Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: analog + cyfra, na tych samych obiektywach, jak to jest naprawdę

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: analog + cyfra, na tych samych obiektywach, jak to jest naprawdę

    Ogromnie dziękuję wszystkim za ciekawe spostrzeżenia!
    Odpowiem zbiorowo:

    1. Tak, oczywiście, wychodząc z domu na spacer, spokojnie mogę zdecydować, który aparat wziąć, i biorę*tylko jeden. Targanie walizki sprzętu na spacer byłoby przesadą w moim przypadku, bo fotografuję*amatorsko Chodzi mi bardziej o wyjazdy, gdzie biorę sprzęt na kilka(naście) dni i wtedy na pewno chcę wziać i cyfrę i analoga. Możliwość posługiwania się tymi samymi szkłami jest tutaj bardzo dużym zyskiem IMHO.

    2. Tak naprawdę, to w tym momencie przede wszystkim chcę sprzedać 40D. Bo mało go używam, nie ma sensu, żeby leżał. I póki co zostaję z analogami (Nikon F-3 przede wszystkim) a na cyfrówkę będę powoli zbierał. I chyba najlepsze, co mogę zrobić, to po prostu decyzję "odroczyć". Bo faktycznie 5D (np. MKII) to bardzo fajny aparat, który jest w dodatku w moim zasięgu finansowym. Ale za to w Nikonie na plus możliwość obgonienia wszystkiego tymi samymi obiektywami. Zobaczymy, co mnie bardziej przekona

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: analog + cyfra, na tych samych obiektywach, jak to jest naprawdę

    A nie napisałeś tak w ogóle czy masz jakąś "fajną" szklarnię do 40tki.
    Bo jak masz to naprawdę polecam EOSa analogowego, mam 5tkę i jestem bardzo zadowolona.
    Fakt, że mało "magicznie" robi się nią zdjęcia, ale jak chcę się naprawdę pobawić, to mam retinetkę po dziadku bez żadnej automatyki, włącznie z ręcznym naciągiem migawki ;-)

    Przy 40tce dokupiłam EOSa 5, potem cyfrowo przeszłam na 5d i jest bajka
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: analog + cyfra, na tych samych obiektywach, jak to jest naprawdę

    Cytat Zamieszczone przez najeli Zobacz posta
    A nie napisałeś tak w ogóle czy masz jakąś "fajną" szklarnię do 40tki.
    Oprócz kita (który IMHO wcale nie jest taki zły, a jak za te pieniądze, to już*w ogóle), mam jedynie 50mm / 1.4
    Więc powiedzmy, że zmiana systemu nie byłaby dla mnie problemem wielkim.
    Bo jak masz to naprawdę polecam EOSa analogowego, mam 5tkę i jestem bardzo zadowolona.
    Fakt, że mało "magicznie" robi się nią zdjęcia, ale jak chcę się naprawdę pobawić, to mam retinetkę po dziadku bez żadnej automatyki, włącznie z ręcznym naciągiem migawki ;-)

    Przy 40tce dokupiłam EOSa 5, potem cyfrowo przeszłam na 5d i jest bajka
    Heh, no to jest jakieś wyjście, oczywiście Ale dla mnie, serio, to "nie to". Robiłem kiedyś zdjęcia przez kilka tygodni takim analogowym "nowoczesnym" Nikonem, żona ma w podobnym stylu jakąś Minoltę... Ja wiem, że to, z czego wykonana jest obudowa itp. na końcowy efekt, czyli zdjęcie, nie ma wielkiego wpływu... ale mimo wszystko

    No nic, jak napisałem wcześniej: póki co odwlekam decyzję. Na pewno sprzedaję 40D (będzie pewnie od jutra na allegro, niestety nie mogę na C-B wrzucić, bo mam za mało postów (how sick is that :/ )). I biorę Nikona F-3.

    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez szuwary ; 18-12-2012 o 17:20

  4. #14
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: analog + cyfra, na tych samych obiektywach, jak to jest naprawdę

    Z analogów - mam Canona F-1n + szklarnie SSC np. 20/2.8, 50/1.4,50/3.5 macro, 85/1.8, 135/2.5, wkrótce może dojdzie 35/2 SSC (I) ''wklęsła'', odchodzi 24/2.8 bo za blisko 20mm, odchodzi 24-35 f3.5 aspherical bo nie lubie zoom, do tych szkieł na cyfrze rewelacyjnie sprawuje się NEX. Adapter nie ma soczewki - ostrzy na nieskończoność bez soczewki w adapterze, szkła są rewelacyjne - trudno dziś o tę jakość optyki w rozsądnych cenach dla portfela polskiego pracownika sektora prywatnego. Jeżeli komuś brak AF nie przeszkadza, a zależy tylko głównie na jakośći obrazka do amatorskich zastosowań - to połączenie jest rewelacyjne - nex + szkła fd. Dodatkowo na bagnecie nexa teraz sa tanie i bardzo dobre sigmy 30/2.8, da sie budzetowo i w miare tanio, poobcowac z dobrymi manualnymi szkłami na cyfrze - pod warunkiem ze ktos ma duzo samozaparcia i uporu w polowaniu na szkła - allegro, ebay, giełdy....
    Ostatnio edytowane przez cezarycezary ; 17-03-2013 o 23:49
    Canon F-1 + FD 24/1.4 Aspherical, 35/2 Concave, 85/1.8... oraz NEX-7 ( peaking Mode )

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •