Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: 60D kilka pytań

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    15

    Domyślnie 60D kilka pytań

    Witam
    Chciałbym przesiąść się z 450D na coś bardziej półprofesjonalnego. W związku z tym mam kilka pytań o 60D.
    1. Czy ten aparat dobrze współpracuje z obiektywami Tamrona 17-50/2,8 VC i 70-300VC oraz Canona 50/1,8 i ewentualnie 24-105/4?
    2. Czy można nim wyzwolić błysk lampy Metz 50 i czy dobrze z nią współpracuje (lampa zamontowana np. na stawtywie a nie na sankach aparatu)?
    3. Jak ten 60D radzi sobie z kontrastowymi scenami duzy zakres tonalny np. fotografowanie w słoneczny dzień gdzie mamy np. obiekt w cieniu i na słońcu, śnieg, zdjecie na tle okna itp..
    4. Jak sobie radzi z zakresem tonalnym w zdjęciach nocnych i przy słabym swietle oraz długich czasach naświetlania (np. tematyka zdjeć ujęta w książce "Fotografia nocna i przy słabym świetle" wyd. Galaktyka).
    5. Jak wyglada sprawa szumów przy wyższych wartościach szumów.
    6. Czy dobrze działa pomiar światła i automatyczny balans bieli?
    7. Czy pliki sRAW sa porównywalnej jakosci do "starych" RAW-ów?
    Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem 50D ale niestety tylko używki wchodzą w rachubę. Proszę o informację, który aparat 50D czy 60D byłby lepszy w tych sytuacjach. Fotografuję głównie krajobrazy w tym zwierzątka, troche architektury w tym wnętrza, "u cioci na imieninach" oraz przy słabym świetle fotografia nocna i ciekwie oświetlone miejsca, widoki itp.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar cichy1983
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    płock
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    zapytaj tutaj albo spróbuj przeczytać chociaż trochę długi wątek. z mojej strony mogę powiedzieć że z 50 1.8 współpracuje dobrze tylko obiektyw powolny
    dużo chęci mało jeszcze umiejętności...

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    45
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    1. Tak, przynajmniej z T17-50/2.8 VC
    2. Z Metz'em 58 zdalne wyzwalanie błysku działa
    3. Jak fotograf sobie poradzi, to aparat tego raczej nie popsuje
    4.
    5. Do ISO 3200 w ciemnościach jest jeszcze znośnie, do ISO 800 IMHO bardzo dobrze
    6. BB czasami się myli, ale raczej rzadko (zależy od źródła światła); pomiar światła myli się jeszcze rzadziej, ale oba zależą mocno od zastanych warunków oświetleniowych.
    7.

    W sprawie porównania 50D vs 60D się nie wypowiem, ale przesiadłem się na 60-tkę z 40-tki i różnica jest jak dla mnie spora (kilka plusów miała 40-tka, ale 60-tka mocno nadrabia w innych kwestiach)

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    ad.1. z 50/1,8 pracuje spoko, ale te szkło to samo w sobie nie ogarnia z AF'em
    ad.3. w jpg sobie nie radzi, w raw lepiej, ale słabo jest w głębokich cieniach, trzeba stosować sztuczki
    ad.4. no tutaj stosuję fuzję [9 klatek co 1EV] - wtedy jest napradę nieźle!
    ad.5. robiłem nocne portrety na 6400 i ziarno po przejściu przez Lr jest "analogowe" - moim zdaniem jest spoko, ale to zależy od szumofobii
    ad.6. AWB imho bardoz dobry, w żarowym gorzej, ale w dziennym dobrze oddaje to, co oczy widziały
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez Sempoo Zobacz posta
    ad.4. no tutaj stosuję fuzję [9 klatek co 1EV] - wtedy jest napradę nieźle!
    Właśnie tego sie obawiam bo nie lubie zbyt duzo czasu poświęceć na obróbkę zdjęć.

    Czy pliki m i sRAW dużo tracą z jakości w porównaniu do tradycyjnych RAW-ów? Niewątpliwie są miejsze więc pewnie bardziej przyjazne do obróbki na wolniejszym kompie. Pliki po ok. 20MB u mnie zamulają a po tych spodziewam sie znacznie lepszej pracy.

    Szkoda, że nikt nie testował współpracy z Metzem 50 wyzwalanym na odległość.

    Czy w sytuacjach z pytań 3,4,5,6 dużo lepiej sprawdzi się 50D? Z tego co czytałem w teście na optyczne.pl teoretycznie 50d jest lepszy a jak to wygląda w praktyce ?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    Hej, ja zmieniłem z 450D na 60D pół roku temu.
    Postaram się odpowiedzieć na niektóre pytania.

    1. Współpraca z obiektywami to dla mnie największa różnica i niespodzianka na +, już się przyzwyczaiłem, ale na pocz. byłem wprost zachwycony. Mam te obiektywy co w stopce.
    2.
    3. Na oko niewielki postęp w stosunku do 450D.
    4. Zdjęcia nocne wychodzą dużo lepiej, przynajmniej takie jak ja robię, ale to chyba głównie zasługa mniejszych szumów i lepszego AF.
    5. Na oko szum przy 1600 jest taki jak przy 400 w 450D.
    6. Pomiar światła dużo lepiej (bardziej przewidywalnie), ale być może moja 450-tka pod koniec żywota miała z tym coraz większe problemy. WB na auto działa podobnie, ostatnio zacząłem korzystać z ręcznego ustawiania w K.
    7. Nie robię RAW.

    Ogólnie ze zmiany jestem bardzo zadowolony. Zupełnie inny komfort robienia zdjęć.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  7. #7

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    Witam, to moja pierwsza wizyta tutaj. Nie chciałam tworzyć nowych wątków, a ten jest w sumie podobny do tego, co mnie interesuje. A więc pytam czy canon eos 60d dobrze współpracuje z obiektywem canon 85mm f/1.8?

  8. #8
    Bywalec Awatar Arni
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Rumia
    Posty
    136

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    Witam
    Chciałbym przesiąść się z 450D na coś bardziej półprofesjonalnego. W związku z tym mam kilka pytań o 60D.
    1. Czy ten aparat dobrze współpracuje z obiektywami Tamrona 17-50/2,8 VC i 70-300VC oraz Canona 50/1,8 i ewentualnie 24-105/4?
    Z 70-300VC bardzo dobrze,
    z 24-105/4 wręcz idealnie,
    z 50/1,8 też jest ok, ale niezbyt szybko i głośno. Używam go jednak tylko czasami więc się nie przejmuję (i tak kupię w końcu jakiś szerszy i z USM/HSM...).
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    2. Czy można nim wyzwolić błysk lampy Metz 50 i czy dobrze z nią współpracuje (lampa zamontowana np. na stawtywie a nie na sankach aparatu)
    Podobno tak, przynajmniej tyle wyczytałem, jak kupowałem tą lampkę, ale sam nie próbowałem. Teraz jestem w delegacji więc mógłbym Ci to sprawdzić dopiero w łikęd.
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    3. Jak ten 60D radzi sobie z kontrastowymi scenami duzy zakres tonalny np. fotografowanie w słoneczny dzień gdzie mamy np. obiekt w cieniu i na słońcu, śnieg, zdjecie na tle okna itp..
    Nie mam porównania do 450'tki, ale w porównaniu z Olkiem E-520, którego używałem wcześniej, jest rewelacja.
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    4. Jak sobie radzi z zakresem tonalnym w zdjęciach nocnych i przy słabym swietle oraz długich czasach naświetlania (np. tematyka zdjeć ujęta w książce "Fotografia nocna i przy słabym świetle" wyd. Galaktyka).
    To samo, co wyżej.
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    5. Jak wyglada sprawa szumów przy wyższych wartościach szumów.
    Mam ustawiony max. 3200, tak dla zasady, aby nie "kusić" losu i jest ok. W Olku taki szum pojawiał się już przy 800.
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    6. Czy dobrze działa pomiar światła i automatyczny balans bieli?
    Nie mam zastrzeżeń, ale ja się tylko bawię, nie jestem specem.
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    7. Czy pliki sRAW sa porównywalnej jakosci do "starych" RAW-ów?
    Nie mam porównania, ale są lepsze od starych Olkowych i dosyć łatwo się je obrabia w seryjnym programie.
    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem 50D ale niestety tylko używki wchodzą w rachubę. Proszę o informację, który aparat 50D czy 60D byłby lepszy w tych sytuacjach. Fotografuję głównie krajobrazy w tym zwierzątka, troche architektury w tym wnętrza, "u cioci na imieninach" oraz przy słabym świetle fotografia nocna i ciekwie oświetlone miejsca, widoki itp.
    50'tka ma dobrą opinię, ale nowy sprzet to nowy. Poza tym kręci fajne filmiki, jak ci się zachce i ma uchylany ekranik, co się niekiedy przydaje. Tyle od amatora, życze trafnej decyzji.
    EOS 60D + C50/1.8 + C24-105/4.0 L + S10-20/4.0-5.6 EX DC HSM + S30/1.4 EX DC HSM + T70-300/4.0/5.6 SP Di VC USD
    Metz 50 AF-1 + Hama Traveler Pro
    E-system przeszedł do historii ...

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez BK13 Zobacz posta
    Witam, to moja pierwsza wizyta tutaj. Nie chciałam tworzyć nowych wątków, a ten jest w sumie podobny do tego, co mnie interesuje. A więc pytam czy canon eos 60d dobrze współpracuje z obiektywem canon 85mm f/1.8?
    85mm f1.8 działa bardzo dobrze i tak samo współpracuje z 60D
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: 60D kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez sumo Zobacz posta
    Właśnie tego sie obawiam bo nie lubie zbyt duzo czasu poświęceć na obróbkę zdjęć.
    No to 60D nie jest tu mistrzem niestety. Trzeba by Ci było polecić lepszą puszkę, ale przecież nie o tym jest wątek
    Poprzez użycie fuzji chciałem tylko podkreślić, że z 60D da się sporo wyciągnąć.
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •