Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Witam
    Do środy zeszłego tygodnia byłem posiadaczem 5D MkI jednak jego przygoda z twarda nawierzchnią pozbawiła mnie działającego sprzętu.
    Ze szkieł posiadam 24-105 4.0 L, 70-200 4.0 L, oraz Samyanga z mocowaniem Nikona z przejściówka na Canona.
    Fotografuję głównie krajobrazy, drzewa, potoczki, trochę ulicznego reportażu, dzieciaczka w domu.
    Zastanawiam się nad kupnem nowego body. Posiadam około 7 tyś na ten cel i bym celował ponownie w FF. Pojawia sie tylko pytanie czy Canon 6D, czy wyprzedać co mam i przejść na stronę Nikona czyli D600. Muszę tu dodać ze wyprzedając szklarnię raczej nie stracę, a nawet mogę zarobić minimalnie gdyż kupowałem sprzęt tylko używany i w dobie dobrego kursu dolara.
    Do Nikona mnie kusi ergonomia (macałem w sklepie), teoretycznie lepsza matryca niż w 6D o większej dynamice, lepszy AF. 6D widziałem tylko w necie, ale jakoś tak dziwnie wygląda bez kolumny przycisków po lewej stronie LCD. Bajery typu GPS czy WIFI pomijam - i tak zawsze w teren chodzę z ręcznym GPS by logować trasę i szybkość przejścia.
    Jakie inne zalety ma dla mnie trwanie w systemie EOS oprócz tego że nie muszę sprzedawać szkieł na allegro?
    Błądzę może, więc proszę o nakierowanie jeśli ktoś był/jest w podobnej sytuacji czy może rozważał coś takiego w teorii.
    Dziekuję

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez otto Zobacz posta
    wyprzedając szklarnię raczej nie stracę, a nawet mogę zarobić minimalnie gdyż kupowałem sprzęt tylko używany i w dobie dobrego kursu dolara.
    A liczyłeś czy to co uzyskasz ze sprzedaży starczy na odpowiedniki w systemie nikona?

  3. #3

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    W zasadzie tak. Jeśli zaopatrzę się w body nikona po świętach to powinno mi zostać, po sprzedaniu niepotrzebnych szkieł Canona, jakieś 5 tyś na zooma nikkora (plus jakaś mała gotówka co mi skapnie na Wigilię). Oczywiście Samyanga zostawiam. Canona 70-200 na około 8 tyś zdjęć użyłem niespełna 400 razy więc jeśli kupię w systemie Nikona zooma do 120mm to nie potrzebuję odpowiednika 70-200.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Jeśli nie fotografowałeś Nikonem,spróbuj się umówić z posiadaczem D600 lub pożyczyć aparat i zrób trochę zdjęć.
    Cena nie powoduje sama w sobie zmian w jakości fotografii.:smile:

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    jeśli fotografujesz krajobrazy, to zostań przy Canonie - AF nie jest taki ważny, a Canon daje lepsze kolory i ma tańsze obiektywy
    ale tak w ogóle to Nikon D600 jest lepszy od 6D
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    141

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    a Canon daje lepsze kolory i ma tańsze obiektywy
    ale tak w ogóle to Nikon D600 jest lepszy od 6D
    Te tańsze to 24-70 2.8 II i 70-200 2.8 II ? Gdyby tak było to już bym je miał :-)

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    ja bym kupił kolejne 5d1 ze znikomym przebiegiem a resztę gotówki wydał na kolejne szkła z literką L

    a mając na uwadze co załozyciel tematu posiada/fotografuje zacząłbym od 5d1 + 35 1.4L
    Ostatnio edytowane przez zoomi ; 16-12-2012 o 12:23

  8. #8

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    ja bym kupił kolejne 5d1 ze znikomym przebiegiem a resztę gotówki wydał na kolejne szkła z literką L

    a mając na uwadze co załozyciel tematu posiada/fotografuje zacząłbym od 5d1 + 35 1.4L
    Posiadam Samyanga 35 1.4 z mocowaniem Nikona plus przejściówka z AF na Canona
    A co do kolejnego 5DMKI to nie nie nie! Nie że słaby czy coś. poprzednio miałem 300D, a teraz pragnę nowinki technicznej tym bardziej że zbierałem i mam na to kasę.
    Ostatnio edytowane przez otto ; 16-12-2012 o 12:29

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Ja bym nie szalał i drogich nowości nie kupował. Jeśli nie 5d1 to 5d2. Skok jakościowy zdjęć na duży plus

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    ja bym kupił kolejne 5d1 ze znikomym przebiegiem
    Ze znikomym przebiegiem 16-tej migawki chyba
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •