Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    IMHO to, co w fotografii najważniejsze, to są szkła, a żaden inny system nie ma tak wszechstronnej szklarni, jak CANON, i dlatego to mój system.
    W tej kategorii NIKON wyraźnie zostaje w tyle za CANONEM.
    W kategorii fotografowania tablic testowych NIKON aktualnie wyprzedza CANONA, ale to nie jest IMHO najważniejsze.
    Na Twoim miejscu kupiłbym albo 5D2, albo 6D.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Mam piąte body Canona przez 20 lat w tym systemie. Zawsze wahadło wychylało się raz w stronę Nikona raz w stronę Canona - coś było lepsze tu coś tam. Każdą pożyteczną nowinkę Nikona traktowałem jako zapowiedź tego samego u Canona (i odwrotnie). Obiektywy tylko dokupowałem, zmieniałem itd. - było tego 14 szt. Włos mi się jeży na myśl, że za każdą premierą czegoś w innym systemie miałbym się przesiadać, sprzedawać, kupować, zmieniać, rozpoznawać od nowa.
    Proponowałbym posiedzieć trochę na czarnym forum, wybadać co i jak, ocenić czy jest tak dobrze jak się wydaje itp. przyznam, ze z punktu widzenia lanszdafciarza, którym po części jestem nie widzę oczywistych wad 5DII i 6D tym bardziej (póki co) w tej dziedzinie. Proponuję trochę zaczekać, ściągnąć trochę RAW-ów z 6D i D600, poobrabiać samemu, "powyciągać z cieni" obrazek z D600 i zobaczyć czy to argument za zmianą systemu (dla mnie nie ).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Ja bym łyknął 6d, chyba że bardzo lubisz zielony kolor, to d600

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Ze znikomym przebiegiem 16-tej migawki chyba
    Jak się poszuka to się znajdzie Ja kupiłem z przebiegiem 4100 i to w dobrej cenie

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    bieszczady
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    z takim pytaniem startować na forum Canona to takie rozwścieczanie tłumu, tutaj każdy zakochany w Canonie a Ty o Nikonie opowiadasz Dla mnie Canon ma tę przewagę nad Nikonem, że podpinam do niego każde szkiełko na m42. Ogólnie jestem maniakiem tych szkieł.
    Jeśli więc wolałbyś Nikona, to zwróć się na forum Nikona a tam nie będziesz musiał się z nikim sprzeczać, tam będą Ci przytakiwać jak ta lala.

  6. #16
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez piotrko Zobacz posta
    z takim pytaniem startować na forum Canona to takie rozwścieczanie tłumu, tutaj każdy zakochany w Canonie a Ty o Nikonie opowiadasz
    Wiem, że zakończyłeś to zdanie z "buźką", ale chyba coraz mniej wśród nas tego typu faszystów . To oznacza, że z naszym uzwojeniem mózgowym coraz lepiej .
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #17

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Jak pytałem na forum Nikona to wcale jednogłośnie nie polecali Nikona. Chyba zostanę w systemie tylko poczekam na poświąteczne obniżki . Do rozważań należny dodać samosyfiącą się matrycę d600 oraz jakieś problemy (pewnie tylko programowe) z przymykaniem przysłony.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Zdziwiłbyś się jakie mk1 można jeszcze znaleźć... np. niespełna 10 tys przebiegu pierwszej migawki.
    Tak samo jak 10 letnie BMW od Turka, niebite, jeżdżone przez 70-cio letniego Niemca tylko w weekendy, z przebiegiem 80tys.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  9. #19
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez otto Zobacz posta
    Posiadam około 7 tyś na ten cel i bym celował ponownie w FF.
    A może 5DII?

  10. #20
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: 5D MkI padł - 6D czy w Nikona?

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    A może 5DII?
    Z racji tego, że w kilku miejscach mieliśmy podobne zdanie na kilka zagadnień sprzętowych, spytam: jak widzisz wybór między 5D2, a 6D dla kogoś kto dotychczas siedzi w cropie?
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •