Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

  1. #21
    Coś już napisał Awatar pathar
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    38
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Moim zdaniem naturalnym wyborem jest używany 5D mkII. Nie ma co prawda wbudowanego wifi jak 6D, ale ma chociażby joystick, który jest bardzo wygodny i którego 6D brakuje. 5D mk2 to sprawdzony model, jest wiele testów i sampli w sieci, wszystko już chyba zostało o nim powiedziane. A 6D to nowość, na dłuższą metę nikt go jeszcze nie użytkował. O zmianie systemu radzę zapomnieć. Wymienić wystarczy obiektywy na coś jaśniejszego i wtedy magia pełnej klatki się objawi
    Piotr Dejneka

    Canon 6D, 5D, C 70-200/2.8, C 50/1.8 STM, S 35/1.4, C 17-40/4, S 85/1.4

    piotrdejneka.pl

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Tylko zastanawiam się dlaczego autor wątku tak trzyma się pełnej klatki skoro nie używa szkieł jaśniejszych niż f4... (ten samyang to 85/1,4?). Do krajobrazu analogiczny zestaw na aps-c będzie jaśniejszy i lżejszy a w kwestii rozdzielczości czy dynamiki cropowe Nikony czy Sony dogoniły już 5d mk1/mk2.
    Przepraszam, ale... "co ma piernik do wiatraka"???
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    187

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Przepraszam, ale... http://emoty.blox.pl/resource/zhm.gif "co ma piernik do wiatraka"???
    Jeśli sam nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie to nawet jak ci odpowiem nic to nie zmieni

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Tak samo jak 10 letnie BMW od Turka, niebite, jeżdżone przez 70-cio letniego Niemca tylko w weekendy, z przebiegiem 80tys.
    Przecież aparat możesz sprawdzić w serwisie... podałem przykład przebiegu (potwierdzony) który niedawno zakupił mój kolega z forum
    600D | X-M1

  4. #24

    Domyślnie Re: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Jeśli sam nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie to nawet jak ci odpowiem nic to nie zmieni
    To może dla dwóch osób wysilisz się i wytłumaczysz ? Rozumiem, że mała głębia lepiej robi obrazowi zazwyczaj, ale na przysłonie >4 ff nie ma sensu ? To co powiedzą landszafciarze robiący na f 11/16?
    Canon EOS 6D | C 24-105 f/4 L | C 70-200 f/4 IS L | C 1.4x | C 50 f/1.4 | C 85/1.8 | C 35/2.0 | 580EX

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    187

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Nie ilość pytających robi różnicę tylko ich nastawienie. Pytania zadawane takim tonem to prowokacja, dziękuję bardzo. Zresztą jaki to ma sens? Najwyraźniej macie inne zdanie i oburza was że ktoś posiada odmienne. Nie zaśmiecajmy już wątku koledze.
    600D | X-M1

  6. #26
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Nie ilość pytających robi różnicę tylko ich nastawienie. Pytania zadawane takim tonem to prowokacja, dziękuję bardzo.
    Powiedziałeś "A", powiedz "B". To Ty sprowokowałeś pytania dziobolka i algha. Skoro wiesz co miałeś na myśli, a koledzy (w tym poniekąd ja) nie wiemy, to wytłumacz to nam - "maluczkim".
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #27

    Domyślnie Re: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Nie ilość pytających robi różnicę tylko ich nastawienie. Pytania zadawane takim tonem to prowokacja, dziękuję bardzo. Zresztą jaki to ma sens? Najwyraźniej macie inne zdanie i oburza was że ktoś posiada odmienne. Nie zaśmiecajmy już wątku koledze.
    Mam inne zdanie, ale nie chodzi o prowokację. Nie mam FF więc moje zdanie nie koniecznie musi być prawdziwe. Dlatego z chęcią się dowiem. Bo może magia ff to jednak obiektywy i mogę zostać przy 7d i przestać na niego narzekać ?
    Canon EOS 6D | C 24-105 f/4 L | C 70-200 f/4 IS L | C 1.4x | C 50 f/1.4 | C 85/1.8 | C 35/2.0 | 580EX

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    420

    Domyślnie Odp: Re: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez algha Zobacz posta
    Mam inne zdanie, ale nie chodzi o prowokację. Nie mam FF więc moje zdanie nie koniecznie musi być prawdziwe. Dlatego z chęcią się dowiem. Bo może magia ff to jednak obiektywy i mogę zostać przy 7d i przestać na niego narzekać ?
    Sam mam FF, fotografuję amatorsko i bez większych ambicji, ale lubię pstrykać stałkami. Crop jest fajny jeśli używasz głównie zoomów.
    Ale 28 1.8 + 50 1.4 + 85 1.8 ładnie i stosunkowo tanio pokrywa mi fajny zakres kątów widzenia.
    Używam też szkła 70-200/4.0 i dużo bardziej pasuje mi ten zakres na FF niż na cropie (przez pewien czas miałem 70-300 na APS-C)

    Wolę też zestawić 17-40 + 24-105 niż 10-22 + 15-85. Możliwe nawet że optycznie zoomy cropowe będą lepsze (szczególnie 10-22 vs 17-40).

    Ale gdybym miał kupować cropa to poważnie przemyślałbym NEXa lub nawet m4/3

    Natomiast co do pierwotnego pytania. Możliwości korpusu teoretycznie dużo większe ma D600, szczególnie CLS z wbudowanej lampy jest kuszący. Potencjalnie dużo lepszy AF i lepsza matryca. Z drugiej strony szkła Nikona są dużo droższe, a jeśli nawet lepsze to ja tej lepszości nie potrzebuję, a Nikon D600 ma swoje problemy.
    46756a6920582d5431202b2031302d32342f34202b2031382d 35352f322e382d34202b2035352d3230302f332
    e352d342e38202b2032332f312e34202b2033352f312e34202 b2035362f312e32202b204d65747a206d343030

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    187

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Powiedziałeś "A", powiedz "B". To Ty sprowokowałeś pytania dziobolka i algha. Skoro wiesz co miałeś na myśli, a koledzy (w tym poniekąd ja) nie wiemy, to wytłumacz to nam - "maluczkim".
    Przecież odpowiedź na te pytania częściowo była zawarta w cytowanej (mojej) wypowiedzi. Jeśli ktoś ma 50d lub 7D i załóżmy że robi fotografię głównie krajobrazową (więc głębia ostrości na maksa, niskie iso, praca często na statywie) - niech sobie zada pytanie "co mi da przejcie na pełną klatkę"... dla mnie pełna klatka ma największy sens w momencie gdy ważna jest minimalizacja głębi ostrości. Jeśli priorytetem jest maksymalizacja głębi ostrości przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu na całej powierzchni kadru to do aps-c łatwiej jest znaleźć optykę która to zapewni, do tego niższym kosztem i przede wszystkim sprzętem o znacznie niższej wadze (tak, jestem w wieku w którym to już bardzo ważna sprawa). Używanie mniejszej wielkości receptora (matrycy) daje nam większą głębię ostrości przy mniejszej liczbie F, a więc niższym iso lub szybszej migawce. Nikomu nie zabronię przecież używać ciemnych szkieł z pełna klatką, tyle że według mnie to nie jest jej optymalne wykorzystanie. to jakby jeździć po mieście 50-tką sportowym wozem... bo dla mnie sens i magia FF to przede wszystkim najmniejsza dostępna głębia ostrości, naprawdę te korpusy często są pod wieloma innymi względami słabsze od cropowych (vide 7d vs 5dmk2...)

    Prosze nie przesadzajcie z tymi "maluczkimi" bo czuję że nagonka będzie głównie na mnie więc - peace...
    Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 18-12-2012 o 12:00
    600D | X-M1

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Re: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Sam mam FF, fotografuję amatorsko i bez większych ambicji, ale lubię pstrykać stałkami. Crop jest fajny jeśli używasz głównie zoomów.
    O i następna niezwykła myśl. Kurde, a ja mam FF i praktycznie używam tylko zoomów (chyba błąd), mało tego cieszyłem się, że dzięki temu nie muszę inwestować w UW 16-35 aby mieć "standardowe ogniskowe".

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •