Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    4

    Domyślnie Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Pracuję na Canonie 50D od ponad 2 lat. Robię zazwyczaj zdjęcia portretowe (amatorsko-półprofesjonalne, ale staram się cały czas rozwijać. Dotychczas pracowałam na Canonie 85mm/1.8, Tamronie 17-50mm/2.8 VC oraz Pentaconie 50mm/1.8 (manualnym). Tamrona sprzedałam, gdyż uznałam, że szkło nie ostrzy tak jak bym chciała (zaplanowałam wtedy zakup Canona 50mm/1.4). Pentacon często nie ostrzy, chybia, więc rzadko go z sobą zabieram, szkło chyba mi kiedyś upadło, przesłona nie działa, może jest to tym spowodowane).
    Dużo czytałam przez ostatnie dni na temat Canona 50mm/1.4 i zaczynam się zrażać... że za wąski, mało możliwości, często nietrafione sztuki (choć przed zakupem i tak bym testowała). W wielu sztukach podobno ostrzy od 1.8 albo nawet 2.0 i z tego względu wielu forumowiczów poleca zakup po prostu 50/1.8 a potem dołożyć i kupić jeszcze inne, szersze szkło. Nie pracuję jako fotograf, mój zawód nie jest ani trochę związany z fotografią, ale jest to moja pasja, w którą stopniowo chciałabym inwestować. Mam gdzieś kiedyś w planach sesje ślubne, ale to raczej na pełnej klatce. Poza tym na razie nie stać mnie na lepszy sprzęt Czy ktoś miałby jakąś radę? Aktualnie zdjęcia wykonuję w plenerze, jakichś pomieszczeniach (kawiarnie np.) oraz w mieszkaniach (zazwyczaj są to sesje dziecięce lub portrety). Kwota na wydanie tak z 2-2,5. Może to niewiele, ale na chwilę obecną ważniejsze dla mnie będą Wasze rady

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    canon 15-85? (2.6 k. nowy)

  3. #3
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Zakres Ci odpowiadał? Może poszukaj Sigmy 17-50 2.8 ?

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    187

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Musisz się określić jaki kąt widzenia jest Ci najbardziej potrzebny, to w wyborze stałki dość ważna sprawa... Myślę że powinnaś rozważyć Canona 28/1,8 i 35/2 oraz ewentualnie 40/2,8. Ciekawym rozwiązaniem może też być Sigma 30/1,4 ale to obiektyw który potrafi mieć spory rozrzut jakościowy między poszczególnymi egzemplarzami.

    Nie wiem czy próbowałaś korygować działanie autofocusa w tym swoim Tamronie 17-50/2,8 za pomocą mikro-dostrajania które w opcjach można w 50D ustawić - jakaś wada AF mogła być przyczyną twojego niezadowolenia z tego świetnego obiektywu. Warto byś zapoznała się z możliwościami 50D w zakresie korekcji pracy AF bo potrzeba niewielkich korekt występuje w bardzo jasnych szkłach dość często i oszczędzisz sobie nerwów.
    600D | X-M1

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Może używany Canon 17-55/2,8IS USM?

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Krosno
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę jedynie 28 1,8 i 50 1,4 w zależności od upodobań kąta. 35/2 głównie polecane jest pod ff. 17-50 2,8 to już trochę mało światełka. Dobrym wyborem jest też ta Sigma 30/1,4 ale ja zrezygnowałem tak jak kolega pisze ze względu na duży rozrzut jakościowy.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Może używany Canon 17-55/2,8IS USM?
    Też tak pomyślałem.
    Sigma i Tamron to szkła dobre jak są dobre. Testowałem dwa Tamrony po zakupie dla znajomych fotoamatorek i oba były ostre i dość celne.
    C17-55/2.8 to raczej bezproblemowy sprzęt w użytku amatorskim. Przy zakupie używanego trzeba się chyba troche skupić. Widze, że za ok 2,5k zł można juz coś kupić. Ja swojego (drugiego) kupiłem używanego w Interfoto na jakiejś szczątkowej gwarancji i okazał się całkiem udany.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Ostatnio dużo też czytałam na temat Takumara 50/1.4 ale problem polega na tym, że nie zawsze mam czas by bawić się manualnie. Ale zdjecia - rewelacja!
    Tamron nie wymagał korekty w puszce Canona. On niby ostrzył... ale nie wiem.. jakoś miałam wrażenie, że to nie to czego szukam. Poza tym w wielu sytuacjach i miejscach był mi za ciemny mimo zakresu, który niejako był mi walorem. Problem polega na tym, że od ok. ISO 500 u mnie juz widać szum. Ze względu na wąski zakres ISO w porównaniu z profesjonalnymi puszkami, mam ograniczone możliwości jeśli chodzi o manewry w tej opcji. Jasne, powiecie, że można niejako szum zredukować w PS, no ale jakoś to nie to samo.
    Patrzyłam teraz na Canona 35/2 i 40/2,8. Nie znam szkieł, nie testowałam, ale mimo wszystko są za ciemne.. Sigma.. hmm jakoś boję się wchodzić w inne marki niż Canon, jakoś Tamron mnie skutecznie do tego zraził. Mogę przetestować jak będę w FotoJokerze, nic nie stracę przecież.
    Canon 28 1.8 wydaje się być dobrą opcją, mieszczącą się w granicy cenowej, będę musiała przetestować.
    A myślicie, że warto (gdyby jednak szala nie przesunęła się w stronę 50/1.4) zainwestowac i kupic 50/1.8?

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    Ekhm, f/1.8 a 2.0 to jest pomijalna różnica, naprawdę. Może zdecyduj się najpierw na konkretną ogniskową, bo strasznie się miotasz...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Szukam nowego obiektywu do Canona 50D

    ... pozostaje jeszcze kwestia GO. Przy kropie ma się to inaczej niż na FF, zatem ciemny nie ciemny ale pytanie jaka GO Ci najbardizej pasuje. Ja kupiłem 50mm 1.8 z myśla o portretach, ale prawda jest taka, że do portretów chętniej sięgam po tele (200-300mm) gdzie mogę uzuskać piękna GO bez stresu, że ciemno. Poza tym ostatnio wolę portrety na jednolitym tle z większa/głębsza GO ale za to ostrzejsze. TELE ustawiony na 11 i więcej, dopalone z błyskotek (Softboxy, parasolki + kontra na włosy). Nawet jak z ISO podjade na 400 do przy tej matrycy co mam (a jest to prawie to samo co w 50D) nie ma problemu, za to zdjęcie jest bardzo ostre...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •