespełna 10 tys przebiegu pierwszej migawki.

    Tylko zastanawiam się dlaczego autor wątku tak trzyma się pełnej klatki skoro nie używa szkieł jaśniejszych niż f4... (ten samyang to 85/1,4?). Do krajobrazu analogiczny zestaw na aps-c będzie jaśniejszy i lżejszy a w kwestii rozdzielczości czy dynamiki cropowe Nikony czy Sony dogoniły już 5d mk1/mk2.
    600D | X-M1

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •